Co je to?
Odborný výraz, definice slova Referát. Co znamená pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je Referát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Referát

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Referát. Co znamená pojem Referát z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Referát s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Referát se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, synonymum, termín, pojem, co je to Referát?, slovo, popis, formulace, terminologie, význam pojmu, názvosloví, literatura, Referát, terminus technicus, literatura, definice pojmu, význam, odborné názvosloví


Pojem Referát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Referát? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Další zdroje informací o slovu Referát

Vyhledat slovo Referát ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Referát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Referát ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Referát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Referát? resp. co přesně označuje termín Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Ulamá? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Referát i v jiné kategorii než je sekce literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.