Co je to?
Výraz, termín, definice slova Perzekuce. Co znamená odborný pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Co je to Perzekuce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Perzekuce?

Perzekuce je označení pro pronásledování jednotlivé osoby nebo celé skupiny osob. Toto pronásledování nebo násilné zacházení se koná systematicky. Perzekuce má více forem – náboženská, rasová, etnická nebo politická.
Jako perzekuce může být označeno různé jednání – vyhrožování, nátlak, izolace nebo nezákonné uvěznění. Jedná se o trestný čin, označený mezinárodním právem jako zločin proti lidskosti.


Co je to Perzekuce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Perzekuce. Co znamená odborný pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Perzekuce? Potom se o definici podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Perzekuce se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, význam pojmu, význam slova, co je to Perzekuce?, přesný význam, vysvětlení, termín, lexikon, co to je, význam, názvosloví, Perzekuce, informace, slovo


Pojem Perzekuce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Perzekuce?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Perzekuce je systematické pronásledování nebo hrubé zacházení s jednotlivcem nebo skupinou osob. Obvyklou formou je náboženská perzekuce, etnická perzekuce, rasová perzekuce či politická perzekuce. Perzekuce zahrnuje izolaci, nezákonné uvěznění, nátlak, útisk či vyhrožování. Perzekuce je trestný čin podle mezinárodního trestního práva (zločin proti lidskosti).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perzekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Perzekuce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Perzekuce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Perzekuce ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Perzekuce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Perzekuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Perzekuce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Perzekuce? resp. jaká je definice termínu Perzekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perzekuce, odpověď na dotaz co je to Perzekuce?. Víte např. kdo to je Věra Tichánková? Znáte a víte kdo je Šupák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perzekuce v jiné sekci než právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.