Co je to?
Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Co je to Referát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Referát

Referát je sdělení, nejčastěji ve formě písemné zprávy nebo přednesu, které pojednává o určitém problému, případně hodnotí konkrétní situaci nebo někoho či něco popisuje. Referát má subjektivní znaky, promítají se v něm totiž názorové představy jeho zpracovatele.
S požadavky na vypracování referátu se můžeme setkat ve škole, či v jiných kulturně-vzdělávacích zařízení.
Referát by měl obsahovat úvod, vlastní stať a závěr. Doplňkem mohou být nejrůznější přílohy ve formě obrázků, videí apod. Liší se v závislosti na tématice.


Co je to Referát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Referát. Co znamená odborný pojem Referát z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Referát můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Referát je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, Referát, popis, odborné názvosloví, slovo, Literatura, pojem, přesný význam, Literatura, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, co znamená, definice, význam pojmu, lexikon, heslo, význam slova


Pojem Referát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Referát?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce.

Pro více informací o heslu Referát zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Referát ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Referát ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Referát ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Referát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referát ve Wikimedia Commons

Najít pojem Referát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Referát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Referát? resp. co se skrývá pod slovem Referát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referát, odpověď na dotaz co je to Referát?. Víte např. kdo to je Mentál? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.