Co je to?
Definice výrazu Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Co je Rabat?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rabat?

Pojmem rabat se v ekonomice označuje sleva nebo srážka z prodejní ceny, která se běžně vyjadřuje v procentech. Používá se též v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům.
Rabat v obchodě může znamenat rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, množstevní slevu při nákupu většího množství zboží, příležitostnou slevu výprodeji, reklamní slevu, věrnostní slevu pro stálé zákazníky či slevu na kazové produkty. Rabaty jsou u zákazníků oblíbené, ale mezi odborníky nalezneme jejich odpůrce, kteří argumentují způsobenou nepřehledností na trhu.


Co je to Rabat? Význam slova, termín, Definice výrazu Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rabat můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Rabat je v sekci ekonomie

Klíčová slova: Rabat, terminologie, co to je, ekonomie, názvosloví, synonymum, vysvětlení, slovník, přesný význam, heslo, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Rabat?, přesný výraz, význam slova, termín, definice


Pojem Rabat je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rabat dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rabat (z ital. rabatto, srážka) je sleva nebo srážka z prodejní ceny, obvykle vyjadřovaná v procentech. Používá se také v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům (angl. tax rebate).

Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě „zaváděcí ceny“, při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděcí akci, vrácené zákazníkem) a podobně.

Další zdroje informací o slovu Rabat

Zkusit najít heslo Rabat ve Wikislovníku

Zkusit najít Rabat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Rabat ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Rabat na Google.cz

Zkusit najít výraz Rabat na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rabat ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rabat například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Rabat? resp. jaká je definice termínu Rabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rabat, odpověď na dotaz co je to Rabat?. Víte např. kdo to je Ladislav Hruška? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Rabat i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, bankovní graf, rabat, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.