Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kašmír?

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kašmír patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: definice, formulace, Kašmír, odborné názvosloví, význam slova, Materiály, definice pojmu, význam pojmu, pojem, synonymum, Materiály, význam, wiki, názvosloví, slovník, co je to Kašmír?, přesný výraz, informace


Pojem Kašmír je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kašmír?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Další zdroje informací o slovu Kašmír

Zkusit najít termín Kašmír ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kašmír ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kašmír na Youtube

Hledat pojem Kašmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kašmír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kašmír? resp. co znamená slovo Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Farář? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kašmír i v jiných kategoriích (než Materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.