Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úvěr. Co znamená pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Úvěr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úvěr

Půjčka peněz nebo zboží osobě nebo organizaci či firmě, která má povinnost dluh v dohodnutém termínu splatit. Za poskytnutí úvěru potom dlužník zaplatí určitý úrok, obnos v penězích, jenž je odměnou věřitele za jeho poskytnutí. Úvěry poskytují především banky. Před uzavřením úvěru si věřitel zjišťuje finanční situaci klienta, aby uměl posoudit, jestli je dlužník schopen dluh v pořádku splácet.


Co je to Úvěr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úvěr. Co znamená pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úvěr sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úvěr patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: popis, synonymum, co je to Úvěr?, definice, wiki, vysvětlení, význam pojmu, termín, slovník, přesný význam, heslo, slovo, lexikon, Bankovnictví, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, co to je


Pojem Úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvěr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvěr je, podobně jako zápůjčka, formou dočasného postoupení zboží nebo peněžních prostředků věřitelem na principu návratnosti dlužníkovi, který je ochoten za tuto půjčku po uplynutí nebo v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok. Kredit vzniklý bankovním úvěrem tvoří kolem 95 % oběživa prvního světa.


V České republice existují základní dva druhy úvěrů. Prvním jsou bankovní úvěry, které poskytují bankovní instituce. Dohled nad bankovními úvěry provádí Česká národní banka. Bankovní úvěry mají větší požadavky na bonitu klienta a zajištění úvěru a naopak jsou výhodnější, co se týče úrokových sazeb. Druhým typem úvěrů jsou nebankovní, které může žadatel získat jak od společností, které se jejich poskytováním zabývají primárně, tak od dalších právnických osob i fyzických osob, pokud se jedná přímo o investory. Dohled nad nebankovními úvěry provádí Česká obchodní inspekce. Výhoda nebankovních úvěrů spočívá v menší náročnosti na bonitu klienta a zajištění úvěru - malé krátkodobé půjčky jsou poskytovány bez ručitele a požadavku na příjem. Naopak mezi nevýhody nebankovních úvěrů patří vyšší úroková sazba a důraz na včasné splácení.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Úvěr ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Úvěr ve Wikislovníku

Hledat termín Úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Úvěr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěr například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Úvěr? resp. co znamená výraz Úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěr, odpověď na dotaz co je to Úvěr?. Víte např. kdo to je Skřet? Znáte a víte kdo je Bolševik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.