Co je to?
Definice výrazu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je Kašmír? Význam slova

Co znamená termín Kašmír? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Definice výrazu Kašmír. Co znamená odborný pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kašmír je v sekci materiály

Klíčová slova: heslo, co znamená, terminus technicus, slovo, materiály, co to je, přesný význam, přesný výraz, formulace, lexikon, terminologie, termín, informace, definice pojmu, popis, názvosloví, materiály, vysvětlení


Pojem Kašmír je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kašmír? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Kašmír na Google.cz

Najít slovo Kašmír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kašmír na Youtube

Najít heslo Kašmír ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Kašmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Kašmír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kašmír? resp. co se skrývá pod slovem Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Andrés Iniesta? Znáte a víte kdo je Křivák? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.