Co je to?
Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Co je to Válečný stav? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Válečný stav

Válečný stav je označení pro nejzávažnější krizový stav. Vyhlašuje se v situaci, kdy je země napadena nebo v případě, že země musí plnit své závazky o společné obraně proti napadení v rámci mezinárodních smluv.
Válečný stav vyhlašuje parlament stejně jako zákony. V rozhodnutí musí být uvedeno, odkdy nouzový stav platí. Zveřejňuje se v hromadných sdělovacích prostředcích. Zabezpečuje se tak ochrana státu a jeho obyvatel.


Co je to Válečný stav? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Válečný stav. Co znamená odborný pojem Válečný stav z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Válečný stav se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, význam slova, lexikon, názvosloví, formulace, popis, přesný výraz, heslo, definice pojmu, informace, terminologie, Válečný stav, co je to Válečný stav?, slovo, termín, wiki, odborný výraz


Pojem Válečný stav je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Válečný stav? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Válečný stav je stav, kdy dvě a více stran jsou ve vzájemném ozbrojeném konfliktu. Jedná se především o stav vzniklý mezi státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva. Jeho průběh a způsob vyhlášení se liší stát od státu, záleží na jeho zakotvení v Ústavě nebo jiných právních dokumentech daného státu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Válečný stav ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Válečný stav ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Válečný stav ve vyhledávači Qwant

Najít termín Válečný stav ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Válečný stav ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Válečný stav ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Válečný stav například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Válečný stav? resp. co znamená Válečný stav? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Válečný stav, odpověď na dotaz co je to Válečný stav?. Víte např. kdo to je Khalid? Znáte a víte kdo je Státní úředník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.