Co je to?
Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je to Žalm? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Žalm?

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).


Co je to Žalm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Žalm můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Žalm je v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, vysvětlení, synonymum, přesný význam, význam pojmu, Žalm, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, Literatura, názvosloví, význam slova, lexikon, informace, wiki, co znamená, Literatura, pojem


Pojem Žalm je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Žalm dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Další zdroje informací o slovu Žalm

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Žalm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Žalm na Google.cz

Hledat videa s názvem Žalm na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žalm ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Žalm ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žalm například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Žalm? resp. co přesně znamená slovo Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Arborista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.