Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Co je to Rabat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rabat

Pojmem rabat se v ekonomice označuje sleva nebo srážka z prodejní ceny, která se běžně vyjadřuje v procentech. Používá se též v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům.
Rabat v obchodě může znamenat rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, množstevní slevu při nákupu většího množství zboží, příležitostnou slevu výprodeji, reklamní slevu, věrnostní slevu pro stálé zákazníky či slevu na kazové produkty. Rabaty jsou u zákazníků oblíbené, ale mezi odborníky nalezneme jejich odpůrce, kteří argumentují způsobenou nepřehledností na trhu.


Co je to Rabat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rabat. Co znamená odborný pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rabat? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rabat je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co je to Rabat?, heslo, co znamená, odborný výraz, popis, význam, Ekonomie, Rabat, pojem, vysvětlení, názvosloví, co to je, definice, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, synonymum, wiki


Pojem Rabat je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rabat? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rabat (z ital. rabatto, srážka) je sleva nebo srážka z prodejní ceny, obvykle vyjadřovaná v procentech. Používá se také v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům (angl. tax rebate).

Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě „zaváděcí ceny“, při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděcí akci, vrácené zákazníkem) a podobně.

Pro více informací o heslu Rabat zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Rabat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Rabat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Rabat ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Rabat na Google.cz

Vyhledat pojem Rabat ve Wikizdrojích

Najít slovo Rabat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rabat například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Rabat? resp. co znamená Rabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rabat, odpověď na dotaz co je to Rabat?. Víte např. kdo to je John Vanhara? Znáte a víte kdo je Hispánec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rabat v jiné sekci než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.