Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co je to Apartheid? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Apartheid?

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apartheid. Co znamená odborný pojem Apartheid z kategorie Politika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Apartheid je v kategorii politika

Klíčová slova: pojem, informace, přesný výraz, vysvětlení, definice, názvosloví, slovo, lexikon, přesný význam, politika, synonymum, wiki, terminus technicus, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, formulace, co znamená


Pojem Apartheid je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apartheid? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Více informací o pojmu Apartheid lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Apartheid ve Wikislovníku

Najít heslo Apartheid ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Apartheid ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apartheid ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Apartheid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Apartheid ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Apartheid? resp. co vlastně znamená slovo Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Ježíš Kristus? Znáte a víte kdo je Produkční? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Apartheid hledat i v jiných kategoriích (než politika) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.