Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kašmír?

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kašmír? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kašmír je v sekci Materiály

Klíčová slova: Materiály, termín, význam slova, Materiály, význam, význam pojmu, popis, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, co je to Kašmír?, definice, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, vysvětlení, přesný význam


Pojem Kašmír je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kašmír? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kašmír v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Kašmír na Google.cz

Hledat termín Kašmír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kašmír ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kašmír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kašmír? resp. jaký je význam pojmu Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Hillary Clinton? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.