Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Nepovolený debet? Význam slova

Co znamená termín Nepovolený debet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zůstatek na účtu, který se pohybuje pod povoleným debetem (dlužnou částkou) nebo povoleným kontokorentem (doplněk k účtu, který umožňuje čerpat peníze v určité výši i tehdy, když nemáte na účtu dostatek finančních prostředků). V případě, že máte na účtu sjednaný kontokorent, můžete čerpat finanční prostředky i do minusu na základě smlouvy o užívání kontokorentu. Jestliže ovšem kontokorent nemáte sjednaný, je nepovoleným debetem jakýkoli zůstatek pod 0 Kč.
Za nepovolený debet, tedy zůstatek na účtu v minusu, vám banka bude okamžitě účtovat úroky, proto jakmile zjistíte, že máte na účtu částku pohybující se v minusu, je třeba finanční prostředky co možná nejrychleji dorovnat.
Do nepovoleného debetu se můžete dostat například kvůli tomu, že platba kartou u obchodníka probíhá v offline režimu. V okamžiku, kdy na účtu není dostatek finančních prostředků by platební terminál mel prováděnou transakci zamítnout. V případě offline režimu tomu tak ovšem není, tehdy dochází k tomu, že v platebním terminálu je transakce uložena a do bank se odesílá ve chvíli, kdy je terminál připojen k internetu. Proto se může stát, že když provádíte postupně více různých transakcí u obchodníků, platby se sečtou a poté dostanete se do nepovoleného debetu.


Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nepovolený debet? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nepovolený debet je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, slovník, popis, Bankovnictví, terminologie, synonymum, heslo, slovo, význam pojmu, definice, Nepovolený debet, význam, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, pojem, informace, co je to Nepovolený debet?


Pojem Nepovolený debet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Nepovolený debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepovolený debet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nepovolený debet na Youtube

Hledat výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Nepovolený debet ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Nepovolený debet ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepovolený debet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nepovolený debet? resp. co znamená výraz Nepovolený debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepovolený debet, odpověď na dotaz co je to Nepovolený debet?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Čehún? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..