Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Nepovolený debet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nepovolený debet

Zůstatek na účtu, který se pohybuje pod povoleným debetem (dlužnou částkou) nebo povoleným kontokorentem (doplněk k účtu, který umožňuje čerpat peníze v určité výši i tehdy, když nemáte na účtu dostatek finančních prostředků). V případě, že máte na účtu sjednaný kontokorent, můžete čerpat finanční prostředky i do minusu na základě smlouvy o užívání kontokorentu. Jestliže ovšem kontokorent nemáte sjednaný, je nepovoleným debetem jakýkoli zůstatek pod 0 Kč.
Za nepovolený debet, tedy zůstatek na účtu v minusu, vám banka bude okamžitě účtovat úroky, proto jakmile zjistíte, že máte na účtu částku pohybující se v minusu, je třeba finanční prostředky co možná nejrychleji dorovnat.
Do nepovoleného debetu se můžete dostat například kvůli tomu, že platba kartou u obchodníka probíhá v offline režimu. V okamžiku, kdy na účtu není dostatek finančních prostředků by platební terminál mel prováděnou transakci zamítnout. V případě offline režimu tomu tak ovšem není, tehdy dochází k tomu, že v platebním terminálu je transakce uložena a do bank se odesílá ve chvíli, kdy je terminál připojen k internetu. Proto se může stát, že když provádíte postupně více různých transakcí u obchodníků, platby se sečtou a poté dostanete se do nepovoleného debetu.


Co je to Nepovolený debet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nepovolený debet? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Nepovolený debet je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co je to Nepovolený debet?, synonymum, přesný výraz, slovník, slovo, odborné názvosloví, definice, význam, přesný význam, informace, význam slova, Nepovolený debet, heslo, lexikon, pojem, co znamená, co to je, termín


Pojem Nepovolený debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepovolený debet ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Nepovolený debet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Nepovolený debet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Nepovolený debet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Nepovolený debet ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Nepovolený debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepovolený debet například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nepovolený debet? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nepovolený debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepovolený debet, odpověď na dotaz co je to Nepovolený debet?. Víte např. kdo to je Daňový rezident? Znáte a víte kdo je Probošt? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..