Co je to?
Definice výrazu, termínu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je Kašmír?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kašmír

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kašmír se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kašmír je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, formulace, slovo, definice, názvosloví, Kašmír, slovník, wiki, vysvětlení, materiály, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, lexikon, popis


Pojem Kašmír je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kašmír můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Pro další informace o termínu Kašmír zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Kašmír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kašmír ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kašmír ve Wikizdrojích

Najít heslo Kašmír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Kašmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Kašmír? resp. co znamená výraz Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Běs? Znáte a víte kdo je Křivák? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, akryl, kašmír, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.