Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Co je to Rabat? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rabat

Pojmem rabat se v ekonomice označuje sleva nebo srážka z prodejní ceny, která se běžně vyjadřuje v procentech. Používá se též v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům.
Rabat v obchodě může znamenat rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, množstevní slevu při nákupu většího množství zboží, příležitostnou slevu výprodeji, reklamní slevu, věrnostní slevu pro stálé zákazníky či slevu na kazové produkty. Rabaty jsou u zákazníků oblíbené, ale mezi odborníky nalezneme jejich odpůrce, kteří argumentují způsobenou nepřehledností na trhu.


Co je to Rabat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rabat? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rabat patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, Ekonomie, termín, co je to Rabat?, definice, význam, slovník, popis, synonymum, význam slova, definice pojmu, wiki, co znamená, co to je, Rabat, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Rabat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rabat? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rabat (z ital. rabatto, srážka) je sleva nebo srážka z prodejní ceny, obvykle vyjadřovaná v procentech. Používá se také v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům (angl. tax rebate).

Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě „zaváděcí ceny“, při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděcí akci, vrácené zákazníkem) a podobně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Rabat ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rabat na Youtube

Najít pojem Rabat na Google.cz

Zkusit najít heslo Rabat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Rabat ve Wikislovníku

Hledat heslo Rabat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rabat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rabat? resp. jaká je definice slova Rabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rabat, odpověď na dotaz co je to Rabat?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.