Co je to?
Výraz, termín, definice slova Selfie. Co znamená odborný pojem Selfie z kategorie Počítače?

Co je to Selfie? Význam slova

Co znamená termín Selfie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Selfie je fotografický autoportrét, který člověk pořizuje vlastní rukou digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Selfie se většinou sdílí a publikuje na sociálních sítích. Jedná se o neformální snímky, někdy pořizované i s pomocí zrcadla. Na selfie je buď jen ten, kdo fotografuje, nebo společně s lidmi, kteří se vejdou do záběru (group selfies).
Selfie je známo již od roku 1900, kdy byl poprvé používán přenosný fotoaparát Kodak. Vzestup selfies umožnilo fotografování pomocí předního fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu. Selfies pořizují nejen mladí lidé, ale i dospělí a nejrůznější celebrity.


Co je to Selfie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Selfie. Co znamená odborný pojem Selfie z kategorie Počítače?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Selfie je v sekci počítače

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Selfie?, popis, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, definice, pojem, přesný výraz, lexikon, co znamená, informace, slovník, počítače, termín


Pojem Selfie je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Selfie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Selfie [selfí], či selfíčko je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu (smartphone). Ve slovníku Oxford Dictionaries Online je popsán jako „fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť“. Selfies jsou často určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Whatsapp a Snapchat. V Koreji se často používá termínu selca (zkratka pro „self camera“). Selfies jsou většinou neformální snímky pořízené „z ruky“ či před zrcadlem. Na snímcích je zobrazen buď fotograf sám, nebo fotograf a tolik lidí, kolik se jich vejde do záběru. Skupinové selfies jsou označovány jako „group selfies“. V dubnu 2013 zahájil deník The Guardian natáčení série zvané Thinkfluencer, která dokumentuje fenomén selfie ve Velké Británii.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Selfie na Google.cz

Hledat pojem Selfie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Selfie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Selfie na Youtube

Najít pojem Selfie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Selfie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Selfie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Selfie? resp. jaký je význam slova Selfie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selfie, odpověď na dotaz co je to Selfie?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..