Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Nepovolený debet? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nepovolený debet

Zůstatek na účtu, který se pohybuje pod povoleným debetem (dlužnou částkou) nebo povoleným kontokorentem (doplněk k účtu, který umožňuje čerpat peníze v určité výši i tehdy, když nemáte na účtu dostatek finančních prostředků). V případě, že máte na účtu sjednaný kontokorent, můžete čerpat finanční prostředky i do minusu na základě smlouvy o užívání kontokorentu. Jestliže ovšem kontokorent nemáte sjednaný, je nepovoleným debetem jakýkoli zůstatek pod 0 Kč.
Za nepovolený debet, tedy zůstatek na účtu v minusu, vám banka bude okamžitě účtovat úroky, proto jakmile zjistíte, že máte na účtu částku pohybující se v minusu, je třeba finanční prostředky co možná nejrychleji dorovnat.
Do nepovoleného debetu se můžete dostat například kvůli tomu, že platba kartou u obchodníka probíhá v offline režimu. V okamžiku, kdy na účtu není dostatek finančních prostředků by platební terminál mel prováděnou transakci zamítnout. V případě offline režimu tomu tak ovšem není, tehdy dochází k tomu, že v platebním terminálu je transakce uložena a do bank se odesílá ve chvíli, kdy je terminál připojen k internetu. Proto se může stát, že když provádíte postupně více různých transakcí u obchodníků, platby se sečtou a poté dostanete se do nepovoleného debetu.


Výraz, termín, definice slova Nepovolený debet. Co znamená odborný pojem Nepovolený debet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nepovolený debet se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, synonymum, slovo, definice, přesný význam, význam, wiki, co je to Nepovolený debet?, popis, názvosloví, termín, co znamená, definice pojmu, slovník, lexikon, pojem, Bankovnictví, odborné názvosloví


Pojem Nepovolený debet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Nepovolený debet na Youtube

Hledat výraz Nepovolený debet ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepovolený debet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nepovolený debet ve Wikipedii

Vyhledat pojem Nepovolený debet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepovolený debet například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Nepovolený debet? resp. co přesně znamená slovo Nepovolený debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepovolený debet, odpověď na dotaz co je to Nepovolený debet?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Omezenec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..