Co je to?
Definice výrazu Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Co je Pandemický zákon?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pandemický zákon

Pandemický zákon je zkrácený název zákona č.94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19. Tento zákon byl přijat 26, 2. 2021 většinou hlasů poslanců. Ten samý den podepsal pandemický zákon i prezident republiky. Jde o zákon, který dodává právní opodstatnění řešení pandemické situace, v tomto případě pandemie nemoci covid-19. Dnem účinnosti tohoto zákona byl nastolen stav pandemické pohotovosti. To znamená, že ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice mohou vyhlásit mimořádná opatření tak, aby bylo zmírněno šíření pandemie nemoci covid-19. Tento stav lze ukončit usnesením Poslanecké sněmovny, která ho přijme na návrh vlády nebo na návrh 40 poslanců.
Pokud trvá pandemický zákon, může vláda vyhlašovat určitá opatření, která jsou však menší, než za nouzového stavu Nelze například uzavírat hranice, omezovat volný pohyb nebo nařizovat pracovní povinnost. Všechna opatření, která vydá ministerstvo zdravotnictví, nikoli vláda, musí být řádně zdůvodněna.


Co je to Pandemický zákon? Význam slova, termín, Definice výrazu Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pandemický zákon? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Pandemický zákon je v sekci právo

Klíčová slova: právo, lexikon, slovo, slovník, wiki, definice pojmu, právo, popis, význam pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, termín, heslo, Pandemický zákon, přesný výraz, synonymum, formulace, vysvětlení


Pojem Pandemický zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pandemický zákon?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pandemický zákon je zákon poskytující právní rámec buď obecně k řešení pandemických situací, či konkrétně pandemie covidu-19.
V České republice byl 26. února 2021 přijat pandemický zákon, plným názvem zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19, který měl posloužit k nahrazení nouzového stavu během pandemie covidu-19 a poskytnout vládě a ministerstvu zdravotnictví rozšířené pravomoci k řešení pandemické situace. Zákon byl schválen s účinností na jeden rok, do 28. února 2022. Restrikce podle této úpravy jsou vázané na tzv. „stav pandemické pohotovosti“, jenž byl automaticky vyhlášen dnem účinnosti zákona, se zmocněním Poslanecké sněmovny tento stav předčasně ukončit nebo poté znovu obnovit.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Pandemický zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Pandemický zákon ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Pandemický zákon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Pandemický zákon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Pandemický zákon na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Pandemický zákon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemický zákon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pandemický zákon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pandemický zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemický zákon, odpověď na dotaz co je to Pandemický zákon?. Víte např. kdo to je Dmitrij Šostakovič? Znáte a víte kdo je Jiří Pracný? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pandemický zákon i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudce, pandemický zákon, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.