Co je to?
Definice odborného termínu, slova Perzekuce. Co znamená pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Co je Perzekuce?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Perzekuce

Perzekuce je označení pro pronásledování jednotlivé osoby nebo celé skupiny osob. Toto pronásledování nebo násilné zacházení se koná systematicky. Perzekuce má více forem – náboženská, rasová, etnická nebo politická.
Jako perzekuce může být označeno různé jednání – vyhrožování, nátlak, izolace nebo nezákonné uvěznění. Jedná se o trestný čin, označený mezinárodním právem jako zločin proti lidskosti.


Co je to Perzekuce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Perzekuce. Co znamená pojem Perzekuce z kategorie Právo?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Perzekuce patří do sekce právo

Klíčová slova: informace, formulace, synonymum, Perzekuce, wiki, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, popis, slovo, slovník, právo, co znamená, termín, vysvětlení, právo


Pojem Perzekuce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Perzekuce? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Perzekuce je systematické pronásledování nebo hrubé zacházení s jednotlivcem nebo skupinou osob. Obvyklou formou je náboženská perzekuce, etnická perzekuce, rasová perzekuce či politická perzekuce. Perzekuce zahrnuje izolaci, nezákonné uvěznění, nátlak, útisk či vyhrožování. Perzekuce je trestný čin podle mezinárodního trestního práva (zločin proti lidskosti).

Hledejte pojem Perzekuce v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Perzekuce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Perzekuce ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Perzekuce na Google.cz

Zkusit najít Perzekuce ve Wikislovníku

Hledat termín Perzekuce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Perzekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Perzekuce například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Perzekuce? resp. co znamená slovo Perzekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perzekuce, odpověď na dotaz co je to Perzekuce?. Víte např. kdo to je Tim Weaver? Znáte a víte kdo je Kakabus? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Perzekuce v jiné sekci než právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, dáma, perzekuce, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.