Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Co je Žalm? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žalm

Žalm je druh (před)křesťanské zpívané modlitby. Se žalmy se setkáme především v biblickém Starém zákonu, konrétně v Knize žalmů. Tyto modlitby byly doprovázeny hrou na strunné nástroje. Žalmy nebyly jen křesťanskou specialitou, jejich doklady byly nalezeny i v literaturách jiných starověkých národů a civilizací (Ugarit).


Co je to Žalm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žalm. Co znamená odborný pojem Žalm z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Žalm můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Žalm je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, Žalm, slovo, formulace, co to je, lexikon, wiki, odborný výraz, literatura, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, informace, význam slova, definice, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Žalm je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žalm? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Žalm je literární útvar známý především z Bible, zvláště ze Starého zákona. Najdeme jej však i v mimobiblické literatuře, např. v textech z Ugaritu. Jedná se o modlitbu psanou poetickou formou za pomoci klasických semitských jazykových nástrojů (přízvuky, paralelismus, chiasmus, apod.). Kromě modlitby spíše soukromého charakteru se může jednat i o modlitbu veřejnou, např. o zpěv při královské intronizaci, při národních slavnostech apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Žalm v následujících zdrojích

Hledat slovo Žalm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Žalm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Žalm na Youtube

Hledat pojem Žalm ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Žalm ve Wikislovníku

Najít pojem Žalm ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žalm například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo Žalm? resp. co označuje slovo Žalm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žalm, odpověď na dotaz co je to Žalm?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Jorga Kotrbová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Žalm i v jiné sekci než je kategorie literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.