Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kašmír?

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kašmír? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kašmír je v sekci Materiály

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, Materiály, popis, Materiály, co to je, pojem, definice pojmu, vysvětlení, heslo, formulace, wiki, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Kašmír je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kašmír?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Kašmír na Google.cz

Hledat videa s názvem Kašmír na Youtube

Najít výraz Kašmír ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kašmír ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kašmír? resp. co vlastně znamená slovo Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Jan Rosák? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.