Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo QOS. Co znamená pojem QOS z kategorie Počítače?

Co to je QOS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu QOS?

Zkratka QOS se používá v souvislosti s informačními technologiemi a znamená Quality of Service. Je to pojem označující rezervaci a řízení datových toků v telekomunikačních a počítačových sítích, které používají přepojování paketů. Protokoly pro QoS se snaží zajistit vyhrazení a dělení dostupné přenosové kapacity, aby nedocházelo zahlcením sítě ke snížení kvality síťových služeb.


Co je to QOS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo QOS. Co znamená pojem QOS z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz QOS je v kategorii Počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, formulace, termín, přesný význam, slovo, názvosloví, heslo, informace, co je to QOS?, terminologie, wiki, pojem, význam slova, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, terminus technicus


Pojem QOS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Více informací o slovu QOS doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín QOS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem QOS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo QOS ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem QOS na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo QOS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo QOS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo QOS například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu QOS? resp. co přesně označuje termín QOS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu QOS, odpověď na dotaz co je to QOS?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Adolf Hitler? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.