Co je to?
Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Co je to Patch? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Patch

Patch je v oblasti informatiky synonymem pro předpis změn mezi starými a novými soubory. Jedná se v podstatě o aktualizaci nejrůznějšího systému nebo aplikace, díky které jsou staré soubory opraveny a tím je docílen lepší a bezproblémovější chod.
Patch je tedy velmi užitečný a každý uživatel by měl být vždy informován o jeho možnostech. Velmi často se stává, že k obsluhování a správné funkci konkrétního softwaru je zapotřebí nahrání aktuálního patchu.


Co je to Patch? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Patch. Co znamená odborný pojem Patch z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Patch? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Patch je v kategorii Software

Klíčová slova: definice, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, termín, wiki, co znamená, lexikon, slovník, terminologie, Software, co je to Patch?, popis, význam, formulace, synonymum, Software, co to je


Pojem Patch je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Patch? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

patch (česky záplata) je v informatice označení pro příkaz patch (zadávaný v příkazovém řádku) nebo pro soupis změn mezi soubory (textový soubor s vyznačeným starým a novým obsahem). Ve formě příkazu se jedná o nástroj, kterým může být zmíněný soupis změn aplikován na staré soubory tak, že získáme nové. Aplikací záplaty je provedena aktualizace software (typicky na novější verzi).

Další možné informační zdroje

Najít pojem Patch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Patch na Google.cz

Vyhledat termín Patch ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Patch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Patch na Youtube

Hledat výraz Patch ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Patch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Patch? resp. co znamená Patch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patch, odpověď na dotaz co je to Patch?. Víte např. kdo to je Trockista? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?