Co je to?
Výraz, termín, definice slova QOS. Co znamená odborný pojem QOS z kategorie Počítače?

Co je to QOS? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu QOS

Zkratka QOS se používá v souvislosti s informačními technologiemi a znamená Quality of Service. Je to pojem označující rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.


Co je to QOS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QOS. Co znamená odborný pojem QOS z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín QOS je v sekci počítače

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, co je to QOS?, wiki, QOS, terminologie, názvosloví, heslo, co znamená, význam slova, informace, terminus technicus, popis, počítače, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, definice


Pojem QOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu QOS dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

QoS (Quality of Service) je v informatice termín používaný pro rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz QOS ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo QOS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz QOS na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem QOS ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem QOS ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem QOS na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo QOS například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená QOS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem QOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QOS, odpověď na dotaz co je to QOS?. Víte např. kdo to je Jaroslav Perner? Znáte a víte kdo je Milenka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.