Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Feston. Co znamená pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Co to je Feston? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Feston

Feston je pojem používaný v architektuře. Jde o malovanou nebo plastickou štukovou dekoraci, která je tvořena závěsem z květů, ovoce nebo listů. Je propletený a na konci mívá stuhovou ozdobu. Pokud je umístěno více festonů v řadě za sebou, tvoří girlandu.
Feston zdobí především průčelí domů, zámků či palác, uvnitř budov pak sály a schodiště. Je typický pro antiku, renesanci, baroko i klasicismus.


Co je to Feston? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Feston. Co znamená pojem Feston z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Feston sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Feston patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, význam slova, pojem, Stavebnictví, wiki, vysvětlení, terminologie, slovník, informace, synonymum, význam pojmu, heslo, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, formulace, popis


Pojem Feston je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Feston? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feston je dekorativní prvek, malovaný nebo častěji plastický, štukový, představující zavěs z listů, květů, případně ovoce, propletený nebo zakončený stuhou. Řada festonů vytváří girlandu.
Vyvinul se z antické enkarpy a užíval se jako ozdoba průčelí paláců, zámků, obytných budov i interiérů, zvláště schodišť a representačních sálů. S festonem se setkáme v antickém, renesančním, barokním a klasicistním umění, na římsách a na fasádách, ale i na zdobených užitkových předmětech. Feston ve formě vavřínového polověnce je v českých zemích charakteristický pro období konce 18. století.

Zkuste zjistit více informací o slovu Feston v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Feston na Youtube

Zkusit najít pojem Feston ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Feston ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Feston ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Feston ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Feston ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Feston například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Feston? resp. co to je Feston? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feston, odpověď na dotaz co je to Feston?. Víte např. kdo to je Selena Gomez? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.