Co je to?
Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je to Válečný stav? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Válečný stav?

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Válečný stav patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Válečný stav, co je to Válečný stav?, lexikon, pojem, Právo, termín, vysvětlení, význam, význam slova, přesný význam, wiki, informace, Právo, popis, názvosloví, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Válečný stav je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Válečný stav? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Pro další informace o termínu Válečný stav zkuste tyto odkazy

Najít termín Válečný stav ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Válečný stav ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Válečný stav na Google.cz

Hledat heslo Válečný stav ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Válečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Válečný stav ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Válečný stav? resp. co přesně označuje termín Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Foniatr? Znáte a víte kdo je Klára Issová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.