Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Feston. Co znamená pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Co to je Feston? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Feston

Feston je pojem používaný v architektuře. Jde o malovanou nebo plastickou štukovou dekoraci, která je tvořena závěsem z květů, ovoce nebo listů. Je propletený a na konci mívá stuhovou ozdobu. Pokud je umístěno více festonů v řadě za sebou, tvoří girlandu.
Feston zdobí především průčelí domů, zámků či palác, uvnitř budov pak sály a schodiště. Je typický pro antiku, renesanci, baroko i klasicismus.


Co je to Feston? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Feston. Co znamená pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Feston s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Feston se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, termín, co znamená, co je to Feston?, heslo, definice, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, Stavebnictví, význam pojmu, lexikon, informace, přesný význam, pojem, formulace, wiki, slovník


Pojem Feston je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feston? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feston je dekorativní prvek, malovaný nebo častěji plastický, štukový, představující zavěs z listů, květů, případně ovoce, propletený nebo zakončený stuhou. Řada festonů vytváří girlandu.
Vyvinul se z antické enkarpy a užíval se jako ozdoba průčelí paláců, zámků, obytných budov i interiérů, zvláště schodišť a representačních sálů. S festonem se setkáme v antickém, renesančním, barokním a klasicistním umění, na římsách a na fasádách, ale i na zdobených užitkových předmětech. Feston ve formě vavřínového polověnce je v českých zemích charakteristický pro období konce 18. století.

Další informační zdroje o slovu Feston

Najít pojem Feston ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Feston ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Feston ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Feston ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Feston na Google.cz

Zkusit najít termín Feston ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Feston například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Feston? resp. co znamená výraz Feston? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feston, odpověď na dotaz co je to Feston?. Víte např. kdo to je Venerolog? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.