Co je to?
Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Co je to Selfie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Selfie

Selfie je fotografický autoportrét, který člověk pořizuje vlastní rukou digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Selfie se většinou sdílí a publikuje na sociálních sítích. Jedná se o neformální snímky, někdy pořizované i s pomocí zrcadla. Na selfie je buď jen ten, kdo fotografuje, nebo společně s lidmi, kteří se vejdou do záběru (group selfies).
Selfie je známo již od roku 1900, kdy byl poprvé používán přenosný fotoaparát Kodak. Vzestup selfies umožnilo fotografování pomocí předního fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu. Selfies pořizují nejen mladí lidé, ale i dospělí a nejrůznější celebrity.


Co je to Selfie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Selfie sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Selfie je v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, lexikon, pojem, Počítače, terminologie, Počítače, formulace, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, slovo, heslo, definice, definice pojmu, termín, wiki


Pojem Selfie je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Selfie můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Selfie [selfí], či selfíčko je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu (smartphone). Ve slovníku Oxford Dictionaries Online je popsán jako „fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť“. Selfies jsou často určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Whatsapp a Snapchat. V Koreji se často používá termínu selca (zkratka pro „self camera“). Selfies jsou většinou neformální snímky pořízené „z ruky“ či před zrcadlem. Na snímcích je zobrazen buď fotograf sám, nebo fotograf a tolik lidí, kolik se jich vejde do záběru. Skupinové selfies jsou označovány jako „group selfies“. V dubnu 2013 zahájil deník The Guardian natáčení série zvané Thinkfluencer, která dokumentuje fenomén selfie ve Velké Británii.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Selfie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Selfie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Selfie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Selfie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Selfie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Selfie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Selfie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Selfie? resp. co přesně označuje termín Selfie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selfie, odpověď na dotaz co je to Selfie?. Víte např. kdo to je Archimédés? Znáte a víte kdo je Jaromír Bosák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..