Co je to?
Definice výrazu Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co to je Apartheid? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apartheid

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Definice výrazu Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Apartheid je v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, názvosloví, lexikon, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, co je to Apartheid?, význam, terminus technicus, přesný význam, heslo, význam pojmu, termín, slovník, politika, popis


Pojem Apartheid je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apartheid? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Zkuste zjistit více informací o slovu Apartheid v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Apartheid ve Wikizdrojích

Najít pojem Apartheid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Apartheid na Google.cz

Hledat frázi Apartheid ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Apartheid ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Apartheid ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Apartheid? resp. co přesně znamená slovo Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Toxický člověk? Znáte a víte kdo je Buran? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Apartheid i v jiné sekci než je kategorie politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.