Co je to?
Definice výrazu, termínu Feston. Co znamená odborný pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Co je to Feston? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Feston?

Feston je pojem používaný v architektuře. Jde o malovanou nebo plastickou štukovou dekoraci, která je tvořena závěsem z květů, ovoce nebo listů. Je propletený a na konci mívá stuhovou ozdobu. Pokud je umístěno více festonů v řadě za sebou, tvoří girlandu.
Feston zdobí především průčelí domů, zámků či palác, uvnitř budov pak sály a schodiště. Je typický pro antiku, renesanci, baroko i klasicismus.


Co je to Feston? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Feston. Co znamená odborný pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Feston patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: význam, slovník, lexikon, heslo, definice pojmu, popis, informace, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, definice, terminus technicus, stavebnictví, odborný výraz, stavebnictví, slovo, význam slova


Pojem Feston je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feston? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Feston je dekorativní prvek, malovaný nebo častěji plastický, štukový, představující zavěs z listů, květů, případně ovoce, propletený nebo zakončený stuhou. Řada festonů vytváří girlandu.
Vyvinul se z antické enkarpy a užíval se jako ozdoba průčelí paláců, zámků, obytných budov i interiérů, zvláště schodišť a representačních sálů. S festonem se setkáme v antickém, renesančním, barokním a klasicistním umění, na římsách a na fasádách, ale i na zdobených užitkových předmětech. Feston ve formě vavřínového polověnce je v českých zemích charakteristický pro období konce 18. století.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Feston na Google.cz

Hledat frázi Feston ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Feston ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Feston na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feston ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Feston ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Feston například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Feston? resp. co označuje slovo Feston? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feston, odpověď na dotaz co je to Feston?. Víte např. kdo to je Finanční ředitel? Znáte a víte kdo je Robin Williams? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.