Co je to?
Definice výrazu, termínu Nebinární identita. Co znamená odborný pojem Nebinární identita z kategorie Lékařství?

Co je Nebinární identita?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nebinární identita

Nebinární identita, jinak také genderová nebinarita, znamená, že jednotlivci definují svou identitu v oblasti pohlaví mimo tradiční binární rámec muž a žena. Tradičně byla společnost založena na přesvědčení, že existují pouze dvě pohlaví - muž a žena - a že každý člověk by měl být přiřazen k jednomu z těchto dvou pohlaví na základě svých fyziologických rysů a genderové identity. Nebinární identita zahrnuje širokou škálu zkušeností a identit, které nespadají do této tradiční binární klasifikace. Osoby s nebinární identitou mohou vnímat sami sebe mimo tuto binární normu, a to z různých důvodů, včetně svého vnitřního pocitu, genderového vyjádření, sociálních a kulturních faktorů. Osoby s touto identitou se neidentifikují s mužstvím ani ženstvím. Mohou se cítit genderově neutrálně a preferují genderově neutrální nebo pohlavně neutrální jméno, jako je oni/je. Bigenderoví lidé se identifikují s oběma rody nebo prožívají genderové role v různých kontextech.
Termín genderqueer může být použit jako synonymum pro nebinární identitu a zahrnuje různé zkušenosti mimo tradičního pohlaví. Osoby s agender identitou se necítí spojeny s žádným konkrétním pohlavím nebo se cítí bez genderové identity. Nebinární identita je důležitá pro mnoho jednotlivců, kteří se cítí, že tradiční binární koncepce pohlaví jim nedává dostatečný prostor pro vyjádření své skutečné identity. Rozpoznání a respektování této identity je klíčové pro vytvoření inkluzivního a respektujícího prostředí pro všechny lidi bez ohledu na jejich genderovou identitu.


Co je to Nebinární identita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nebinární identita. Co znamená odborný pojem Nebinární identita z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nebinární identita se známými na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Nebinární identita je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, termín, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, názvosloví, slovník, informace, co znamená, slovo, význam pojmu, lexikon, přesný význam, popis, odborné názvosloví, pojem, synonymum, Nebinární identita


Pojem Nebinární identita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Nebinární identita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Nebinární identita ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Nebinární identita ve Wikislovníku

Zkusit najít Nebinární identita ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Nebinární identita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Nebinární identita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nebinární identita například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nebinární identita? resp. co znamená Nebinární identita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nebinární identita, odpověď na dotaz co je to Nebinární identita?. Víte např. kdo to je Školák? Znáte a víte kdo je John McEnroe? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Nebinární identita v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.