Co je to?
Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Co je to XML? Význam slova

Co znamená termín XML? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.


Co je to XML? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu XML doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem XML se nachází v sekci Software

Klíčová slova: Software, odborné názvosloví, termín, co to je, odborný výraz, přesný výraz, slovník, synonymum, heslo, význam slova, terminologie, co znamená, význam, XML, formulace, popis, slovo, názvosloví


Pojem XML je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu XML

Hledat heslo XML na Google.cz

Zkusit najít heslo XML ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz XML ve Wikipedii

Hledat slovo XML ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo XML ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem XML ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo XML například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to XML? resp. co znamená výraz XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín XML hledat i v jiných kategoriích (než Software) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.