Co je to?
Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co to je Kontumace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kontumace?

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kontumace s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kontumace se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Kontumace, wiki, popis, informace, formulace, terminus technicus, přesný výraz, pojem, Sport, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, Sport, definice, odborné názvosloví, termín, co to je, synonymum


Pojem Kontumace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kontumace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Pro více informací o heslu Kontumace zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Kontumace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kontumace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontumace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kontumace na Youtube

Zkusit najít pojem Kontumace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kontumace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kontumace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Horský vůdce? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.