Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Co je to Polarizační brýle? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polarizační brýle

Polarizační brýle jsou druhem brýlí s jedinečnou schopností odfiltrování odlesků lesklých či oslňujících ploch. Tyto odlesky mohou způsobit mnoho problémů.
Polarizační brýle zvyšují bezpečnost majitele například při řízení automobilu, jízdě na kole nebo na jiném dopravním prostředku i při běžném nošení ve městě i v přírodě. Velmi oblíbené jsou i při sportu, rybaření a podobně.


Co je to Polarizační brýle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polarizační brýle? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polarizační brýle je v sekci Technika

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, terminus technicus, heslo, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, synonymum, popis, wiki, terminologie, Technika, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, Polarizační brýle


Pojem Polarizační brýle je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polarizační brýle? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše, obvykle získá stupeň polarizace. Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovaly záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.
Lidé s polarizačními brýlemi mohou občas zahlédnout náhodné polarizační efekty. Mezi ně patří barevné dvojlomné efekty například na povrchu z tvrzeného skla, autosklech nebo plexisklech. K těmto efektům dochází v souvislosti s přirozeným polarizovaným světlem při odrazu a tříštění. Rovněž polarizované záření z LCD monitorů je s polarizačními brýlemi dobře viditelné.

Více informací o pojmu Polarizační brýle lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Polarizační brýle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Polarizační brýle ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Polarizační brýle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Polarizační brýle ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Polarizační brýle na Youtube

Zkusit najít výraz Polarizační brýle ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační brýle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Polarizační brýle? resp. co označuje slovo Polarizační brýle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační brýle, odpověď na dotaz co je to Polarizační brýle?. Víte např. kdo to je Novinář? Znáte a víte kdo je Vladimír Kremlík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.