Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bambucké máslo. Co znamená slovo Bambucké máslo z kategorie Různé?

Co je Bambucké máslo? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bambucké máslo

Bambucké máslo je produkt pocházející z Afriky, kde je považováno za krášlicí prostředek i lék. Jedná se o tuk získávaný z ořechů máslovníku afrického. V kosmetice je ceněné především pro vysoký obsah mastných kyselin a vitamínu E, které hrají důležitou úlohu při hydrataci pokožky a zajišťují její pružnost, dále pak katechinů a vitamínů A a F, které urychlují hojení drobných poranění.
Bambucké máslo se dobře vstřebává a nezanechává mastný dojem.

Co je to Bambucké máslo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bambucké máslo. Co znamená slovo Bambucké máslo z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Bambucké máslo patří do kategorie různé

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, přesný význam, lexikon, vysvětlení, co znamená, různé, názvosloví, terminologie, heslo, význam slova, slovník, slovo, význam, definice, význam pojmu, definice pojmu, termín


Pojem Bambucké máslo je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bambucké máslo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.
Sběr ořechů a výroba bambuckého másla zaměstnává ženy v rurálních oblastech Afriky. Podle tradice smějí ženy sbírat jen ořechy, které spadly na zem. Samotné zpracování probíhá bez moderních technologií. Místní ženy ořechy vaří ve vodě a následně suší na sluníčku. Po sušení skořápka povolí a je možné ořech rozbít.
Dlouhý proces výroby začíná pražením, mletím a proplachováním vodou. Fyzicky náročná práce končí až ve chvíli, kdy se nakonec získá samotný tuk. Po vychladnutí zbyde na dně hliněných nádob krémově zbarvené máslo bílé až žluté barvy.

Hledejte pojem Bambucké máslo v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Bambucké máslo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bambucké máslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bambucké máslo ve Wikizdrojích

Najít termín Bambucké máslo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Bambucké máslo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Bambucké máslo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bambucké máslo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bambucké máslo? resp. co znamená slovo Bambucké máslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bambucké máslo, odpověď na dotaz co je to Bambucké máslo?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Kanye West? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.