Co je to?
Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je to Žalm? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Žalm?

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).


Co je to Žalm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žalm patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, terminologie, význam pojmu, formulace, Literatura, co znamená, definice, co to je, informace, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, Literatura, pojem, Žalm


Pojem Žalm je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Žalm?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Žalm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Žalm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Žalm ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Žalm na Google.cz

Zkusit najít termín Žalm ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Žalm například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Žalm? resp. co znamená Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Prince? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.