Co je to?
Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Co to je Kontumace? Význam slova

Co znamená termín Kontumace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kontumace je úředně přiznaná porážka. Nejedná se tedy o skutečný výsledek hry. Výsledek zápasu se v případě kontumace upravuje v neprospěch mužstva, které se na zápas nedostavilo nebo se jinak provinilo. Poměr neprospěchu se v jednotlivých sportech liší.
Důvody kontumace mohou být různé a lze je najít v pravidlech nebo propozicích sportu nebo soutěže. Vždy jde o hrubé porušení stanovených pravidel.


Co je to Kontumace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kontumace. Co znamená odborný pojem Kontumace z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontumace je v sekci Sport

Klíčová slova: terminus technicus, význam, význam slova, pojem, definice, názvosloví, co znamená, co to je, synonymum, informace, slovník, Kontumace, formulace, termín, Sport, co je to Kontumace?, slovo, Sport


Pojem Kontumace je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kontumace můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontumace je porážka přiznaná v neprospěch týmu od "zeleného stolu", neboli přiznaná úředně (tedy nikoliv na základě výsledku uhraného na hřišti). Důvodem pro kontumaci utkání je obvykle závažné porušení pravidel platných pro konkrétní soutěž. Takové porušení může například nastat v případě, že za tým do utkání nastoupí hráč, který je ve skutečnosti registrován v jiném týmu. Přehled provinění, za něž hrozí postih formou kontumace utkání, je uveden v pravidlech či propozicích pro danou soutěž nebo turnaj.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Kontumace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontumace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kontumace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kontumace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kontumace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontumace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontumace například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kontumace? resp. co se skrývá pod slovem Kontumace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontumace, odpověď na dotaz co je to Kontumace?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.