Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rabat. Co znamená pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Co to je Rabat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rabat?

Pojmem rabat se v ekonomice označuje sleva nebo srážka z prodejní ceny, která se běžně vyjadřuje v procentech. Používá se též v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům.
Rabat v obchodě může znamenat rozdíl mezi velkoobchodní a maloobchodní cenou, množstevní slevu při nákupu většího množství zboží, příležitostnou slevu výprodeji, reklamní slevu, věrnostní slevu pro stálé zákazníky či slevu na kazové produkty. Rabaty jsou u zákazníků oblíbené, ale mezi odborníky nalezneme jejich odpůrce, kteří argumentují způsobenou nepřehledností na trhu.


Co je to Rabat? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rabat. Co znamená pojem Rabat z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rabat? s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Rabat je v sekci ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, význam, lexikon, co to je, význam slova, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, informace, definice, přesný výraz, co znamená, co je to Rabat?, wiki, vysvětlení, názvosloví, Rabat


Pojem Rabat je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rabat dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Rabat (z ital. rabatto, srážka) je sleva nebo srážka z prodejní ceny, obvykle vyjadřovaná v procentech. Používá se také v daňové oblasti jako vrácení části dříve zaplacených daní poplatníkům (angl. tax rebate).

Rabat v obchodě může znamenat:

* Pravidelnou obchodní srážku čili rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.
* Množstevní slevu při nákupu velkého množství, která může být buď v penězích, anebo ve zboží (ke dvěma kusům dostanete třetí zdarma).
* Příležitostnou slevu při sezónním nebo jiném výprodeji.
* Reklamní slevu v podobě „zaváděcí ceny“, při otevření obchodu a podobně.
* Věrnostní slevu pro stálé zákazníky.
* Slevu na kazové nebo částečně upotřebené zboží (například rozbalené, vystavované na veletrhu, předváděcí akci, vrácené zákazníkem) a podobně.

Další informace o pojmu Rabat hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Rabat na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rabat ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Rabat ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Rabat ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rabat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rabat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rabat? resp. co znamená Rabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rabat, odpověď na dotaz co je to Rabat?. Víte např. kdo to je Jan Koller? Znáte a víte kdo je Geolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.