Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lumbálka. Co znamená odborný pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lumbálka?

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.


Co je to Lumbálka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lumbálka. Co znamená odborný pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lumbálka? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Lumbálka je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, význam slova, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, lékařství, terminologie, co je to Lumbálka?, definice pojmu, slovo, Lumbálka, wiki, význam, formulace, význam pojmu, synonymum, přesný význam


Pojem Lumbálka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Lumbálka v následujících vyhledávačích

Najít heslo Lumbálka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lumbálka ve Wikipedii

Najít výraz Lumbálka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lumbálka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Lumbálka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lumbálka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbálka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Lumbálka? resp. co označuje slovo Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Flexitarián? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.