Co je to?
Definice výrazu, termínu Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Co je Kánoe? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kánoe?

Kánoe je druh lodi, která se používá především na řekách. Je menší a má protáhlý tvar. Současně se v ní mohu plavit až tři osoby, záleží na velikosti kánoe. Loď se ovládá jednostranným pádlem. Podle názvu lodi byl pojmenován i sport, při kterém se tato loď používá, kanoistika. Původními tvůrci a uživateli byli Indiáni, jejich kánoe se tvořily přímo z kmenů stromů vydlabáním. Později se používala i kůra břízy a v následujícím období měly dřevěnou kostru potaženou dýhou a plátnem opatřeným vrstvou laku. Moderní kánoe jsou z laminátu nebo z plastu. Kanoistika je velmi oblíbeným sportem, turisté v těchto lodích sjíždějí zajímavé úseky řek, sportovci trénují i v umělých kanálech.
Kánoe mohou být otevřené nebo uzavřené. Ty, které jsou uzavřené, jsou opatřeny palubou a mají otvory určené posádce. Otvory se uzavírají krycí zástěrou. Pokud je kánoe otevřená, je vyztužená tyčemi. Kánoe mají obvykle dvě sedačky a vzduchové komory proti potopení. Dají se dělit také na lodě pevné a nafukovací. Nafukovací kánoe jsou zhotoveny z kvalitních pogumovaných textilií, které se díky vysokému vnitřnímu tlaku chovají jako pevný materiál. Posádku lodi tvoří kormidelník sedící vzadu, vepředu sedí háček.


Co je to Kánoe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kánoe. Co znamená odborný pojem Kánoe z kategorie Sport?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kánoe s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Kánoe je v kategorii sport

Klíčová slova: definice, termín, co znamená, přesný výraz, co to je, pojem, význam slova, sport, slovník, odborný výraz, definice pojmu, heslo, sport, terminologie, slovo, význam pojmu, popis, co je to Kánoe?


Pojem Kánoe je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kánoe? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kánoe je malá podlouhlá loď umožňující zpravidla jízdu jedné až tří osob a určená zejména k jízdě po řekách. Pádlo pro kanoisty je jednostranné na rozdíl od oboustranného pádla pro kajak. Název lodě dal souhrnné jméno sportovnímu odvětví kanoistice.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Kánoe ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kánoe ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kánoe na Youtube

Hledat výraz Kánoe ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kánoe ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kánoe na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kánoe například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kánoe? resp. co označuje slovo Kánoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kánoe, odpověď na dotaz co je to Kánoe?. Víte např. kdo to je Aktivizační pracovník? Znáte a víte kdo je Dagmar Patrasová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.