Co je to?
Výraz, termín, definice slova QOS. Co znamená odborný pojem QOS z kategorie Počítače?

Co je QOS? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla QOS?

Zkratka QOS se používá v souvislosti s informačními technologiemi a znamená Quality of Service. Je to pojem označující rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.


Co je to QOS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova QOS. Co znamená odborný pojem QOS z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu QOS sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem QOS je v kategorii počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, co to je, přesný výraz, co znamená, QOS, odborný výraz, heslo, slovník, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, termín, přesný význam, význam pojmu, terminologie, informace, slovo


Pojem QOS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín QOS? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

QoS (Quality of Service) je v informatice termín používaný pro rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.

Další zdroje informací o slovu QOS

Hledat frázi QOS na Google.cz

Zkusit najít frázi QOS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo QOS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo QOS ve vyhledávači Qwant

Najít termín QOS ve Wikislovníku

Najít slovo QOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo QOS například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to QOS? resp. co se skrývá pod slovem QOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QOS, odpověď na dotaz co je to QOS?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Identifikovaná osoba? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo QOS i v jiné sekci než v počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.