Co je to?
Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je to Referát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Referát

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Referát patří do sekce Literatura

Klíčová slova: Literatura, význam, Referát, co znamená, co to je, odborný výraz, přesný výraz, definice pojmu, wiki, heslo, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, co je to Referát?, informace, termín, synonymum, terminus technicus


Pojem Referát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Referát?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Referát ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Referát ve Wikizdrojích

Hledat heslo Referát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Referát na Google.cz

Vyhledat výraz Referát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Referát? resp. co označuje slovo Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.