Co je to?
Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je to Válečný stav? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Válečný stav?

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Válečný stav? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Válečný stav patří do sekce Právo

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, význam slova, informace, význam, pojem, popis, co to je, termín, odborný výraz, Válečný stav, přesný význam, Právo, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, Právo


Pojem Válečný stav je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Válečný stav? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Válečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Válečný stav ve Wikislovníku

Najít pojem Válečný stav ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Válečný stav ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Válečný stav ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Válečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Válečný stav? resp. co znamená slovo Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Ganéša? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.