Co je to?
Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je to Žalm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Žalm?

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).


Co je to Žalm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Žalm? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žalm patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam, slovník, přesný význam, význam slova, lexikon, pojem, termín, heslo, Literatura, názvosloví, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, Literatura, co znamená, slovo, popis


Pojem Žalm je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žalm? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Více informací o slovu Žalm doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Žalm ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Žalm ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Žalm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Žalm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žalm ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žalm například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Žalm? resp. jaký je význam pojmu Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Arborista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.