Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polarizační brýle. Co znamená odborný pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Co je to Polarizační brýle? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Polarizační brýle?

Polarizační brýle jsou druhem brýlí s jedinečnou schopností odfiltrování odlesků lesklých či oslňujících ploch. Tyto odlesky mohou způsobit mnoho problémů.
Polarizační brýle zvyšují bezpečnost majitele například při řízení automobilu, jízdě na kole nebo na jiném dopravním prostředku i při běžném nošení ve městě i v přírodě. Velmi oblíbené jsou i při sportu, rybaření a podobně.


Co je to Polarizační brýle? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polarizační brýle. Co znamená odborný pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Polarizační brýle se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Polarizační brýle patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, popis, technika, co to je, přesný význam, co je to Polarizační brýle?, odborný výraz, wiki, technika, heslo, formulace, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Polarizační brýle je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Polarizační brýle píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše, obvykle získá stupeň polarizace. Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovaly záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.
Lidé s polarizačními brýlemi mohou občas zahlédnout náhodné polarizační efekty. Mezi ně patří barevné dvojlomné efekty například na povrchu z tvrzeného skla, autosklech nebo plexisklech. K těmto efektům dochází v souvislosti s přirozeným polarizovaným světlem při odrazu a tříštění. Rovněž polarizované záření z LCD monitorů je s polarizačními brýlemi dobře viditelné.

Jiné zdroje informací o pojmu Polarizační brýle

Najít pojem Polarizační brýle ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Polarizační brýle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Polarizační brýle ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polarizační brýle ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Polarizační brýle ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Polarizační brýle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační brýle například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Polarizační brýle? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polarizační brýle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační brýle, odpověď na dotaz co je to Polarizační brýle?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Lubomír Metnar? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.