Co je to?
Odborný výraz, definice slova Referát. Co znamená pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je Referát?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Referát?

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Referát. Co znamená pojem Referát z kategorie Literatura?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Referát doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Referát se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: informace, literatura, pojem, přesný výraz, slovo, význam, co to je, heslo, lexikon, termín, názvosloví, terminologie, definice, odborné názvosloví, literatura, popis, co znamená, význam pojmu


Pojem Referát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Referát dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Referát ve Wikislovníku

Najít heslo Referát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Referát ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Referát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Referát? resp. co to je Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Honza Vyčítal? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihy, referát, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.