Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perzekuce. Co znamená odborný pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Co je to Perzekuce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Perzekuce?

Perzekuce je označení pro pronásledování jednotlivé osoby nebo celé skupiny osob. Toto pronásledování nebo násilné zacházení se koná systematicky. Perzekuce má více forem – náboženská, rasová, etnická nebo politická.
Jako perzekuce může být označeno různé jednání – vyhrožování, nátlak, izolace nebo nezákonné uvěznění. Jedná se o trestný čin, označený mezinárodním právem jako zločin proti lidskosti.


Co je to Perzekuce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perzekuce. Co znamená odborný pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Perzekuce se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: Perzekuce, informace, názvosloví, význam, význam pojmu, co to je, definice, synonymum, pojem, formulace, terminologie, wiki, lexikon, přesný výraz, slovník, vysvětlení, Právo, odborný výraz


Pojem Perzekuce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Perzekuce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Perzekuce je systematické pronásledování nebo hrubé zacházení s jednotlivcem nebo skupinou osob. Obvyklou formou je náboženská perzekuce, etnická perzekuce, rasová perzekuce či politická perzekuce. Perzekuce zahrnuje izolaci, nezákonné uvěznění, nátlak, útisk či vyhrožování. Perzekuce je trestný čin podle mezinárodního trestního práva (zločin proti lidskosti).

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Perzekuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Perzekuce ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Perzekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perzekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Perzekuce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perzekuce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Perzekuce například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Perzekuce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Perzekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perzekuce, odpověď na dotaz co je to Perzekuce?. Víte např. kdo to je Baron? Znáte a víte kdo je Mrzout? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.