Co je to?
Definice výrazu New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Co je New Age?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova New Age

New Age je ideový směr, který bývá nazýván hnutím. Shrnuje v sobě myšlenky mnoha dalších oblastí, náboženství, astrofyziky, filozofie, taoizmu, zen-buddhizmu, křesťanství, a mnoha dalších. Snaží se o nalezení nového stylu života, postoje ke světu, hledá nové cesty k hlubšímu poznání. Je založen na čtyřech hlavních základech: vědě, orientálním náboženství, nových objevech psychologie a na znamení Vodnáře.
Oproti tradičním hodnotám náboženství staví New Age individualitu osobnosti a nezávislé hledání. Za zásadní považuje také samostatnost a vzdělávání vlastním způsobem. Protože je sám sobě duševním vůdcem, má plnou odpovědnost za své činy a myšlení a nemůže své chyby přisuzovat nikomu jinému. Nehledá Boha, ale sama sebe. Lidé New Age myslí pozitivně, jsou svobodní a energičtí. Nemají svého vůdce ani nějaké základní místo. Vhodná je nezávislost na financích, protože pak má člověk dostatek času pro vlastní duchovní rozvoj.


Co je to New Age? Význam slova, termín, Definice výrazu New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz New Age je v sekci filozofie

Klíčová slova: wiki, význam, formulace, co je to New Age?, synonymum, slovo, přesný význam, význam pojmu, filozofie, popis, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu


Pojem New Age je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín New Age? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

New Age (anglicky Nový věk) je náboženské hnutí či forma lidové religiozity náležející mezi západní esoterismus, jež zahrnuje širokou škálu věr a praktik jako léčitelství, channeling, věštění či pozitivního myšlení, společně s různými alternativními či pseudovědeckými interpretacemi historie a přírodních věd, které však nemá jednotnou věrouku ani organizaci.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo New Age ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo New Age ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín New Age na Google obrázcích

Zkusit najít heslo New Age ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz New Age ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo New Age ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo New Age například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo New Age? resp. co je to New Age? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu New Age, odpověď na dotaz co je to New Age?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Rosamund Pike? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín New Age hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka rozjímá, new Age, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?