Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Co je Polarizační brýle? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polarizační brýle?

Polarizační brýle jsou druhem brýlí s jedinečnou schopností odfiltrování odlesků lesklých či oslňujících ploch. Tyto odlesky mohou způsobit mnoho problémů.
Polarizační brýle zvyšují bezpečnost majitele například při řízení automobilu, jízdě na kole nebo na jiném dopravním prostředku i při běžném nošení ve městě i v přírodě. Velmi oblíbené jsou i při sportu, rybaření a podobně.


Co je to Polarizační brýle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polarizační brýle. Co znamená pojem Polarizační brýle z kategorie Technika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Polarizační brýle s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Polarizační brýle se nachází v sekci technika

Klíčová slova: odborný výraz, informace, co to je, terminologie, heslo, názvosloví, přesný výraz, význam, význam slova, technika, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, popis, co je to Polarizační brýle?, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Polarizační brýle je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polarizační brýle?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše, obvykle získá stupeň polarizace. Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovaly záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.
Lidé s polarizačními brýlemi mohou občas zahlédnout náhodné polarizační efekty. Mezi ně patří barevné dvojlomné efekty například na povrchu z tvrzeného skla, autosklech nebo plexisklech. K těmto efektům dochází v souvislosti s přirozeným polarizovaným světlem při odrazu a tříštění. Rovněž polarizované záření z LCD monitorů je s polarizačními brýlemi dobře viditelné.

Pro více informací o heslu Polarizační brýle zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Polarizační brýle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Polarizační brýle ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Polarizační brýle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Polarizační brýle ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Polarizační brýle ve Wikizdrojích

Hledat heslo Polarizační brýle na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační brýle například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Polarizační brýle? resp. co to je Polarizační brýle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační brýle, odpověď na dotaz co je to Polarizační brýle?. Víte např. kdo to je Marie Bouzková? Znáte a víte kdo je Jim Carrey? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.