Co je to?
Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Co je to Patch? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Patch

Patch je v oblasti informatiky synonymem pro předpis změn mezi starými a novými soubory. Jedná se v podstatě o aktualizaci nejrůznějšího systému nebo aplikace, díky které jsou staré soubory opraveny a tím je docílen lepší a bezproblémovější chod.
Patch je tedy velmi užitečný a každý uživatel by měl být vždy informován o jeho možnostech. Velmi často se stává, že k obsluhování a správné funkci konkrétního softwaru je zapotřebí nahrání aktuálního patchu.


Co je to Patch? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Patch s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Patch se nachází v sekci Software

Klíčová slova: pojem, lexikon, slovo, vysvětlení, termín, slovník, odborné názvosloví, význam, popis, informace, heslo, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, Software, definice, názvosloví


Pojem Patch je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Patch?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

patch (česky záplata) je v informatice označení pro příkaz patch (zadávaný v příkazovém řádku) nebo pro soupis změn mezi soubory (textový soubor s vyznačeným starým a novým obsahem). Ve formě příkazu se jedná o nástroj, kterým může být zmíněný soupis změn aplikován na staré soubory tak, že získáme nové. Aplikací záplaty je provedena aktualizace software (typicky na novější verzi).

Linky na další online zdroje

Najít pojem Patch ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Patch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Patch na Google.cz

Hledat pojem Patch ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Patch na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patch ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Patch například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Patch? resp. jaký je přesný význam slova Patch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patch, odpověď na dotaz co je to Patch?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Makléř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?