Co je to?
Definice výrazu, termínu Hepatopatie. Co znamená odborný pojem Hepatopatie z kategorie Nemoce?

Co je Hepatopatie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hepatopatie?

Hepatopatie je označení pro skupinu onemocnění jater, která mohou být způsobená abnormálním jaterním metabolismem, infekcí nebo chronickým zánětem. Mezi obvyklé hepatopatie se řadí alkoholická cirhóza, hepatitida, autoimunitní hepatitida a žlučové kameny. Tyto nemoci mohou být fatální, pokud se neléčily, mohlo by dojít až k selhání jater. Léčba se liší v závislosti na typu onemocnění, ale většinou se zaměřuje na zmírnění symptomů, snížení poškození jater a obnovu jaterních funkcí.
Volba léčby je závislá na příčině onemocnění. Pokud se jedná o přítomnost virové infekce, základem léčby jsou antivirová léčiva. Jestliže je příčinou nadměrné užívání alkoholu, začíná léčení odvykacím programem, do kterého patří nejen léky, ale i péče odborníků. V případě léčby tukové hepatózy nebo jaterní steatózy je nutná dietní terapie a změna životního stylu, aby byly zmírněny rizikové faktory a zabránilo se dalšímu rozvoji onemocnění. Jestliže již došlo k poškození jater, bývají předepisovány léky podporující zotavení a obnovu jaterní tkáně. V nejzávažnějších případech může dojít na transplantaci jater.


Co je to Hepatopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hepatopatie. Co znamená odborný pojem Hepatopatie z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hepatopatie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hepatopatie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, informace, definice, přesný význam, terminus technicus, terminologie, termín, nemoce, slovo, Hepatopatie, wiki, odborný výraz, heslo, formulace, pojem, popis, co znamená


Pojem Hepatopatie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Hepatopatie na Youtube

Hledat heslo Hepatopatie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Hepatopatie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Hepatopatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hepatopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Hepatopatie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepatopatie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hepatopatie? resp. jaký je význam slova Hepatopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepatopatie, odpověď na dotaz co je to Hepatopatie?. Víte např. kdo to je Boccista? Znáte a víte kdo je Steven Seagal? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Hepatopatie i v jiné části webu než je kategorie nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infarkt, hepatopatie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.