Co je to?
Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Co je to New Age? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu New Age

New Age je ideový směr, který bývá nazýván hnutím. Shrnuje v sobě myšlenky mnoha dalších oblastí, náboženství, astrofyziky, filozofie, taoizmu, zen-buddhizmu, křesťanství, a mnoha dalších. Snaží se o nalezení nového stylu života, postoje ke světu, hledá nové cesty k hlubšímu poznání. Je založen na čtyřech hlavních základech: vědě, orientálním náboženství, nových objevech psychologie a na znamení Vodnáře.
Oproti tradičním hodnotám náboženství staví New Age individualitu osobnosti a nezávislé hledání. Za zásadní považuje také samostatnost a vzdělávání vlastním způsobem. Protože je sám sobě duševním vůdcem, má plnou odpovědnost za své činy a myšlení a nemůže své chyby přisuzovat nikomu jinému. Nehledá Boha, ale sama sebe. Lidé New Age myslí pozitivně, jsou svobodní a energičtí. Nemají svého vůdce ani nějaké základní místo. Vhodná je nezávislost na financích, protože pak má člověk dostatek času pro vlastní duchovní rozvoj.


Co je to New Age? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova New Age můžete samozřejmě sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín New Age je v sekci filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, lexikon, slovo, odborný výraz, co znamená, slovník, New Age, filozofie, popis, informace, synonymum, heslo, význam, wiki, názvosloví, termín, terminologie


Pojem New Age je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem New Age? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

New Age (anglicky Nový věk) je náboženské hnutí či forma lidové religiozity náležející mezi západní esoterismus, jež zahrnuje širokou škálu věr a praktik jako léčitelství, channeling, věštění či pozitivního myšlení, společně s různými alternativními či pseudovědeckými interpretacemi historie a přírodních věd, které však nemá jednotnou věrouku ani organizaci.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo New Age na Google.cz

Najít termín New Age ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo New Age ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem New Age ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem New Age ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz New Age ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo New Age například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená New Age? resp. co se skrývá pod slovem New Age? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu New Age, odpověď na dotaz co je to New Age?. Víte např. kdo to je Courtney Love? Znáte a víte kdo je David Horváth? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?