Co je to?
Výraz, termín, definice slova XML. Co znamená odborný pojem XML z kategorie Software?

Co je to XML? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu XML

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.


Co je to XML? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova XML. Co znamená odborný pojem XML z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz XML je v kategorii software

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, pojem, slovo, popis, heslo, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, definice, význam slova, software, co je to XML?, termín, vysvětlení, informace, přesný výraz


Pojem XML je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín XML? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Extensible Markup Language (česky rozšiřitelný značkovací jazyk) je obecný značkovací jazyk, který byl vyvinut a standardizován konsorciem W3C. Je zjednodušenou podobou staršího jazyka SGML. Umožňuje snadné vytváření konkrétních značkovacích jazyků (tzv. aplikací) pro různé účely a různé typy dat. Používá se pro serializaci dat, v čemž soupeří např. s JSON či YAML. Zpracování XML je podporováno řadou nástrojů a programovacích jazyků.

Další zdroje informací

Hledat termín XML ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem XML ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo XML ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem XML ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo XML na Google.cz

Vyhledat výraz XML ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo XML například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo XML? resp. co se vlastně skrývá pod slovem XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Lukáš Černohorský? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín XML hledat i v jiných kategoriích (než software) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.