Co je to?
Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je to Válečný stav? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Válečný stav?

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Válečný stav můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Válečný stav je v kategorii právo

Klíčová slova: popis, přesný význam, slovo, terminologie, lexikon, právo, odborné názvosloví, co znamená, význam, odborný výraz, slovník, co je to Válečný stav?, právo, pojem, wiki, definice, terminus technicus, termín


Pojem Válečný stav je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Válečný stav?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Jiné zdroje informací o pojmu Válečný stav

Najít heslo Válečný stav ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Válečný stav ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Válečný stav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Válečný stav ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Válečný stav na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Válečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Válečný stav? resp. co se skrývá pod slovem Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Daniela Peštová? Znáte a víte kdo je Filofob? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.