Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Co to je Pandemie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pandemie?

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující území několika kontinentů. V dnešní době může k šíření nakažlivých chorob kvůli letecké dopravě a globalizaci docházet velice rychle. Jedná se o reálnou hrozbu a existují příslušné krizové scénáře a protiepidemická opatření.


Co je to Pandemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pandemie. Co znamená pojem Pandemie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pandemie s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pandemie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, termín, odborné názvosloví, slovník, formulace, význam slova, definice, slovo, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, wiki, informace, přesný výraz, Lékařství, Pandemie, co znamená, význam pojmu


Pojem Pandemie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pandemie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující více kontinentů. Jedná se tedy o výskyt onemocnění s vysokou incidencí na velkém území (kontinenty) za určité časové období. V nedávné době média zpopularizovala hrozbu pandemie chřipky ptáků, která by mohla hrozit z Asie, naštěstí byly postiženy jen desítky lidí za specifických podmínek (těsný kontakt s nakaženou domácí drůbeží), přenos mezilidský prakticky nebyl. Opakují se však pandemie chřipky A, zejména po závažnější antigenní změně chřipkového viru (Španělská chřipka, Hong-Kong aj). Rovněž šíření viru SARS zvládnuté za značné náklady bylo vážnou hrozbou.

Více informací o pojmu Pandemie lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Pandemie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pandemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pandemie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pandemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Pandemie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pandemie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pandemie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pandemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemie, odpověď na dotaz co je to Pandemie?. Víte např. kdo to je Daniel Dočekal? Znáte a víte kdo je Apologeta? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pandemie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.