Co je to?
Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je to Referát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Referát?

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Referát s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Referát patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam slova, Literatura, popis, přesný výraz, heslo, význam pojmu, terminus technicus, co je to Referát?, pojem, lexikon, slovo, termín, formulace, Referát, terminologie, co to je, význam, slovník


Pojem Referát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Referát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Referát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Referát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Referát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Referát ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Referát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Referát? resp. jaký je význam pojmu Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Derviš? Znáte a víte kdo je Notář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.