Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intelekt. Co znamená pojem Intelekt z kategorie Psychologie?

Co je Intelekt?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Intelekt

Intelekt je pojem označující soubor rozumových schopností a dispozic. Lze použít také pojmenování rozum. Touto duševní schopností disponuje pouze člověk. Intelekt je nutným předpokladem pro myšlení. Díky němu lze provádět složitější myšlenkové úkony, které nejsou jasně zadány. Na této rozumové schopnosti se podílejí nejen vrozené funkce, ale také získané vědomosti, dovednosti či předpoklady. Důležitá je například dobrá paměť, úsudek, schopnost abstrakce, slovní zásoba a pohotovost v řeči. Jazyk pak napomáhá se zpracováním reality.
Výše intelektu se odvíjí i od struktury osobnosti člověka. Intelekt ovlivňuje celý souhrn lidských schopností, jako je tvorba poznatků z různých vjemů prostřednictvím abstrakce, porovnání, tvorba pojmů, úsudek, posuzování, kritické přehodnocení a analýza již získaného. Intelekt se často spojuje s praktickými činnostmi, protože se zaměřuje na váhu, prostor, množství, vztahy, homogenitu, souvislosti jejich porušení a podobně.


Co je to Intelekt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Intelekt. Co znamená pojem Intelekt z kategorie Psychologie?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Intelekt patří do sekce psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, význam, odborné názvosloví, popis, přesný význam, co znamená, Intelekt, názvosloví, pojem, význam slova, definice pojmu, slovo, informace, význam pojmu, lexikon, co to je, synonymum, formulace


Pojem Intelekt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Intelekt zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Intelekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Intelekt ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Intelekt ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Intelekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intelekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Intelekt ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Intelekt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Intelekt? resp. co se skrývá pod slovem Intelekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intelekt, odpověď na dotaz co je to Intelekt?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Lukáš Příkazký? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!