Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Co je Tramping? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tramping

Tramping, jinak také tremping, je název lidového hnutí občanského charakteru. Tramping je typickou českou a slovenskou záležitostí. Jeho inspirací byl woodcraft, skauting, Liga lesní moudrosti a americký Divoký západ. Tramping u nás má však své zvláštnosti. Samotné slovo tramp je původem s americké angličtiny. Byl takto označován sezónní dělník nebo tulák, pro kterého bylo typické nerespektovat společenská pravidla okolí a žít většinou na okraji společnosti. Trampové se vyhýbali povinnostem, neměli majetek ani postavení a také minimum práv. Termín byl převzat z románů Jacka Londona, byl inspirován také díly Karla Maye, Zane Greye, R.L. Stevensona a dalších. Používá se také výraz vandr nebo vandrování. Němčina přinesla výraz čundr a čundrák.
Tramping byl neorganizovaný a působili zde hlavně teenageři. Prožívali zde své představy o svobodném životě, dobrodružství, přátelství a romantice. Způsob života byl velmi jednoduchý a přírodní. Postupně se přidávala střední i vyšší společenská vrstva. Trampové začali zakládat osady, které měly svůj název, šerifa i označení. Vznikaly trampské písně a kapely. Trampské hnutí se nikdy neorganizovalo, zůstalo založené na přátelství, úctě k druhým, k přírodě a svobodě jednotlivce. Přesto nepsaná pravidla stále platí a příznivci trampingu je stále dodržují.


Co je to Tramping? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tramping? Pak se o ní podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Tramping patří do sekce cestování

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, definice, slovník, cestování, význam slova, informace, názvosloví, význam, heslo, význam pojmu, co to je, formulace, Tramping, co znamená, terminus technicus, cestování, odborné názvosloví


Pojem Tramping je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tramping? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tramping nebo trempink je české a slovenské občanské lidové hnutí inspirované Ligou lesní moudrosti respektive woodcraftem, skautingem (resp. junáctvím) a americkým Divokým západem.
Pojem tramp, případně tremp pochází z angličtiny a používal se jako označení pro tuláka nebo sezónního dělníka, často člověka nerespektujícího všeobecně vžité konvence okolní společnosti, či osobu pohybující se na okraji společnosti a vyhýbající se vžitým společenským uzancím a povinnostem. Běžně šlo o osobu bezprávnou a bez majetku či společenského postavení. V Americe se pro takovou osobu spíš užívalo označení hobo (mn. č. hoboes).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tramping ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tramping ve Wikislovníku

Hledat heslo Tramping ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Tramping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Tramping ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Tramping na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tramping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tramping? resp. co vlastně znamená slovo Tramping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tramping, odpověď na dotaz co je to Tramping?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Vladimír Balaš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Tramping hledat i v jiných kategoriích (než cestování). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.