Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Co to je Tramping? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tramping?

Tramping, jinak také tremping, je název lidového hnutí občanského charakteru. Tramping je typickou českou a slovenskou záležitostí. Jeho inspirací byl woodcraft, skauting, Liga lesní moudrosti a americký Divoký západ. Tramping u nás má však své zvláštnosti. Samotné slovo tramp je původem s americké angličtiny. Byl takto označován sezónní dělník nebo tulák, pro kterého bylo typické nerespektovat společenská pravidla okolí a žít většinou na okraji společnosti. Trampové se vyhýbali povinnostem, neměli majetek ani postavení a také minimum práv. Termín byl převzat z románů Jacka Londona, byl inspirován také díly Karla Maye, Zane Greye, R.L. Stevensona a dalších. Používá se také výraz vandr nebo vandrování. Němčina přinesla výraz čundr a čundrák.
Tramping byl neorganizovaný a působili zde hlavně teenageři. Prožívali zde své představy o svobodném životě, dobrodružství, přátelství a romantice. Způsob života byl velmi jednoduchý a přírodní. Postupně se přidávala střední i vyšší společenská vrstva. Trampové začali zakládat osady, které měly svůj název, šerifa i označení. Vznikaly trampské písně a kapely. Trampské hnutí se nikdy neorganizovalo, zůstalo založené na přátelství, úctě k druhým, k přírodě a svobodě jednotlivce. Přesto nepsaná pravidla stále platí a příznivci trampingu je stále dodržují.


Co je to Tramping? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Tramping je v kategorii cestování

Klíčová slova: terminologie, informace, slovo, vysvětlení, význam, definice pojmu, co je to Tramping?, pojem, co znamená, heslo, názvosloví, cestování, synonymum, cestování, co to je, formulace, přesný význam, odborný výraz


Pojem Tramping je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tramping?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tramping nebo trempink je české a slovenské občanské lidové hnutí inspirované Ligou lesní moudrosti respektive woodcraftem, skautingem (resp. junáctvím) a americkým Divokým západem.
Pojem tramp, případně tremp pochází z angličtiny a používal se jako označení pro tuláka nebo sezónního dělníka, často člověka nerespektujícího všeobecně vžité konvence okolní společnosti, či osobu pohybující se na okraji společnosti a vyhýbající se vžitým společenským uzancím a povinnostem. Běžně šlo o osobu bezprávnou a bez majetku či společenského postavení. V Americe se pro takovou osobu spíš užívalo označení hobo (mn. č. hoboes).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Tramping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Tramping ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tramping na Youtube

Zkusit najít slovo Tramping ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tramping ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Tramping na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tramping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Tramping? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tramping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tramping, odpověď na dotaz co je to Tramping?. Víte např. kdo to je Bad Bunny? Znáte a víte kdo je Urolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v cestování. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.