Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Co je to Kánoe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kánoe

Kánoe je druh lodi, která se používá především na řekách. Je menší a má protáhlý tvar. Současně se v ní mohu plavit až tři osoby, záleží na velikosti kánoe. Loď se ovládá jednostranným pádlem. Podle názvu lodi byl pojmenován i sport, při kterém se tato loď používá, kanoistika. Původními tvůrci a uživateli byli Indiáni, jejich kánoe se tvořily přímo z kmenů stromů vydlabáním. Později se používala i kůra břízy a v následujícím období měly dřevěnou kostru potaženou dýhou a plátnem opatřeným vrstvou laku. Moderní kánoe jsou z laminátu nebo z plastu. Kanoistika je velmi oblíbeným sportem, turisté v těchto lodích sjíždějí zajímavé úseky řek, sportovci trénují i v umělých kanálech.
Kánoe mohou být otevřené nebo uzavřené. Ty, které jsou uzavřené, jsou opatřeny palubou a mají otvory určené posádce. Otvory se uzavírají krycí zástěrou. Pokud je kánoe otevřená, je vyztužená tyčemi. Kánoe mají obvykle dvě sedačky a vzduchové komory proti potopení. Dají se dělit také na lodě pevné a nafukovací. Nafukovací kánoe jsou zhotoveny z kvalitních pogumovaných textilií, které se díky vysokému vnitřnímu tlaku chovají jako pevný materiál. Posádku lodi tvoří kormidelník sedící vzadu, vepředu sedí háček.


Co je to Kánoe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kánoe? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kánoe patří do sekce sport

Klíčová slova: formulace, sport, lexikon, význam slova, odborné názvosloví, co je to Kánoe?, význam, přesný výraz, sport, co to je, synonymum, definice, terminus technicus, termín, pojem, co znamená, přesný význam, wiki


Pojem Kánoe je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kánoe? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kánoe je malá podlouhlá loď umožňující zpravidla jízdu jedné až tří osob a určená zejména k jízdě po řekách. Pádlo pro kanoisty je jednostranné na rozdíl od oboustranného pádla pro kajak. Název lodě dal souhrnné jméno sportovnímu odvětví kanoistice.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Kánoe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kánoe ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kánoe ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kánoe ve Wikislovníku

Hledat slovo Kánoe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kánoe ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kánoe například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Kánoe? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kánoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kánoe, odpověď na dotaz co je to Kánoe?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Fénix? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kánoe i v jiných kategoriích (než sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.