Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eskalace. Co znamená slovo Eskalace z kategorie Politika?

Co je Eskalace? Definice pojmu

Co znamená termín Eskalace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Eskalace je pojmenování používané k popisu situace, kdy se konflikt, problém nebo napětí postupně zhoršuje nebo stává intenzivnějším. Tento termín se používá ve více kontextech, včetně mezinárodní politiky, obchodních sporů, osobních vztahů, řízení projektů a dalších oblastí. Eskalace znamená, že původně malý nebo mírný problém postupně narůstá podle závažností a rozsahu. Během tohoto nárůstu se často odehrávají různé situace. Napětí mezi stranami konfliktu nebo v řízení projektu se zvyšuje. Původní neshody mohou vést k emocionálním reakcím a nedůvěře. Základní problém může získat nové rozměry nebo se objevují další problémy spojené s původním konfliktem. Tyto nové problémy mohou být důsledkem nedostatečného řešení původního problému. Během eskalace může docházet ke zhoršení komunikace mezi stranami. Nesprávné interpretace, nedostatek jasnosti a vzájemné obviňování mohou komplikovat situaci. Strany zapojené do konfliktu mohou začít klást větší důraz na své zájmy a názory, často na úkor kompromisu.
V některých případech může eskalace konfliktu vést k použití agresivních nebo dokonce silových opatření, což situaci ještě zhoršuje. Původně zapojené strany mohou zapojit další subjekty, aby získaly podporu nebo pomohly při zintenzivnění konfliktu. V řízení projektů může eskalace znamenat, že plány se rozpadají, termíny jsou porušovány a harmonie v týmu je narušena. Eskalace může mít negativní dopad na různé aspekty a situace. Je důležité ji rozpoznat a snažit se řešit co nejdříve, aby se zabránilo dalšímu zhoršování situace. To může zahrnovat aktivní komunikaci, hledání kompromisů, vyjednávání a v některých případech i zapojení třetí strany jako prostředníka k usmíření stran a řešení konfliktu.


Co je to Eskalace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eskalace. Co znamená slovo Eskalace z kategorie Politika?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Eskalace) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Eskalace patří do kategorie politika

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, vysvětlení, co je to Eskalace?, co znamená, politika, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, pojem, význam slova, přesný význam, politika, Eskalace, význam pojmu, názvosloví, formulace, terminologie


Pojem Eskalace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eskalace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Eskalace na Youtube

Najít termín Eskalace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Eskalace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eskalace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Eskalace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eskalace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Eskalace? resp. co to je Eskalace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eskalace, odpověď na dotaz co je to Eskalace?. Víte např. kdo to je Libuše Švormová? Znáte a víte kdo je Enya? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Eskalace i v jiné kategorii než je sekce politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.