Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bambucké máslo. Co znamená pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Co je to Bambucké máslo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bambucké máslo?

Bambucké máslo je produkt pocházející z Afriky, kde je považováno za krášlicí prostředek i lék. Jedná se o tuk získávaný z ořechů máslovníku afrického. V kosmetice je ceněné především pro vysoký obsah mastných kyselin a vitamínu E, které hrají důležitou úlohu při hydrataci pokožky a zajišťují její pružnost, dále pak katechinů a vitamínů A a F, které urychlují hojení drobných poranění.
Bambucké máslo se dobře vstřebává a nezanechává mastný dojem.

Co je to Bambucké máslo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bambucké máslo. Co znamená pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bambucké máslo se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: co znamená, popis, termín, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, slovo, formulace, význam pojmu, terminologie, co je to Bambucké máslo?, význam slova, Různé, pojem, co to je, Různé


Pojem Bambucké máslo je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bambucké máslo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.
Sběr ořechů a výroba bambuckého másla zaměstnává ženy v rurálních oblastech Afriky. Podle tradice smějí ženy sbírat jen ořechy, které spadly na zem. Samotné zpracování probíhá bez moderních technologií. Místní ženy ořechy vaří ve vodě a následně suší na sluníčku. Po sušení skořápka povolí a je možné ořech rozbít.
Dlouhý proces výroby začíná pražením, mletím a proplachováním vodou. Fyzicky náročná práce končí až ve chvíli, kdy se nakonec získá samotný tuk. Po vychladnutí zbyde na dně hliněných nádob krémově zbarvené máslo bílé až žluté barvy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bambucké máslo ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bambucké máslo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bambucké máslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bambucké máslo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bambucké máslo na Youtube

Hledat pojem Bambucké máslo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bambucké máslo například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bambucké máslo? resp. co je to Bambucké máslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bambucké máslo, odpověď na dotaz co je to Bambucké máslo?. Víte např. kdo to je Pazgřivec? Znáte a víte kdo je Gregor Mendel? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.