Co je to?
Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je Válečný stav? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Válečný stav?

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici slova Válečný stav můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Válečný stav je v kategorii právo

Klíčová slova: popis, názvosloví, vysvětlení, informace, pojem, co znamená, význam pojmu, co je to Válečný stav?, Válečný stav, terminologie, přesný výraz, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, význam, lexikon, synonymum


Pojem Válečný stav je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Válečný stav? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Válečný stav v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Válečný stav ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Válečný stav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Válečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Válečný stav na Youtube

Najít pojem Válečný stav ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Válečný stav ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Válečný stav? resp. co přesně označuje termín Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Hana Heřmánková? Znáte a víte kdo je Tomáš Vorel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.