Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vodnice. Co znamená odborný pojem Vodnice z kategorie Jídlo?

Co je to Vodnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vodnice?

Vodnice, jinak také brukev řepák vodnice, je druh kořenové zeleniny, která je pěstována pro chutné bulvy, popřípadě i listy. Vodnice má chuť připomínající kedlubnu nebo křen. Je jemná s mírně štiplavou příchutí.
Pokud je použita v kombinaci s dalšími potravinami, štiplavou chuť zcela ztratí. Jedná se o tradiční zeleninu, ještě před rozšířením brambor byla v Evropě významnou složkou stravy.


Co je to Vodnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vodnice. Co znamená odborný pojem Vodnice z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Vodnice patří do sekce jídlo

Klíčová slova: jídlo, terminus technicus, informace, popis, pojem, definice pojmu, význam, synonymum, význam slova, význam pojmu, přesný význam, termín, co znamená, heslo, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, jídlo


Pojem Vodnice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vodnice?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brukev řepák vodnice, častěji jen vodnice, je rostlina pěstovaná pro své kulovité bulvy, které se konzumují jako zelenina. Někdy se pojídají i listy. Pěstování vodnice má v Evropě dlouhou tradici, před objevením Ameriky měla podobnou úlohu jako poté brambory.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vodnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vodnice na Youtube

Vyhledat slovo Vodnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vodnice na Google.cz

Hledat heslo Vodnice ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Vodnice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodnice například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vodnice? resp. jaký je přesný význam slova Vodnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodnice, odpověď na dotaz co je to Vodnice?. Víte např. kdo to je Bruce Springsteen? Znáte a víte kdo je Jean-Paul Belmondo? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?