Co je to?
Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Co je to Velezrada? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Velezrada

Velezrada je jedním z druhů zločinu. Jde o jednání občana proti vlastnímu státu. Dříve se takto označovalo jednání proti hodnotám státu, změny ústavy, pokusy o svržení vlády a další. V současné době je jako velezrada kvalifikován ústavní delikt spáchaný prezidentem. Termín je uveden i v Ústavě ČR.
Žalobu podává Senát Parlamentu ČR a prezident je pak stíhám před Ústavním soudem. Trestem je zbavení funkce a nemožnost znovu ji v budoucnu získat.


Co je to Velezrada? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Velezrada můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Velezrada je v sekci Právo

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, popis, Právo, heslo, význam pojmu, lexikon, význam, význam slova, co znamená, slovník, formulace, terminologie, informace, termín, vysvětlení, co je to Velezrada?, názvosloví


Pojem Velezrada je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Velezrada na Google.cz

Vyhledat pojem Velezrada ve Wikislovníku

Najít slovo Velezrada ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Velezrada ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Velezrada na Youtube

Hledat termín Velezrada ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Velezrada například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Velezrada? resp. jaký je význam pojmu Velezrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velezrada, odpověď na dotaz co je to Velezrada?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Pazneht? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?