Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Co je Tramping?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tramping

Tramping, jinak také tremping, je název lidového hnutí občanského charakteru. Tramping je typickou českou a slovenskou záležitostí. Jeho inspirací byl woodcraft, skauting, Liga lesní moudrosti a americký Divoký západ. Tramping u nás má však své zvláštnosti. Samotné slovo tramp je původem s americké angličtiny. Byl takto označován sezónní dělník nebo tulák, pro kterého bylo typické nerespektovat společenská pravidla okolí a žít většinou na okraji společnosti. Trampové se vyhýbali povinnostem, neměli majetek ani postavení a také minimum práv. Termín byl převzat z románů Jacka Londona, byl inspirován také díly Karla Maye, Zane Greye, R.L. Stevensona a dalších. Používá se také výraz vandr nebo vandrování. Němčina přinesla výraz čundr a čundrák.
Tramping byl neorganizovaný a působili zde hlavně teenageři. Prožívali zde své představy o svobodném životě, dobrodružství, přátelství a romantice. Způsob života byl velmi jednoduchý a přírodní. Postupně se přidávala střední i vyšší společenská vrstva. Trampové začali zakládat osady, které měly svůj název, šerifa i označení. Vznikaly trampské písně a kapely. Trampské hnutí se nikdy neorganizovalo, zůstalo založené na přátelství, úctě k druhým, k přírodě a svobodě jednotlivce. Přesto nepsaná pravidla stále platí a příznivci trampingu je stále dodržují.


Co je to Tramping? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tramping. Co znamená pojem Tramping z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Tramping doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Tramping se nachází v sekci cestování

Klíčová slova: význam, cestování, význam pojmu, co je to Tramping?, slovo, co to je, Tramping, vysvětlení, definice pojmu, cestování, informace, heslo, co znamená, terminus technicus, terminologie, význam slova, přesný výraz, popis


Pojem Tramping je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tramping? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tramping nebo trempink je české a slovenské občanské lidové hnutí inspirované Ligou lesní moudrosti respektive woodcraftem, skautingem (resp. junáctvím) a americkým Divokým západem.
Pojem tramp, případně tremp pochází z angličtiny a používal se jako označení pro tuláka nebo sezónního dělníka, často člověka nerespektujícího všeobecně vžité konvence okolní společnosti, či osobu pohybující se na okraji společnosti a vyhýbající se vžitým společenským uzancím a povinnostem. Běžně šlo o osobu bezprávnou a bez majetku či společenského postavení. V Americe se pro takovou osobu spíš užívalo označení hobo (mn. č. hoboes).

Další zdroje informací

Hledat slovo Tramping ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tramping ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Tramping ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tramping na Youtube

Najít slovo Tramping ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Tramping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tramping například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Tramping? resp. co znamená výraz Tramping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tramping, odpověď na dotaz co je to Tramping?. Víte např. kdo to je Jan Werich? Znáte a víte kdo je Lenka Termerová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Tramping i v jiné sekci než je kategorie cestování. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie cestování, motorka, tramping, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.