Co je to?
Definice výrazu Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Co to je Den díkůvzdání? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Den díkůvzdání

Den díkuvzdání je jedním z nejpopulárnějších svátků ve Spojených státech. Anglicky Thanksgiving Day je již tradičním setkáním rodin u večeře. K té se podává pečený krocan s nádivkou a omáčkou z brusinek nebo hnědou masovou omáčkou. Krocan mívá kolem 7 kg, přílohou mohou být batáty nebo sladká kukuřice. Typickým dezertem je dýňový koláč. Rodina se sejde u stolu a večeře začíná nebo končí modlitbou. Probíhají také charitativní akce, kdy se rozdává jídlo bezdomovcům a chudým. Den díkuvzdání je v současnosti spojován s nákupy a spoustou jídla, historicky se však jednalo o oslavu a dík za bohatou úrodu. Slaví se vždy čtvrtý listopadový čtvrtek, v Kanadě druhé pondělí v říjnu.
Den díkuvzdání se slaví od 16. století. Kolonizátoři ze Španělska děkovali za sklizeň a úrodu Bohu. Den svátku se několikrát změnil, poslední úpravy provedl Abraham Lincoln a definitivní datum stanovil prezident Theodore Roosevelt, který tak chtěl napomoci nákupům a podpořit tak americkou ekonomiku. Po Dni díkuvzdání přichází nákupní Černý pátek. Rodinní příslušníci zůstávají spolu po celý víkend, dívají se na americký fotbal a zúčastňují se pouličních slavnostních průvodů.

Co je to Den díkůvzdání? Význam slova, termín, Definice výrazu Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Den díkůvzdání? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Den díkůvzdání je v sekci kultura

Klíčová slova: přesný význam, co to je, informace, přesný výraz, Den díkůvzdání, popis, odborný výraz, význam, kultura, termín, kultura, heslo, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, formulace, wiki, pojem


Pojem Den díkůvzdání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Den díkůvzdání? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Den díkůvzdání (anglicky Thanksgiving Day) je tradiční severoamerický svátek, který patří do období dožínek. Historicky se jedná o náboženský svátek, v němž lidé vzdávají díky Bohu, běžně jej však slaví i lidé bez vyznání. Tradiční výklad bývá takový, že Den díkuvzdání poprvé slavili Otcové poutníci spolu se spřátelenými domorodci na podzim roku 1621.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Den díkůvzdání ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Den díkůvzdání na Youtube

Vyhledat pojem Den díkůvzdání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Den díkůvzdání ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Den díkůvzdání ve Wikizdrojích

Hledat heslo Den díkůvzdání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Den díkůvzdání například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Den díkůvzdání? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Den díkůvzdání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den díkůvzdání, odpověď na dotaz co je to Den díkůvzdání?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Jennifer Aniston? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.