Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tramping. Co znamená odborný pojem Tramping z kategorie Cestování?

Co je to Tramping? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tramping?

Tramping, jinak také tremping, je název lidového hnutí občanského charakteru. Tramping je typickou českou a slovenskou záležitostí. Jeho inspirací byl woodcraft, skauting, Liga lesní moudrosti a americký Divoký západ. Tramping u nás má však své zvláštnosti. Samotné slovo tramp je původem s americké angličtiny. Byl takto označován sezónní dělník nebo tulák, pro kterého bylo typické nerespektovat společenská pravidla okolí a žít většinou na okraji společnosti. Trampové se vyhýbali povinnostem, neměli majetek ani postavení a také minimum práv. Termín byl převzat z románů Jacka Londona, byl inspirován také díly Karla Maye, Zane Greye, R.L. Stevensona a dalších. Používá se také výraz vandr nebo vandrování. Němčina přinesla výraz čundr a čundrák.
Tramping byl neorganizovaný a působili zde hlavně teenageři. Prožívali zde své představy o svobodném životě, dobrodružství, přátelství a romantice. Způsob života byl velmi jednoduchý a přírodní. Postupně se přidávala střední i vyšší společenská vrstva. Trampové začali zakládat osady, které měly svůj název, šerifa i označení. Vznikaly trampské písně a kapely. Trampské hnutí se nikdy neorganizovalo, zůstalo založené na přátelství, úctě k druhým, k přírodě a svobodě jednotlivce. Přesto nepsaná pravidla stále platí a příznivci trampingu je stále dodržují.


Co je to Tramping? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tramping. Co znamená odborný pojem Tramping z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Tramping) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Tramping patří do kategorie cestování

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, cestování, co znamená, slovník, formulace, cestování, odborné názvosloví, pojem, synonymum, co je to Tramping?, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, popis, definice, význam, co to je


Pojem Tramping je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tramping? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tramping nebo trempink je české a slovenské občanské lidové hnutí inspirované Ligou lesní moudrosti respektive woodcraftem, skautingem (resp. junáctvím) a americkým Divokým západem.
Pojem tramp, případně tremp pochází z angličtiny a používal se jako označení pro tuláka nebo sezónního dělníka, často člověka nerespektujícího všeobecně vžité konvence okolní společnosti, či osobu pohybující se na okraji společnosti a vyhýbající se vžitým společenským uzancím a povinnostem. Běžně šlo o osobu bezprávnou a bez majetku či společenského postavení. V Americe se pro takovou osobu spíš užívalo označení hobo (mn. č. hoboes).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Tramping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Tramping ve Wikizdrojích

Najít výraz Tramping ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tramping ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tramping ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tramping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tramping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Tramping? resp. co znamená výraz Tramping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tramping, odpověď na dotaz co je to Tramping?. Víte např. kdo to je Kaley Cuoco? Znáte a víte kdo je Nindža? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Tramping i v jiných kategoriích (než cestování). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.