Co je to?
Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Co je to XML? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu XML?

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.


Co je to XML? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu XML s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem XML se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: význam, slovo, Software, co to je, terminologie, synonymum, pojem, přesný význam, definice, heslo, názvosloví, popis, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, vysvětlení


Pojem XML je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu XML?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Extensible Markup Language (česky rozšiřitelný značkovací jazyk) je obecný značkovací jazyk, který byl vyvinut a standardizován konsorciem W3C. Je zjednodušenou podobou staršího jazyka SGML. Umožňuje snadné vytváření konkrétních značkovacích jazyků (tzv. aplikací) pro různé účely a různé typy dat. Používá se pro serializaci dat, v čemž soupeří např. s JSON či YAML. Zpracování XML je podporováno řadou nástrojů a programovacích jazyků.

Více informací o slovu XML doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz XML ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem XML ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem XML ve Wikimedia Commons

Najít výraz XML ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín XML ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem XML ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo XML například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to XML? resp. co se skrývá pod slovem XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.