Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kánoe. Co znamená slovo Kánoe z kategorie Sport?

Co je Kánoe?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kánoe

Kánoe je druh lodi, která se používá především na řekách. Je menší a má protáhlý tvar. Současně se v ní mohu plavit až tři osoby, záleží na velikosti kánoe. Loď se ovládá jednostranným pádlem. Podle názvu lodi byl pojmenován i sport, při kterém se tato loď používá, kanoistika. Původními tvůrci a uživateli byli Indiáni, jejich kánoe se tvořily přímo z kmenů stromů vydlabáním. Později se používala i kůra břízy a v následujícím období měly dřevěnou kostru potaženou dýhou a plátnem opatřeným vrstvou laku. Moderní kánoe jsou z laminátu nebo z plastu. Kanoistika je velmi oblíbeným sportem, turisté v těchto lodích sjíždějí zajímavé úseky řek, sportovci trénují i v umělých kanálech.
Kánoe mohou být otevřené nebo uzavřené. Ty, které jsou uzavřené, jsou opatřeny palubou a mají otvory určené posádce. Otvory se uzavírají krycí zástěrou. Pokud je kánoe otevřená, je vyztužená tyčemi. Kánoe mají obvykle dvě sedačky a vzduchové komory proti potopení. Dají se dělit také na lodě pevné a nafukovací. Nafukovací kánoe jsou zhotoveny z kvalitních pogumovaných textilií, které se díky vysokému vnitřnímu tlaku chovají jako pevný materiál. Posádku lodi tvoří kormidelník sedící vzadu, vepředu sedí háček.


Co je to Kánoe? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kánoe. Co znamená slovo Kánoe z kategorie Sport?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kánoe patří do kategorie sport

Klíčová slova: slovník, pojem, přesný výraz, co je to Kánoe?, heslo, Kánoe, informace, význam slova, názvosloví, wiki, formulace, terminologie, odborné názvosloví, terminus technicus, sport, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu


Pojem Kánoe je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kánoe? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kánoe je malá podlouhlá loď umožňující zpravidla jízdu jedné až tří osob a určená zejména k jízdě po řekách. Pádlo pro kanoisty je jednostranné na rozdíl od oboustranného pádla pro kajak. Název lodě dal souhrnné jméno sportovnímu odvětví kanoistice.

Pro více informací o heslu Kánoe zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kánoe ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kánoe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kánoe ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kánoe na Google.cz

Vyhledat termín Kánoe na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Kánoe na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kánoe například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Kánoe? resp. co znamená Kánoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kánoe, odpověď na dotaz co je to Kánoe?. Víte např. kdo to je Beran? Znáte a víte kdo je Andrea Elsnerová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basketball, kánoe, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.