Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co to je Apartheid? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Apartheid?

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Apartheid doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Apartheid se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: terminologie, co znamená, přesný význam, popis, Politika, termín, slovo, definice, odborné názvosloví, Politika, definice pojmu, heslo, wiki, synonymum, význam pojmu, Apartheid, co to je, pojem


Pojem Apartheid je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apartheid? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Apartheid ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Apartheid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apartheid ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Apartheid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Apartheid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Apartheid ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Apartheid? resp. co vlastně znamená slovo Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Blogerka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.