Co je to?
Odborný výraz, definice slova Per rollam. Co znamená pojem Per rollam z kategorie Právo?

Co je Per rollam? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Per rollam

Per rollam je latinský výraz, který se používá pro pojmenování způsobu rozhodování statutárního nebo dalšího orgánu právnické osoby, jestliže toto rozhodování neprobíhá obvyklým způsobem, tedy na shromáždění členů, ale jen korespondenčním způsobem či prostřednictvím techniky. Pokud není použita latina, lze tento způsob nazývat rozhodováním oběžníkem nebo dopisem. Kromě písemné formy může být využita také technika jako email nebo videokonference. Vždy záleží na tom, jaké je konkrétní zakladatelské právní jednání právnické osoby.
Pokud jde o rozhodnutí, které musí být ověřeno veřejnou listinou nebo notářským zápisem, musí své vyjádření veřejnou formou podat také každý člen. V českém právním systému je tato možnost poskytována valným hromadám obchodních společností, členským schůzím družstev a shromáždění společenství vlastníků bytových jednotek. Tento způsob mohou v určitých případech použít i další právnické osoby. Vždy je nutno zúčastněným zaslat všechny podklady a zadat lhůtu, do které se mohou vyjádřit. Nevyjádření se v dané lhůtě je považováno za nesouhlas.


Co je to Per rollam? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Per rollam. Co znamená pojem Per rollam z kategorie Právo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Per rollam doporučujeme sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Per rollam se nachází v sekci právo

Klíčová slova: terminologie, lexikon, popis, přesný výraz, termín, význam, synonymum, formulace, co to je, wiki, odborný výraz, heslo, vysvětlení, slovo, terminus technicus, definice, co je to Per rollam?, co znamená


Pojem Per rollam je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Per rollam na Youtube

Najít heslo Per rollam na Google.cz

Zkusit najít heslo Per rollam ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Per rollam na Google obrázcích

Vyhledat slovo Per rollam ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Per rollam ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Per rollam například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Per rollam? resp. co přesně označuje termín Per rollam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Per rollam, odpověď na dotaz co je to Per rollam?. Víte např. kdo to je Interpret? Znáte a víte kdo je Filip Blažek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Per rollam i v jiné kategorii než v právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.