Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vodnice. Co znamená pojem Vodnice z kategorie Jídlo?

Co to je Vodnice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vodnice?

Vodnice, jinak také brukev řepák vodnice, je druh kořenové zeleniny, která je pěstována pro chutné bulvy, popřípadě i listy. Vodnice má chuť připomínající kedlubnu nebo křen. Je jemná s mírně štiplavou příchutí.
Pokud je použita v kombinaci s dalšími potravinami, štiplavou chuť zcela ztratí. Jedná se o tradiční zeleninu, ještě před rozšířením brambor byla v Evropě významnou složkou stravy.


Co je to Vodnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vodnice. Co znamená pojem Vodnice z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Vodnice sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vodnice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, terminus technicus, slovník, popis, odborné názvosloví, pojem, co znamená, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, Vodnice, definice pojmu, Jídlo, heslo, formulace, synonymum, slovo, přesný význam


Pojem Vodnice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vodnice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Brukev řepák vodnice, častěji jen vodnice, je rostlina pěstovaná pro své kulovité bulvy, které se konzumují jako zelenina. Někdy se pojídají i listy. Pěstování vodnice má v Evropě dlouhou tradici, před objevením Ameriky měla podobnou úlohu jako poté brambory.

Pro více informací o heslu Vodnice zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Vodnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vodnice ve Wikizdrojích

Najít slovo Vodnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Vodnice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vodnice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vodnice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodnice například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vodnice? resp. co je to Vodnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vodnice, odpověď na dotaz co je to Vodnice?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?