Co je to?
Výraz, termín, definice slova Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Co je to Den díkůvzdání? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Den díkůvzdání

Den díkuvzdání je jedním z nejpopulárnějších svátků ve Spojených státech. Anglicky Thanksgiving Day je již tradičním setkáním rodin u večeře. K té se podává pečený krocan s nádivkou a omáčkou z brusinek nebo hnědou masovou omáčkou. Krocan mívá kolem 7 kg, přílohou mohou být batáty nebo sladká kukuřice. Typickým dezertem je dýňový koláč. Rodina se sejde u stolu a večeře začíná nebo končí modlitbou. Probíhají také charitativní akce, kdy se rozdává jídlo bezdomovcům a chudým. Den díkuvzdání je v současnosti spojován s nákupy a spoustou jídla, historicky se však jednalo o oslavu a dík za bohatou úrodu. Slaví se vždy čtvrtý listopadový čtvrtek, v Kanadě druhé pondělí v říjnu.
Den díkuvzdání se slaví od 16. století. Kolonizátoři ze Španělska děkovali za sklizeň a úrodu Bohu. Den svátku se několikrát změnil, poslední úpravy provedl Abraham Lincoln a definitivní datum stanovil prezident Theodore Roosevelt, který tak chtěl napomoci nákupům a podpořit tak americkou ekonomiku. Po Dni díkuvzdání přichází nákupní Černý pátek. Rodinní příslušníci zůstávají spolu po celý víkend, dívají se na americký fotbal a zúčastňují se pouličních slavnostních průvodů.

Co je to Den díkůvzdání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Den díkůvzdání? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Den díkůvzdání je v kategorii kultura

Klíčová slova: slovník, Den díkůvzdání, vysvětlení, kultura, význam pojmu, popis, odborný výraz, terminologie, synonymum, kultura, co to je, co znamená, definice pojmu, slovo, názvosloví, heslo, formulace, odborné názvosloví


Pojem Den díkůvzdání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Den díkůvzdání? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Den díkůvzdání (anglicky Thanksgiving Day) je tradiční severoamerický svátek, který patří do období dožínek. Historicky se jedná o náboženský svátek, v němž lidé vzdávají díky Bohu, běžně jej však slaví i lidé bez vyznání. Tradiční výklad bývá takový, že Den díkuvzdání poprvé slavili Otcové poutníci spolu se spřátelenými domorodci na podzim roku 1621.

Další informační zdroje

Najít heslo Den díkůvzdání na Google.cz

Hledat videa s názvem Den díkůvzdání na Youtube

Zkusit najít výraz Den díkůvzdání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Den díkůvzdání ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Den díkůvzdání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Den díkůvzdání ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Den díkůvzdání například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Den díkůvzdání? resp. jaká je definice slova Den díkůvzdání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den díkůvzdání, odpověď na dotaz co je to Den díkůvzdání?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Pasíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.