Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bambucké máslo. Co znamená pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Co to je Bambucké máslo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bambucké máslo?

Bambucké máslo je produkt pocházející z Afriky, kde je považováno za krášlicí prostředek i lék. Jedná se o tuk získávaný z ořechů máslovníku afrického. V kosmetice je ceněné především pro vysoký obsah mastných kyselin a vitamínu E, které hrají důležitou úlohu při hydrataci pokožky a zajišťují její pružnost, dále pak katechinů a vitamínů A a F, které urychlují hojení drobných poranění.
Bambucké máslo se dobře vstřebává a nezanechává mastný dojem.

Co je to Bambucké máslo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bambucké máslo. Co znamená pojem Bambucké máslo z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bambucké máslo? Pak se o ní podělte s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bambucké máslo patří do sekce různé

Klíčová slova: různé, odborný výraz, popis, heslo, informace, formulace, význam, co je to Bambucké máslo?, co znamená, pojem, názvosloví, přesný výraz, Bambucké máslo, definice pojmu, slovník, termín, přesný význam, terminus technicus


Pojem Bambucké máslo je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bambucké máslo?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii) z čeledi zapotovitých, který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.
Sběr ořechů a výroba bambuckého másla zaměstnává ženy v rurálních oblastech Afriky. Podle tradice smějí ženy sbírat jen ořechy, které spadly na zem. Samotné zpracování probíhá bez moderních technologií. Místní ženy ořechy vaří ve vodě a následně suší na sluníčku. Po sušení skořápka povolí a je možné ořech rozbít.
Dlouhý proces výroby začíná pražením, mletím a proplachováním vodou. Fyzicky náročná práce končí až ve chvíli, kdy se nakonec získá samotný tuk. Po vychladnutí zbyde na dně hliněných nádob krémově zbarvené máslo bílé až žluté barvy.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Bambucké máslo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bambucké máslo na Youtube

Najít pojem Bambucké máslo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Bambucké máslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bambucké máslo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bambucké máslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bambucké máslo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Bambucké máslo? resp. co znamená Bambucké máslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bambucké máslo, odpověď na dotaz co je to Bambucké máslo?. Víte např. kdo to je Petr Kostka? Znáte a víte kdo je Barbora Seemanová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.