Co je to?
Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co to je Kontumace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kontumace?

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kontumace sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kontumace je v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, vysvětlení, slovník, definice pojmu, synonymum, termín, přesný výraz, co znamená, heslo, wiki, lexikon, popis, definice, odborný výraz, formulace, Sport, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Kontumace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kontumace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Hledejte pojem Kontumace v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Kontumace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kontumace ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kontumace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontumace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kontumace na Google.cz

Najít termín Kontumace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kontumace? resp. co znamená slovo Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Etnobotanik? Znáte a víte kdo je Kazi? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kontumace i v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.