Co je to?
Výraz, termín, definice slova Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Co je Den díkůvzdání? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Den díkůvzdání?

Den díkuvzdání je jedním z nejpopulárnějších svátků ve Spojených státech. Anglicky Thanksgiving Day je již tradičním setkáním rodin u večeře. K té se podává pečený krocan s nádivkou a omáčkou z brusinek nebo hnědou masovou omáčkou. Krocan mívá kolem 7 kg, přílohou mohou být batáty nebo sladká kukuřice. Typickým dezertem je dýňový koláč. Rodina se sejde u stolu a večeře začíná nebo končí modlitbou. Probíhají také charitativní akce, kdy se rozdává jídlo bezdomovcům a chudým. Den díkuvzdání je v současnosti spojován s nákupy a spoustou jídla, historicky se však jednalo o oslavu a dík za bohatou úrodu. Slaví se vždy čtvrtý listopadový čtvrtek, v Kanadě druhé pondělí v říjnu.
Den díkuvzdání se slaví od 16. století. Kolonizátoři ze Španělska děkovali za sklizeň a úrodu Bohu. Den svátku se několikrát změnil, poslední úpravy provedl Abraham Lincoln a definitivní datum stanovil prezident Theodore Roosevelt, který tak chtěl napomoci nákupům a podpořit tak americkou ekonomiku. Po Dni díkuvzdání přichází nákupní Černý pátek. Rodinní příslušníci zůstávají spolu po celý víkend, dívají se na americký fotbal a zúčastňují se pouličních slavnostních průvodů.

Co je to Den díkůvzdání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Den díkůvzdání. Co znamená odborný pojem Den díkůvzdání z kategorie Kultura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Den díkůvzdání sdílejte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Den díkůvzdání je v kategorii kultura

Klíčová slova: definice, synonymum, slovo, odborné názvosloví, wiki, kultura, heslo, význam slova, přesný význam, pojem, Den díkůvzdání, terminus technicus, slovník, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Den díkůvzdání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Den díkůvzdání?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Den díkůvzdání (anglicky Thanksgiving Day) je tradiční severoamerický svátek, který patří do období dožínek. Historicky se jedná o náboženský svátek, v němž lidé vzdávají díky Bohu, běžně jej však slaví i lidé bez vyznání. Tradiční výklad bývá takový, že Den díkuvzdání poprvé slavili Otcové poutníci spolu se spřátelenými domorodci na podzim roku 1621.

Jiné informační zdroje o pojmu Den díkůvzdání

Vyhledat výraz Den díkůvzdání ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Den díkůvzdání na Youtube

Najít pojem Den díkůvzdání ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Den díkůvzdání ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Den díkůvzdání ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Den díkůvzdání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Den díkůvzdání například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Den díkůvzdání? resp. co znamená Den díkůvzdání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den díkůvzdání, odpověď na dotaz co je to Den díkůvzdání?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Emerich Rath? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.