Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co je Kontumace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kontumace

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kontumace? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kontumace je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, sport, přesný význam, přesný výraz, co je to Kontumace?, popis, terminologie, synonymum, pojem, definice pojmu, definice, formulace, termín, informace, význam, Kontumace


Pojem Kontumace je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kontumace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontumace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kontumace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Kontumace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kontumace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kontumace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kontumace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kontumace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Nikola Uhlířová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kontumace i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.