Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co je to Kontumace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kontumace

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Kontumace sdílejte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kontumace je v kategorii sport

Klíčová slova: heslo, lexikon, přesný výraz, pojem, terminus technicus, termín, Kontumace, co znamená, co to je, synonymum, formulace, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, definice, slovník, odborný výraz, co je to Kontumace?


Pojem Kontumace je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kontumace píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Kontumace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontumace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kontumace na Youtube

Vyhledat výraz Kontumace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kontumace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kontumace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kontumace? resp. jaká je definice termínu Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Josef Oplt? Znáte a víte kdo je Adam Hložek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.