Co je to?
Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Co je to Selfie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Selfie?

Selfie je fotografický autoportrét, který člověk pořizuje vlastní rukou digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Selfie se většinou sdílí a publikuje na sociálních sítích. Jedná se o neformální snímky, někdy pořizované i s pomocí zrcadla. Na selfie je buď jen ten, kdo fotografuje, nebo společně s lidmi, kteří se vejdou do záběru (group selfies).
Selfie je známo již od roku 1900, kdy byl poprvé používán přenosný fotoaparát Kodak. Vzestup selfies umožnilo fotografování pomocí předního fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu. Selfies pořizují nejen mladí lidé, ale i dospělí a nejrůznější celebrity.


Co je to Selfie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Selfie se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: informace, co znamená, přesný výraz, pojem, popis, terminus technicus, synonymum, slovník, definice, Selfie, Počítače, vysvětlení, termín, význam pojmu, definice pojmu, formulace, co to je, význam slova


Pojem Selfie je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Selfie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Selfie [selfí], či selfíčko je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu (smartphone). Ve slovníku Oxford Dictionaries Online je popsán jako „fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť“. Selfies jsou často určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Whatsapp a Snapchat. V Koreji se často používá termínu selca (zkratka pro „self camera“). Selfies jsou většinou neformální snímky pořízené „z ruky“ či před zrcadlem. Na snímcích je zobrazen buď fotograf sám, nebo fotograf a tolik lidí, kolik se jich vejde do záběru. Skupinové selfies jsou označovány jako „group selfies“. V dubnu 2013 zahájil deník The Guardian natáčení série zvané Thinkfluencer, která dokumentuje fenomén selfie ve Velké Británii.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Selfie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Selfie na Google.cz

Zkusit najít pojem Selfie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Selfie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Selfie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Selfie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Selfie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Selfie? resp. co je to Selfie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selfie, odpověď na dotaz co je to Selfie?. Víte např. kdo to je Bulík? Znáte a víte kdo je Petr Vichnar? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..