Co je to?
Definice výrazu Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Co to je Kánoe? Význam slova

Co znamená termín Kánoe? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kánoe je druh lodi, která se používá především na řekách. Je menší a má protáhlý tvar. Současně se v ní mohu plavit až tři osoby, záleží na velikosti kánoe. Loď se ovládá jednostranným pádlem. Podle názvu lodi byl pojmenován i sport, při kterém se tato loď používá, kanoistika. Původními tvůrci a uživateli byli Indiáni, jejich kánoe se tvořily přímo z kmenů stromů vydlabáním. Později se používala i kůra břízy a v následujícím období měly dřevěnou kostru potaženou dýhou a plátnem opatřeným vrstvou laku. Moderní kánoe jsou z laminátu nebo z plastu. Kanoistika je velmi oblíbeným sportem, turisté v těchto lodích sjíždějí zajímavé úseky řek, sportovci trénují i v umělých kanálech.
Kánoe mohou být otevřené nebo uzavřené. Ty, které jsou uzavřené, jsou opatřeny palubou a mají otvory určené posádce. Otvory se uzavírají krycí zástěrou. Pokud je kánoe otevřená, je vyztužená tyčemi. Kánoe mají obvykle dvě sedačky a vzduchové komory proti potopení. Dají se dělit také na lodě pevné a nafukovací. Nafukovací kánoe jsou zhotoveny z kvalitních pogumovaných textilií, které se díky vysokému vnitřnímu tlaku chovají jako pevný materiál. Posádku lodi tvoří kormidelník sedící vzadu, vepředu sedí háček.


Co je to Kánoe? Význam slova, termín, Definice výrazu Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kánoe sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kánoe patří do sekce Sport

Klíčová slova: co je to Kánoe?, slovo, terminus technicus, co znamená, přesný význam, lexikon, Sport, Sport, význam slova, význam, význam pojmu, přesný výraz, termín, synonymum, Kánoe, informace, co to je, odborné názvosloví


Pojem Kánoe je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kánoe?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kánoe je malá podlouhlá loď umožňující zpravidla jízdu jedné až tří osob a určená zejména k jízdě po řekách. Pádlo pro kanoisty je jednostranné na rozdíl od oboustranného pádla pro kajak. Název lodě dal souhrnné jméno sportovnímu odvětví kanoistice.

Další informační zdroje o slovu Kánoe

Hledat výraz Kánoe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kánoe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kánoe ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kánoe ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kánoe na Youtube

Najít termín Kánoe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kánoe například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kánoe? resp. co znamená slovo Kánoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kánoe, odpověď na dotaz co je to Kánoe?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Lužičký Srb? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kánoe v jiné sekci než Sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.