Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kašmír

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kašmír? s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kašmír je v sekci materiály

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, materiály, terminus technicus, terminologie, co to je, Kašmír, názvosloví, materiály, slovník, heslo, synonymum, formulace, odborný výraz, pojem, definice pojmu, informace, co znamená


Pojem Kašmír je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kašmír?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Kašmír ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kašmír ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kašmír ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kašmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kašmír? resp. co označuje slovo Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.