Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bambucké máslo. Co znamená odborný pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Co je to Bambucké máslo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bambucké máslo

Bambucké máslo je produkt pocházející z Afriky, kde je považováno za krášlicí prostředek i lék. Jedná se o tuk získávaný z ořechů máslovníku afrického. V kosmetice je ceněné především pro vysoký obsah mastných kyselin a vitamínu E, které hrají důležitou úlohu při hydrataci pokožky a zajišťují její pružnost, dále pak katechinů a vitamínů A a F, které urychlují hojení drobných poranění.
Bambucké máslo se dobře vstřebává a nezanechává mastný dojem.

Co je to Bambucké máslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bambucké máslo. Co znamená odborný pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Bambucké máslo patří do sekce různé

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, popis, význam, termín, odborný výraz, wiki, význam pojmu, slovo, co znamená, informace, názvosloví, lexikon, pojem, heslo, terminus technicus, co je to Bambucké máslo?, různé


Pojem Bambucké máslo je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bambucké máslo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.
Sběr ořechů a výroba bambuckého másla zaměstnává ženy v rurálních oblastech Afriky. Podle tradice smějí ženy sbírat jen ořechy, které spadly na zem. Samotné zpracování probíhá bez moderních technologií. Místní ženy ořechy vaří ve vodě a následně suší na sluníčku. Po sušení skořápka povolí a je možné ořech rozbít.
Dlouhý proces výroby začíná pražením, mletím a proplachováním vodou. Fyzicky náročná práce končí až ve chvíli, kdy se nakonec získá samotný tuk. Po vychladnutí zbyde na dně hliněných nádob krémově zbarvené máslo bílé až žluté barvy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Bambucké máslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bambucké máslo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bambucké máslo na Youtube

Najít slovo Bambucké máslo na Google.cz

Hledat slovo Bambucké máslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bambucké máslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bambucké máslo například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bambucké máslo? resp. co znamená výraz Bambucké máslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bambucké máslo, odpověď na dotaz co je to Bambucké máslo?. Víte např. kdo to je Jan Janský? Znáte a víte kdo je Tomáš Satoranský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Bambucké máslo i v jiných kategoriích (než různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.