Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co to je Apartheid? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Apartheid?

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.


Co je to Apartheid? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apartheid s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apartheid se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: informace, názvosloví, přesný výraz, termín, synonymum, pojem, přesný význam, co znamená, popis, terminologie, odborný výraz, slovo, definice, slovník, význam pojmu, lexikon, co to je, význam


Pojem Apartheid je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Apartheid?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Pro více informací o heslu Apartheid zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Apartheid ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apartheid ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Apartheid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Apartheid na Youtube

Najít slovo Apartheid ve Wikislovníku

Hledat výraz Apartheid ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apartheid například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Apartheid? resp. jaký je význam slova Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Charlie Sheen? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.