Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Co je to Pandemický zákon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pandemický zákon?

Pandemický zákon je zkrácený název zákona č.94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19. Tento zákon byl přijat 26, 2. 2021 většinou hlasů poslanců. Ten samý den podepsal pandemický zákon i prezident republiky. Jde o zákon, který dodává právní opodstatnění řešení pandemické situace, v tomto případě pandemie nemoci covid-19. Dnem účinnosti tohoto zákona byl nastolen stav pandemické pohotovosti. To znamená, že ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice mohou vyhlásit mimořádná opatření tak, aby bylo zmírněno šíření pandemie nemoci covid-19. Tento stav lze ukončit usnesením Poslanecké sněmovny, která ho přijme na návrh vlády nebo na návrh 40 poslanců.
Pokud trvá pandemický zákon, může vláda vyhlašovat určitá opatření, která jsou však menší, než za nouzového stavu Nelze například uzavírat hranice, omezovat volný pohyb nebo nařizovat pracovní povinnost. Všechna opatření, která vydá ministerstvo zdravotnictví, nikoli vláda, musí být řádně zdůvodněna.


Co je to Pandemický zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pandemický zákon. Co znamená odborný pojem Pandemický zákon z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pandemický zákon můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pandemický zákon je v sekci právo

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, formulace, názvosloví, co znamená, význam slova, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, slovo, co to je, terminologie, slovník, popis, Pandemický zákon, heslo, význam


Pojem Pandemický zákon je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pandemický zákon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pandemický zákon je zákon poskytující právní rámec buď obecně k řešení pandemických situací, či konkrétně pandemie covidu-19.
V České republice byl 26. února 2021 přijat pandemický zákon, plným názvem zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19, který měl posloužit k nahrazení nouzového stavu během pandemie covidu-19 a poskytnout vládě a ministerstvu zdravotnictví rozšířené pravomoci k řešení pandemické situace. Zákon byl schválen s účinností na jeden rok, do 28. února 2022. Restrikce podle této úpravy jsou vázané na tzv. „stav pandemické pohotovosti“, jenž byl automaticky vyhlášen dnem účinnosti zákona, se zmocněním Poslanecké sněmovny tento stav předčasně ukončit nebo poté znovu obnovit.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Pandemický zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Pandemický zákon ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pandemický zákon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Pandemický zákon ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pandemický zákon na Google.cz

Hledat videa s názvem Pandemický zákon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemický zákon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pandemický zákon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pandemický zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemický zákon, odpověď na dotaz co je to Pandemický zákon?. Víte např. kdo to je Bohouš Josef? Znáte a víte kdo je Eunuch? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Pandemický zákon i v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.