Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co je Apartheid?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Apartheid?

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apartheid? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Apartheid se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Apartheid, synonymum, definice pojmu, heslo, slovník, význam slova, význam, názvosloví, co to je, termín, terminologie, wiki, lexikon, vysvětlení, definice, popis, informace


Pojem Apartheid je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apartheid? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Apartheid na Google.cz

Hledat termín Apartheid ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Apartheid ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apartheid ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Apartheid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apartheid ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená Apartheid? resp. jaký je přesný význam slova Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Lucie Štěpánková? Znáte a víte kdo je Produkční? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Apartheid v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, demokracie, apartheid, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.