Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lumbálka. Co znamená odborný pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbálka? Význam slova

Co znamená termín Lumbálka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lumbálka je hovorové označení pro lékařský zákrok známý pod názvem lumbální punkce. Při tomto specifickém vyšetření dojde k odběru menšího množství mozkomíšního moku z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře punkcí. Vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel.
Samotné vyšetření trvá krátkou dobu, přibližně deset minut. Pacient při něm leží na boku s nohama pokrčenýma k bradě. Lékař může punkci provést, i pokud pacient sedí. Oblast punkce se dezinfikuje a následně se provede místní anestezie. Po zákroku může dojít i ke komplikacím, které jsou provázeny úpornou bolestí hlavy.


Co je to Lumbálka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lumbálka. Co znamená odborný pojem Lumbálka z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lumbálka) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Lumbálka patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, lexikon, definice, přesný význam, přesný výraz, formulace, slovník, Lumbálka, terminus technicus, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, pojem, význam, wiki, lékařství


Pojem Lumbálka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Lumbálka

Hledat termín Lumbálka na Google.cz

Vyhledat termín Lumbálka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lumbálka na Youtube

Vyhledat výraz Lumbálka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Lumbálka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lumbálka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbálka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Lumbálka? resp. jaký je přesný význam slova Lumbálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbálka, odpověď na dotaz co je to Lumbálka?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.