Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená slovo Polarizační brýle z kategorie Technika?

Co je Polarizační brýle?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Polarizační brýle?

Polarizační brýle jsou druhem brýlí s jedinečnou schopností odfiltrování odlesků lesklých či oslňujících ploch. Tyto odlesky mohou způsobit mnoho problémů.
Polarizační brýle zvyšují bezpečnost majitele například při řízení automobilu, jízdě na kole nebo na jiném dopravním prostředku i při běžném nošení ve městě i v přírodě. Velmi oblíbené jsou i při sportu, rybaření a podobně.


Co je to Polarizační brýle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená slovo Polarizační brýle z kategorie Technika?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Polarizační brýle s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Polarizační brýle patří do kategorie technika

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, pojem, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, co znamená, slovník, co je to Polarizační brýle?, technika, wiki, slovo, technika, termín, co to je, popis, lexikon, význam slova


Pojem Polarizační brýle je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Polarizační brýle?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše, obvykle získá stupeň polarizace. Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovaly záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.
Lidé s polarizačními brýlemi mohou občas zahlédnout náhodné polarizační efekty. Mezi ně patří barevné dvojlomné efekty například na povrchu z tvrzeného skla, autosklech nebo plexisklech. K těmto efektům dochází v souvislosti s přirozeným polarizovaným světlem při odrazu a tříštění. Rovněž polarizované záření z LCD monitorů je s polarizačními brýlemi dobře viditelné.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Polarizační brýle ve Wikislovníku

Hledat frázi Polarizační brýle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Polarizační brýle ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Polarizační brýle na Youtube

Najít heslo Polarizační brýle ve Wikizdrojích

Najít termín Polarizační brýle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační brýle například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaký je význam slova Polarizační brýle? resp. co přesně označuje termín Polarizační brýle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační brýle, odpověď na dotaz co je to Polarizační brýle?. Víte např. kdo to je Lucia Siposová? Znáte a víte kdo je Keanu Reeves? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Polarizační brýle i v jiné kategorii než v technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, telefon a sluchátka, polarizační brýle, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.