Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lumbálka

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.


Co je to Lumbálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lumbálka se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lumbálka se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, termín, názvosloví, slovo, slovník, popis, informace, Lékařství, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, terminus technicus, přesný výraz, význam slova, Lumbálka, vysvětlení, co znamená, Lékařství


Pojem Lumbálka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Lumbálka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Lumbálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Lumbálka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lumbálka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lumbálka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Lumbálka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbálka například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lumbálka? resp. jaký je význam slova Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je Oportunista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.