Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feston. Co znamená odborný pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Co je to Feston? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Feston?

Feston je pojem používaný v architektuře. Jde o malovanou nebo plastickou štukovou dekoraci, která je tvořena závěsem z květů, ovoce nebo listů. Je propletený a na konci mívá stuhovou ozdobu. Pokud je umístěno více festonů v řadě za sebou, tvoří girlandu.
Feston zdobí především průčelí domů, zámků či palác, uvnitř budov pak sály a schodiště. Je typický pro antiku, renesanci, baroko i klasicismus.


Co je to Feston? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feston. Co znamená odborný pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Feston doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Feston se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, popis, Feston, názvosloví, terminus technicus, definice, definice pojmu, lexikon, význam slova, co znamená, pojem, význam, odborné názvosloví, terminologie, slovník, synonymum, vysvětlení


Pojem Feston je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Feston?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Feston je dekorativní prvek, malovaný nebo častěji plastický, štukový, představující zavěs z listů, květů, případně ovoce, propletený nebo zakončený stuhou. Řada festonů vytváří girlandu.
Vyvinul se z antické enkarpy a užíval se jako ozdoba průčelí paláců, zámků, obytných budov i interiérů, zvláště schodišť a representačních sálů. S festonem se setkáme v antickém, renesančním, barokním a klasicistním umění, na římsách a na fasádách, ale i na zdobených užitkových předmětech. Feston ve formě vavřínového polověnce je v českých zemích charakteristický pro období konce 18. století.

Jiné informační zdroje o pojmu Feston

Najít heslo Feston ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feston ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Feston na Google.cz

Hledat slovo Feston ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Feston na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feston ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Feston například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Feston? resp. co označuje slovo Feston? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feston, odpověď na dotaz co je to Feston?. Víte např. kdo to je Václav Moravec? Znáte a víte kdo je Jana Peterková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.