Co je to?
Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Co je to XML? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla XML?

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.


Co je to XML? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo XML patří do sekce Software

Klíčová slova: XML, informace, formulace, Software, odborné názvosloví, co je to XML?, termín, lexikon, heslo, popis, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, slovo, pojem, definice


Pojem XML je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín XML na Google.cz

Vyhledat termín XML ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem XML na Youtube

Najít slovo XML ve vyhledávači Yandex

Najít heslo XML ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem XML ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo XML například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je XML? resp. co přesně označuje termín XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Michal Tučný? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.