Co je to?
Výraz, termín, definice slova Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Co je to Patch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Patch?

Patch je v oblasti informatiky synonymem pro předpis změn mezi starými a novými soubory. Jedná se v podstatě o aktualizaci nejrůznějšího systému nebo aplikace, díky které jsou staré soubory opraveny a tím je docílen lepší a bezproblémovější chod.
Patch je tedy velmi užitečný a každý uživatel by měl být vždy informován o jeho možnostech. Velmi často se stává, že k obsluhování a správné funkci konkrétního softwaru je zapotřebí nahrání aktuálního patchu.


Co je to Patch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Patch? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Patch patří do sekce software

Klíčová slova: popis, heslo, synonymum, terminologie, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, wiki, co to je, formulace, co znamená, Patch, lexikon, význam, software, informace, slovo


Pojem Patch je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Patch?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

patch (česky záplata) je v informatice označení pro příkaz patch (zadávaný v příkazovém řádku) nebo pro soupis změn mezi soubory (textový soubor s vyznačeným starým a novým obsahem). Ve formě příkazu se jedná o nástroj, kterým může být zmíněný soupis změn aplikován na staré soubory tak, že získáme nové. Aplikací záplaty je provedena aktualizace software (typicky na novější verzi).

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Patch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Patch ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Patch ve Wikislovníku

Najít pojem Patch na Google.cz

Najít termín Patch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Patch na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Patch například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Patch? resp. co se skrývá pod slovem Patch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patch, odpověď na dotaz co je to Patch?. Víte např. kdo to je Halsey? Znáte a víte kdo je Satan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?