Co je to?
Definice výrazu, termínu New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Co je New Age? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu New Age?

New Age je ideový směr, který bývá nazýván hnutím. Shrnuje v sobě myšlenky mnoha dalších oblastí, náboženství, astrofyziky, filozofie, taoizmu, zen-buddhizmu, křesťanství, a mnoha dalších. Snaží se o nalezení nového stylu života, postoje ke světu, hledá nové cesty k hlubšímu poznání. Je založen na čtyřech hlavních základech: vědě, orientálním náboženství, nových objevech psychologie a na znamení Vodnáře.
Oproti tradičním hodnotám náboženství staví New Age individualitu osobnosti a nezávislé hledání. Za zásadní považuje také samostatnost a vzdělávání vlastním způsobem. Protože je sám sobě duševním vůdcem, má plnou odpovědnost za své činy a myšlení a nemůže své chyby přisuzovat nikomu jinému. Nehledá Boha, ale sama sebe. Lidé New Age myslí pozitivně, jsou svobodní a energičtí. Nemají svého vůdce ani nějaké základní místo. Vhodná je nezávislost na financích, protože pak má člověk dostatek času pro vlastní duchovní rozvoj.


Co je to New Age? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo New Age je v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, definice, význam slova, co znamená, co je to New Age?, odborné názvosloví, informace, význam, názvosloví, definice pojmu, pojem, terminus technicus, termín, co to je, lexikon, slovo, terminologie, přesný význam


Pojem New Age je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu New Age?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

New Age (anglicky Nový věk) je náboženské hnutí či forma lidové religiozity náležející mezi západní esoterismus, jež zahrnuje širokou škálu věr a praktik jako léčitelství, channeling, věštění či pozitivního myšlení, společně s různými alternativními či pseudovědeckými interpretacemi historie a přírodních věd, které však nemá jednotnou věrouku ani organizaci.

Zkuste zjistit více informací o slovu New Age v následujících zdrojích

Hledat pojem New Age ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo New Age ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo New Age ve vyhledávači Qwant

Najít výraz New Age ve Wikislovníku

Vyhledat slovo New Age ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo New Age ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo New Age například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je New Age? resp. co se skrývá pod slovem New Age? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu New Age, odpověď na dotaz co je to New Age?. Víte např. kdo to je Alan Walker? Znáte a víte kdo je Václav Hořejší? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?