Co je to?
Definice výrazu, termínu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kašmír?

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kašmír s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Kašmír se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: heslo, popis, co znamená, význam slova, odborné názvosloví, pojem, materiály, informace, co to je, názvosloví, formulace, význam, slovník, co je to Kašmír?, definice, odborný výraz, význam pojmu, materiály


Pojem Kašmír je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kašmír? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Hledejte pojem Kašmír v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Kašmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kašmír ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kašmír ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kašmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Kašmír? resp. jaký je význam slova Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Pacifista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.