Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční leasing. Co znamená odborný pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční leasing? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Finanční leasing?

Jde o určitou formu pronájmu, během kterého nájemce, který si finanční leasing sjednal, splácí dané zařízení či zboží jeho pronajímateli. Pravidlem je, že si nájemce zboží uvedené ve smlouvě půjčuje na celou dobu, kterou činí jeho životnost. Na dobu trvání smlouvy také přebírá zodpovědnost za stav pronajímaného předmětu, zajišťuje jeho údržbu. Leasingové splátky zahrnují amortizaci daného zboží, dále veškeré finanční služby, které společnost v souvislosti s leasingem nájemci zprostředkuje, jde také o pojištění, ale rovněž i náklady na servis s daný předmětem spojený apod. Velmi důležitou kapitolou je rovněž úprava vlastnických práv poté, co skončí doba sjednaného leasingu. U finančního leasingu obsahuje smlouva o předmětu také předkupní právo pro nájemce. Znamená to, že po skončení leasingu si může nájemce danou věc od leasingové společnosti koupit za zůstatkovou cenu a má na tento nákup přednostní právo. Teprve v případě, že nebude mít zájem, bude předmět nabízen dalším kupcům. V tomto případě se finanční leasing liší od leasingu operativního, u kterého je předmět vlastnictvím leasingové společnosti i po skončení doby leasingu, zároveň u operativního leasingu je smlouva uzavírána obvykle na kratší dobu, než je životnost zařízení a doba odpisů. U finančního leasingu minimální dobu trvání smlouvy obvykle určuje zákon, jedná se o lhůtu v řádu let, zákonné normy také předepisují minimální dobu odpisů. Finanční leasing je častou formou pro pořízení různých forem hmotného majetku, například automobilů.


Co je to Finanční leasing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční leasing. Co znamená odborný pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Finanční leasing sdílejte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Finanční leasing je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam, wiki, definice pojmu, co to je, bankovnictví, synonymum, význam pojmu, definice, slovník, význam slova, vysvětlení, termín, pojem, terminus technicus, co znamená, informace, co je to Finanční leasing?, bankovnictví


Pojem Finanční leasing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Finanční leasing doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční leasing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Finanční leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční leasing ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Finanční leasing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Finanční leasing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Finanční leasing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční leasing například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Finanční leasing? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Finanční leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční leasing, odpověď na dotaz co je to Finanční leasing?. Víte např. kdo to je Luciano Pavarotti? Znáte a víte kdo je Kazi? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.