Co je to?
Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je to Žalm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Žalm?

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).


Co je to Žalm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žalm se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, slovník, názvosloví, co znamená, popis, terminus technicus, přesný význam, co je to Žalm?, Literatura, definice pojmu, Žalm, pojem, slovo, význam, co to je, význam pojmu, synonymum, informace


Pojem Žalm je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Žalm píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Jiné informační zdroje o pojmu Žalm

Najít termín Žalm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Žalm ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Žalm na Youtube

Najít slovo Žalm ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Žalm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žalm ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žalm například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žalm? resp. jaký je přesný význam slova Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Systémový inženýr? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Žalm hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.