Co je to?
Definice výrazu, termínu Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Co je to Pandemický zákon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pandemický zákon?

Pandemický zákon je zkrácený název zákona č.94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19. Tento zákon byl přijat 26, 2. 2021 většinou hlasů poslanců. Ten samý den podepsal pandemický zákon i prezident republiky. Jde o zákon, který dodává právní opodstatnění řešení pandemické situace, v tomto případě pandemie nemoci covid-19. Dnem účinnosti tohoto zákona byl nastolen stav pandemické pohotovosti. To znamená, že ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice mohou vyhlásit mimořádná opatření tak, aby bylo zmírněno šíření pandemie nemoci covid-19. Tento stav lze ukončit usnesením Poslanecké sněmovny, která ho přijme na návrh vlády nebo na návrh 40 poslanců.
Pokud trvá pandemický zákon, může vláda vyhlašovat určitá opatření, která jsou však menší, než za nouzového stavu Nelze například uzavírat hranice, omezovat volný pohyb nebo nařizovat pracovní povinnost. Všechna opatření, která vydá ministerstvo zdravotnictví, nikoli vláda, musí být řádně zdůvodněna.


Co je to Pandemický zákon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pandemický zákon s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pandemický zákon se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: co je to Pandemický zákon?, Pandemický zákon, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, význam, popis, přesný výraz, lexikon, termín, heslo, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, co to je, informace, wiki, terminus technicus


Pojem Pandemický zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pandemický zákon?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pandemický zákon je zákon poskytující právní rámec buď obecně k řešení pandemických situací, či konkrétně pandemie covidu-19.
V České republice byl 26. února 2021 přijat pandemický zákon, plným názvem zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19, který měl posloužit k nahrazení nouzového stavu během pandemie covidu-19 a poskytnout vládě a ministerstvu zdravotnictví rozšířené pravomoci k řešení pandemické situace. Zákon byl schválen s účinností na jeden rok, do 28. února 2022. Restrikce podle této úpravy jsou vázané na tzv. „stav pandemické pohotovosti“, jenž byl automaticky vyhlášen dnem účinnosti zákona, se zmocněním Poslanecké sněmovny tento stav předčasně ukončit nebo poté znovu obnovit.

Hledejte výraz Pandemický zákon v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Pandemický zákon ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Pandemický zákon na Google.cz

Najít termín Pandemický zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pandemický zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Pandemický zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pandemický zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemický zákon například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pandemický zákon? resp. jaká je definice slova Pandemický zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemický zákon, odpověď na dotaz co je to Pandemický zákon?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Lubomír Stoklásek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.