Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úvěr. Co znamená odborný pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Úvěr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Úvěr?

Půjčka peněz nebo zboží osobě nebo organizaci či firmě, která má povinnost dluh v dohodnutém termínu splatit. Za poskytnutí úvěru potom dlužník zaplatí určitý úrok, obnos v penězích, jenž je odměnou věřitele za jeho poskytnutí. Úvěry poskytují především banky. Před uzavřením úvěru si věřitel zjišťuje finanční situaci klienta, aby uměl posoudit, jestli je dlužník schopen dluh v pořádku splácet.


Co je to Úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úvěr. Co znamená odborný pojem Úvěr z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Úvěr? Pak se o ní podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Úvěr patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: význam, wiki, bankovnictví, bankovnictví, pojem, přesný výraz, definice, popis, co je to Úvěr?, význam slova, slovník, co znamená, terminus technicus, slovo, synonymum, terminologie, definice pojmu, Úvěr


Pojem Úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Úvěr můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Úvěr je, podobně jako zápůjčka, formou dočasného postoupení zboží nebo peněžních prostředků věřitelem na principu návratnosti dlužníkovi, který je ochoten za tuto půjčku po uplynutí nebo v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok. Kredit vzniklý bankovním úvěrem tvoří kolem 95 % oběživa prvního světa.


V České republice existují základní dva druhy úvěrů. Prvním jsou bankovní úvěry, které poskytují bankovní instituce. Dohled nad bankovními úvěry provádí Česká národní banka. Bankovní úvěry mají větší požadavky na bonitu klienta a zajištění úvěru a naopak jsou výhodnější, co se týče úrokových sazeb. Druhým typem úvěrů jsou nebankovní, které může žadatel získat jak od společností, které se jejich poskytováním zabývají primárně, tak od dalších právnických osob i fyzických osob, pokud se jedná přímo o investory. Dohled nad nebankovními úvěry provádí Česká obchodní inspekce. Výhoda nebankovních úvěrů spočívá v menší náročnosti na bonitu klienta a zajištění úvěru - malé krátkodobé půjčky jsou poskytovány bez ručitele a požadavku na příjem. Naopak mezi nevýhody nebankovních úvěrů patří vyšší úroková sazba a důraz na včasné splácení.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Úvěr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvěr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Úvěr ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Úvěr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěr například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Úvěr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěr, odpověď na dotaz co je to Úvěr?. Víte např. kdo to je Adam Plachetka? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.