Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polyartróza. Co znamená slovo Polyartróza z kategorie Nemoce?

Co je Polyartróza?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Polyartróza

Polyartróza, známá také jako polyartritida nebo polyartrální onemocnění, je medicínský pojem používaný k popisu stavu, při kterém je postiženo několik kloubů v těle. Jedná se o typický symptom revmatologických onemocnění, jako je revmatoidní artritida, revmatoidní spondylitida čili Bechtěrevova nemoc, lupus a další autoimunitní choroby. Podstatou polyartrózy je zánět kloubů, který může vést k bolesti, otoku, omezení pohybu a dalším nepříjemným symptomatickým projevům. Polyartritida může být způsobena různými faktory, včetně autoimunitních reakcí, kdy imunitní systém těla útočí na vlastní tkáně, a zánětlivých onemocnění, která mohou postihnout klouby a další části těla. Genetika, životní styl a okolní faktory mohou hrát také důležitou roli v rozvoji polyartrózy.
Diagnóza polyartrózy znamená fyzické vyšetření, laboratorní testy, jako jsou testy zánětu a revmatoidního faktoru, a zobrazovací metody, jako jsou rentgenové snímky a magnetická rezonance, které pomáhají lékařům posoudit stav postižených kloubů. Léčba polyartrózy závisí na základní příčině onemocnění. Může zahrnovat léky proti zánětu, imunosupresiva (léky potlačující imunitní reakce), analgetika (léky proti bolesti) a fyzioterapii, která má za cíl posílit svaly kolem kloubů a zlepšit pohybovou funkci.


Co je to Polyartróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polyartróza. Co znamená slovo Polyartróza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Polyartróza s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Polyartróza patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, co to je, přesný výraz, informace, Polyartróza, heslo, popis, pojem, nemoce, názvosloví, termín, slovo, definice pojmu, definice, terminus technicus, význam, odborný výraz


Pojem Polyartróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Polyartróza

Hledat slovo Polyartróza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Polyartróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Polyartróza ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Polyartróza na Google obrázcích

Najít výraz Polyartróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Polyartróza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyartróza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Polyartróza? resp. co znamená slovo Polyartróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyartróza, odpověď na dotaz co je to Polyartróza?. Víte např. kdo to je Václav Hybš? Znáte a víte kdo je Joseph Louis Gay-Lussac? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Polyartróza i v jiné sekci než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Bolest uší, polyartróza, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?