Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co je to Kontumace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kontumace?

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Kontumace je v sekci sport

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, sport, heslo, termín, co je to Kontumace?, význam, popis, terminus technicus, přesný výraz, význam slova, formulace, odborné názvosloví, slovník, sport, pojem, přesný význam, terminologie


Pojem Kontumace je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kontumace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Jiné zdroje informací o pojmu Kontumace

Zkusit najít výraz Kontumace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kontumace ve Wikislovníku

Najít heslo Kontumace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontumace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kontumace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kontumace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Kontumace? resp. jaký je význam pojmu Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Sam Smith? Znáte a víte kdo je Alena Mihulová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.