Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Co je to Rabat? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rabat

Pojmem rabat se v ekonomice označuje sleva nebo srážka z prodejní ceny, která se běžně vyjadřuje v procentech. Používá se též v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům.
Rabat v obchodě může znamenat rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, množstevní slevu při nákupu většího množství zboží, příležitostnou slevu výprodeji, reklamní slevu, věrnostní slevu pro stálé zákazníky či slevu na kazové produkty. Rabaty jsou u zákazníků oblíbené, ale mezi odborníky nalezneme jejich odpůrce, kteří argumentují způsobenou nepřehledností na trhu.


Co je to Rabat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Rabat patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, formulace, přesný výraz, wiki, odborný výraz, popis, význam, Rabat, význam slova, lexikon, názvosloví, terminologie, terminus technicus, termín, informace, ekonomie, význam pojmu, definice


Pojem Rabat je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rabat? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rabat (z ital. rabatto, srážka) je sleva nebo srážka z prodejní ceny, obvykle vyjadřovaná v procentech. Používá se také v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům (angl. tax rebate).

Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě „zaváděcí ceny“, při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděcí akci, vrácené zákazníkem) a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Rabat ve Wikislovníku

Najít výraz Rabat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rabat na Youtube

Vyhledat termín Rabat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Rabat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rabat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Rabat? resp. co se skrývá pod slovem Rabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rabat, odpověď na dotaz co je to Rabat?. Víte např. kdo to je Nacista? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.