Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nepovolený debet. Co znamená slovo Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Co je Nepovolený debet?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nepovolený debet?

Zůstatek na účtu, který se pohybuje pod povoleným debetem (dlužnou částkou) nebo povoleným kontokorentem (doplněk k účtu, který umožňuje čerpat peníze v určité výši i tehdy, když nemáte na účtu dostatek finančních prostředků). V případě, že máte na účtu sjednaný kontokorent, můžete čerpat finanční prostředky i do minusu na základě smlouvy o užívání kontokorentu. Jestliže ovšem kontokorent nemáte sjednaný, je nepovoleným debetem jakýkoli zůstatek pod 0 Kč.
Za nepovolený debet, tedy zůstatek na účtu v minusu, vám banka bude okamžitě účtovat úroky, proto jakmile zjistíte, že máte na účtu částku pohybující se v minusu, je třeba finanční prostředky co možná nejrychleji dorovnat.
Do nepovoleného debetu se můžete dostat například kvůli tomu, že platba kartou u obchodníka probíhá v offline režimu. V okamžiku, kdy na účtu není dostatek finančních prostředků by platební terminál mel prováděnou transakci zamítnout. V případě offline režimu tomu tak ovšem není, tehdy dochází k tomu, že v platebním terminálu je transakce uložena a do bank se odesílá ve chvíli, kdy je terminál připojen k internetu. Proto se může stát, že když provádíte postupně více různých transakcí u obchodníků, platby se sečtou a poté dostanete se do nepovoleného debetu.


Co je to Nepovolený debet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nepovolený debet. Co znamená slovo Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Nepovolený debet) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Nepovolený debet patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: definice, synonymum, význam pojmu, Nepovolený debet, význam slova, bankovnictví, co to je, slovo, přesný význam, přesný výraz, bankovnictví, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, lexikon, co je to Nepovolený debet?, formulace, slovník


Pojem Nepovolený debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Nepovolený debet ve Wikislovníku

Najít výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepovolený debet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Qwant

Najít termín Nepovolený debet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepovolený debet například ve Wikipedii, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Nepovolený debet? resp. jaký je význam pojmu Nepovolený debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepovolený debet, odpověď na dotaz co je to Nepovolený debet?. Víte např. kdo to je Dráteník? Znáte a víte kdo je Antonie Formanová? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Nepovolený debet i v jiné sekci než v bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, směnky, nepovolený debet, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..