Co je to?
Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Co je to Velezrada? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Velezrada

Velezrada je jedním z druhů zločinu. Jde o jednání občana proti vlastnímu státu. Dříve se takto označovalo jednání proti hodnotám státu, změny ústavy, pokusy o svržení vlády a další. V současné době je jako velezrada kvalifikován ústavní delikt spáchaný prezidentem. Termín je uveden i v Ústavě ČR.
Žalobu podává Senát Parlamentu ČR a prezident je pak stíhám před Ústavním soudem. Trestem je zbavení funkce a nemožnost znovu ji v budoucnu získat.


Co je to Velezrada? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Velezrada? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Velezrada se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, wiki, co znamená, co to je, slovo, popis, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, slovník, definice, názvosloví, vysvětlení, synonymum, přesný význam, co je to Velezrada?, Velezrada


Pojem Velezrada je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Velezrada? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Velezrada je zločin spočívající v jednání proti státu, jehož je člověk občanem. Takový zrádce se např. může pokoušet svrhnout vládu, změnit ústavní zřízení, jednat proti základním hodnotám hájeným státem apod. V České republice se však dnes jako „velezrada“ označuje jen specifický ústavní delikt, který může spáchat jen prezident; obecný trestný čin se zde nazývá vlastizrada.

Další zdroje informací o slovu Velezrada

Vyhledat výraz Velezrada ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Velezrada na Youtube

Zkusit najít heslo Velezrada ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velezrada ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Velezrada ve Wikislovníku

Hledat výraz Velezrada ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Velezrada například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Velezrada? resp. co znamená výraz Velezrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velezrada, odpověď na dotaz co je to Velezrada?. Víte např. kdo to je Václav Vydra? Znáte a víte kdo je Slender Man? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?