Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úvěr. Co znamená odborný pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Úvěr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úvěr

Půjčka peněz nebo zboží osobě nebo organizaci či firmě, která má povinnost dluh v dohodnutém termínu splatit. Za poskytnutí úvěru potom dlužník zaplatí určitý úrok, obnos v penězích, jenž je odměnou věřitele za jeho poskytnutí. Úvěry poskytují především banky. Před uzavřením úvěru si věřitel zjišťuje finanční situaci klienta, aby uměl posoudit, jestli je dlužník schopen dluh v pořádku splácet.


Co je to Úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úvěr. Co znamená odborný pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Úvěr? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Úvěr je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: definice, co je to Úvěr?, definice pojmu, heslo, přesný výraz, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, terminologie, formulace, popis, Úvěr, informace, bankovnictví, wiki, význam slova, přesný význam, názvosloví


Pojem Úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Úvěr dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvěr je, podobně jako zápůjčka, formou dočasného postoupení zboží nebo peněžních prostředků věřitelem na principu návratnosti dlužníkovi, který je ochoten za tuto půjčku po uplynutí nebo v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok. Kredit vzniklý bankovním úvěrem tvoří kolem 95 % oběživa prvního světa.


V České republice existují základní dva druhy úvěrů. Prvním jsou bankovní úvěry, které poskytují bankovní instituce. Dohled nad bankovními úvěry provádí Česká národní banka. Bankovní úvěry mají větší požadavky na bonitu klienta a zajištění úvěru a naopak jsou výhodnější, co se týče úrokových sazeb. Druhým typem úvěrů jsou nebankovní, které může žadatel získat jak od společností, které se jejich poskytováním zabývají primárně, tak od dalších právnických osob i fyzických osob, pokud se jedná přímo o investory. Dohled nad nebankovními úvěry provádí Česká obchodní inspekce. Výhoda nebankovních úvěrů spočívá v menší náročnosti na bonitu klienta a zajištění úvěru - malé krátkodobé půjčky jsou poskytovány bez ručitele a požadavku na příjem. Naopak mezi nevýhody nebankovních úvěrů patří vyšší úroková sazba a důraz na včasné splácení.

Hledejte pojem Úvěr v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvěr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Úvěr ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Úvěr na Google.cz

Najít výraz Úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Úvěr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Úvěr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěr, odpověď na dotaz co je to Úvěr?. Víte např. kdo to je Audrey Tautou? Znáte a víte kdo je Jidáš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.