Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co je to Apartheid? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Apartheid

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Apartheid je v sekci politika

Klíčová slova: lexikon, význam, politika, terminologie, definice, slovo, Apartheid, přesný význam, termín, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, co je to Apartheid?, popis, synonymum, význam slova, význam pojmu, pojem


Pojem Apartheid je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Apartheid?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Apartheid ve Wikislovníku

Hledat pojem Apartheid ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Apartheid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apartheid ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Apartheid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Apartheid ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apartheid? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Apartheid v jiné sekci než politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.