Co je to?
Definice odborného termínu, slova Finanční leasing. Co znamená pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční leasing? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Finanční leasing?

Jde o určitou formu pronájmu, během kterého nájemce, který si finanční leasing sjednal, splácí dané zařízení či zboží jeho pronajímateli. Pravidlem je, že si nájemce zboží uvedené ve smlouvě půjčuje na celou dobu, kterou činí jeho životnost. Na dobu trvání smlouvy také přebírá zodpovědnost za stav pronajímaného předmětu, zajišťuje jeho údržbu. Leasingové splátky zahrnují amortizaci daného zboží, dále veškeré finanční služby, které společnost v souvislosti s leasingem nájemci zprostředkuje, jde také o pojištění, ale rovněž i náklady na servis s daný předmětem spojený apod. Velmi důležitou kapitolou je rovněž úprava vlastnických práv poté, co skončí doba sjednaného leasingu. U finančního leasingu obsahuje smlouva o předmětu také předkupní právo pro nájemce. Znamená to, že po skončení leasingu si může nájemce danou věc od leasingové společnosti koupit za zůstatkovou cenu a má na tento nákup přednostní právo. Teprve v případě, že nebude mít zájem, bude předmět nabízen dalším kupcům. V tomto případě se finanční leasing liší od leasingu operativního, u kterého je předmět vlastnictvím leasingové společnosti i po skončení doby leasingu, zároveň u operativního leasingu je smlouva uzavírána obvykle na kratší dobu, než je životnost zařízení a doba odpisů. U finančního leasingu minimální dobu trvání smlouvy obvykle určuje zákon, jedná se o lhůtu v řádu let, zákonné normy také předepisují minimální dobu odpisů. Finanční leasing je častou formou pro pořízení různých forem hmotného majetku, například automobilů.


Definice odborného termínu, slova Finanční leasing. Co znamená pojem Finanční leasing z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Finanční leasing doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Finanční leasing se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, termín, význam, co znamená, definice pojmu, co to je, Bankovnictví, lexikon, Finanční leasing, Bankovnictví, pojem, terminologie, informace, přesný význam, význam pojmu, wiki, slovník


Pojem Finanční leasing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Finanční leasing lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Finanční leasing ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Finanční leasing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Finanční leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Finanční leasing ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Finanční leasing ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční leasing ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční leasing například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Finanční leasing? resp. co vlastně znamená slovo Finanční leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční leasing, odpověď na dotaz co je to Finanční leasing?. Víte např. kdo to je Mukl? Znáte a víte kdo je Nemakačenko? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.