Co je to?
Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Co je XML? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu XML?

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.


Co je to XML? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín XML se nachází v sekci software

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, software, popis, slovník, formulace, terminologie, význam, odborný výraz, heslo, terminus technicus, definice, synonymum, vysvětlení, názvosloví, co znamená, software, přesný význam


Pojem XML je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu XML dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Extensible Markup Language (česky rozšiřitelný značkovací jazyk) je obecný značkovací jazyk, který byl vyvinut a standardizován konsorciem W3C. Je zjednodušenou podobou staršího jazyka SGML. Umožňuje snadné vytváření konkrétních značkovacích jazyků (tzv. aplikací) pro různé účely a různé typy dat. Používá se pro serializaci dat, v čemž soupeří např. s JSON či YAML. Zpracování XML je podporováno řadou nástrojů a programovacích jazyků.

Zkuste zjistit více informací o slovu XML v následujících zdrojích

Najít heslo XML ve vyhledávači Qwant

Najít termín XML ve vyhledávači Yandex

Hledat termín XML ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz XML na Google.cz

Zkusit najít pojem XML ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo XML ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo XML například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená XML? resp. co přesně znamená slovo XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.