Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lumbálka

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.


Co je to Lumbálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lumbálka. Co znamená pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lumbálka? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lumbálka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, slovo, wiki, termín, informace, heslo, popis, co je to Lumbálka?, pojem, přesný výraz, formulace, slovník, přesný význam, Lumbálka, lexikon


Pojem Lumbálka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Lumbálka

Vyhledat výraz Lumbálka na Google.cz

Hledat videa s názvem Lumbálka na Youtube

Vyhledat termín Lumbálka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Lumbálka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Lumbálka ve Wikipedii

Hledat pojem Lumbálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbálka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lumbálka? resp. co označuje slovo Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Emily Blunt? Znáte a víte kdo je Oportunista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lumbálka hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.