Co je to?
Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Co je to Selfie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Selfie

Selfie je fotografický autoportrét, který člověk pořizuje vlastní rukou digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Selfie se většinou sdílí a publikuje na sociálních sítích. Jedná se o neformální snímky, někdy pořizované i s pomocí zrcadla. Na selfie je buď jen ten, kdo fotografuje, nebo společně s lidmi, kteří se vejdou do záběru (group selfies).
Selfie je známo již od roku 1900, kdy byl poprvé používán přenosný fotoaparát Kodak. Vzestup selfies umožnilo fotografování pomocí předního fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu. Selfies pořizují nejen mladí lidé, ale i dospělí a nejrůznější celebrity.


Co je to Selfie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Selfie se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: lexikon, význam slova, co znamená, termín, odborný výraz, heslo, význam, přesný význam, terminologie, co je to Selfie?, synonymum, názvosloví, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, Počítače


Pojem Selfie je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Selfie dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Selfie [selfí], či selfíčko je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu (smartphone). Ve slovníku Oxford Dictionaries Online je popsán jako „fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť“. Selfies jsou často určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Whatsapp a Snapchat. V Koreji se často používá termínu selca (zkratka pro „self camera“). Selfies jsou většinou neformální snímky pořízené „z ruky“ či před zrcadlem. Na snímcích je zobrazen buď fotograf sám, nebo fotograf a tolik lidí, kolik se jich vejde do záběru. Skupinové selfies jsou označovány jako „group selfies“. V dubnu 2013 zahájil deník The Guardian natáčení série zvané Thinkfluencer, která dokumentuje fenomén selfie ve Velké Británii.

Více informací o pojmu Selfie lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Selfie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Selfie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Selfie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Selfie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Selfie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Selfie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Selfie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Selfie? resp. co to je Selfie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selfie, odpověď na dotaz co je to Selfie?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Jaromír Bosák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..