Co je to?
Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Co je Patch?

Co znamená termín Patch? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Patch je v oblasti informatiky synonymem pro předpis změn mezi starými a novými soubory. Jedná se v podstatě o aktualizaci nejrůznějšího systému nebo aplikace, díky které jsou staré soubory opraveny a tím je docílen lepší a bezproblémovější chod.
Patch je tedy velmi užitečný a každý uživatel by měl být vždy informován o jeho možnostech. Velmi často se stává, že k obsluhování a správné funkci konkrétního softwaru je zapotřebí nahrání aktuálního patchu.


Co je to Patch? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Patch? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Patch je v kategorii software

Klíčová slova: slovo, termín, význam, co znamená, formulace, slovník, pojem, význam slova, přesný výraz, co je to Patch?, význam pojmu, přesný význam, synonymum, informace, odborné názvosloví, Patch, lexikon, software


Pojem Patch je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Patch? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

patch (česky záplata) je v informatice označení pro příkaz patch (zadávaný v příkazovém řádku) nebo pro soupis změn mezi soubory (textový soubor s vyznačeným starým a novým obsahem). Ve formě příkazu se jedná o nástroj, kterým může být zmíněný soupis změn aplikován na staré soubory tak, že získáme nové. Aplikací záplaty je provedena aktualizace software (typicky na novější verzi).

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Patch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Patch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Patch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Patch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Patch ve Wikizdrojích

Najít termín Patch ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Patch například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Patch? resp. co je to Patch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patch, odpověď na dotaz co je to Patch?. Víte např. kdo to je Tereza Jandová? Znáte a víte kdo je Satan? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, software v zařízeních, patch, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?