Co je to?
Definice výrazu Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je Válečný stav?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Válečný stav?

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Definice výrazu Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Válečný stav je v sekci právo

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, co znamená, právo, informace, lexikon, právo, wiki, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, popis, co je to Válečný stav?, slovo, Válečný stav, pojem, názvosloví


Pojem Válečný stav je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Válečný stav dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Válečný stav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Válečný stav na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Válečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Válečný stav ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Válečný stav ve Wikizdrojích

Hledat pojem Válečný stav ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co znamená slovo Válečný stav? resp. co přesně znamená slovo Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Marek Taclík? Znáte a víte kdo je Michal Pavlata? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, dáma, válečný stav, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.