Co je to?
Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je to Referát? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Referát?

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Referát doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Referát se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: Referát, formulace, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, význam, terminus technicus, wiki, heslo, lexikon, přesný výraz, pojem, význam slova, slovo, popis, co to je, literatura


Pojem Referát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Referát? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Další zdroje informací o slovu Referát

Zkusit najít pojem Referát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Referát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referát ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Referát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Referát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Referát? resp. co znamená Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Rachel Platten? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.