Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Co je to Kašmír? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kašmír

Kašmír je označení pro jemnou a teplou tkaninu vyrobenou z vlny. Název získala podle území v Indii, kde vznikla. Z kašmíru se vyrábí různé oděvy a šály. Ušlechtilá forma kašmíru se nazývá pašmína.


Co je to Kašmír? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kašmír. Co znamená pojem Kašmír z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kašmír sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kašmír je v kategorii Materiály

Klíčová slova: synonymum, Materiály, odborný výraz, význam slova, slovník, popis, formulace, terminologie, wiki, názvosloví, definice, Materiály, informace, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, lexikon


Pojem Kašmír je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kašmír? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kašmírská vlna je textilní materiál získávaný ze srsti kašmírské kozy. Textilie (např. paisley) ze srstí těchto zvířat jsou známe už nejméně 2000 let. Označení kašmírská vlna pochází údajně od perského hodnostáře Ali Em Hamdani, který ve 14. století zavedl v Kašmíru zpracování těchto vláken v širokém měřítku. V Evropě se dostaly výrobky (šály) z kašmíru do obliby teprve na začátku 19. století.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Kašmír ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kašmír na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kašmír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kašmír ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kašmír ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kašmír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kašmír například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kašmír? resp. co vlastně znamená slovo Kašmír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kašmír, odpověď na dotaz co je to Kašmír?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Hillary Clinton? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.