Co je to?
Definice odborného termínu, slova Finanční leasing. Co znamená pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční leasing? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Finanční leasing?

Jde o určitou formu pronájmu, během kterého nájemce, který si finanční leasing sjednal, splácí dané zařízení či zboží jeho pronajímateli. Pravidlem je, že si nájemce zboží uvedené ve smlouvě půjčuje na celou dobu, kterou činí jeho životnost. Na dobu trvání smlouvy také přebírá zodpovědnost za stav pronajímaného předmětu, zajišťuje jeho údržbu. Leasingové splátky zahrnují amortizaci daného zboží, dále veškeré finanční služby, které společnost v souvislosti s leasingem nájemci zprostředkuje, jde také o pojištění, ale rovněž i náklady na servis s daný předmětem spojený apod. Velmi důležitou kapitolou je rovněž úprava vlastnických práv poté, co skončí doba sjednaného leasingu. U finančního leasingu obsahuje smlouva o předmětu také předkupní právo pro nájemce. Znamená to, že po skončení leasingu si může nájemce danou věc od leasingové společnosti koupit za zůstatkovou cenu a má na tento nákup přednostní právo. Teprve v případě, že nebude mít zájem, bude předmět nabízen dalším kupcům. V tomto případě se finanční leasing liší od leasingu operativního, u kterého je předmět vlastnictvím leasingové společnosti i po skončení doby leasingu, zároveň u operativního leasingu je smlouva uzavírána obvykle na kratší dobu, než je životnost zařízení a doba odpisů. U finančního leasingu minimální dobu trvání smlouvy obvykle určuje zákon, jedná se o lhůtu v řádu let, zákonné normy také předepisují minimální dobu odpisů. Finanční leasing je častou formou pro pořízení různých forem hmotného majetku, například automobilů.


Definice odborného termínu, slova Finanční leasing. Co znamená pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Finanční leasing s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Finanční leasing se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, Bankovnictví, termín, Bankovnictví, terminus technicus, význam slova, pojem, formulace, co to je, význam, přesný význam, definice, terminologie, co znamená, odborný výraz, synonymum, slovník, wiki


Pojem Finanční leasing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Finanční leasing v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Finanční leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Finanční leasing ve Wikislovníku

Najít pojem Finanční leasing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Finanční leasing ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Finanční leasing ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční leasing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční leasing například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Finanční leasing? resp. co to je Finanční leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční leasing, odpověď na dotaz co je to Finanční leasing?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.