Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lumbálka?

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.


Co je to Lumbálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lumbálka se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, slovník, synonymum, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, odborný výraz, termín, heslo, wiki, Lékařství, definice


Pojem Lumbálka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Lumbálka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Lumbálka ve Wikislovníku

Hledat výraz Lumbálka ve Wikipedii

Najít pojem Lumbálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Lumbálka na Google.cz

Hledat videa s názvem Lumbálka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbálka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lumbálka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Starosta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.