Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo QOS. Co znamená pojem QOS z kategorie Počítače?

Co je QOS?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova QOS?

Zkratka QOS se používá v souvislosti s informačními technologiemi a znamená Quality of Service. Je to pojem označující rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.


Co je to QOS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo QOS. Co znamená pojem QOS z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín QOS se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: význam, význam slova, co to je, QOS, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, počítače, slovník, co znamená, synonymum, slovo, odborný výraz, počítače, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie


Pojem QOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu QOS?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

QoS (Quality of Service) je v informatice termín používaný pro rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.

Více informací o slovu QOS doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít QOS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo QOS ve Wikislovníku

Vyhledat termín QOS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz QOS ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo QOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz QOS ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo QOS například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená QOS? resp. co se přesně ukrývá za slovem QOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QOS, odpověď na dotaz co je to QOS?. Víte např. kdo to je Ariana Grande? Znáte a víte kdo je Identifikovaná osoba? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, pc krajina, qOS, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.