Co je to?
Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co to je Kontumace? Význam slova

Co znamená termín Kontumace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kontumace? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kontumace je v kategorii Sport

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, slovník, termín, wiki, pojem, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, co to je, informace, formulace, terminus technicus, význam slova, heslo, význam pojmu, vysvětlení, Kontumace


Pojem Kontumace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kontumace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Kontumace ve Wikizdrojích

Najít heslo Kontumace ve Wikislovníku

Hledat výraz Kontumace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kontumace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kontumace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontumace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kontumace? resp. co přesně znamená slovo Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Endomorf? Znáte a víte kdo je Kazi? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kontumace v jiné sekci než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.