Co je to?
Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Co je to New Age? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu New Age

New Age je ideový směr, který bývá nazýván hnutím. Shrnuje v sobě myšlenky mnoha dalších oblastí, náboženství, astrofyziky, filozofie, taoizmu, zen-buddhizmu, křesťanství, a mnoha dalších. Snaží se o nalezení nového stylu života, postoje ke světu, hledá nové cesty k hlubšímu poznání. Je založen na čtyřech hlavních základech: vědě, orientálním náboženství, nových objevech psychologie a na znamení Vodnáře.
Oproti tradičním hodnotám náboženství staví New Age individualitu osobnosti a nezávislé hledání. Za zásadní považuje také samostatnost a vzdělávání vlastním způsobem. Protože je sám sobě duševním vůdcem, má plnou odpovědnost za své činy a myšlení a nemůže své chyby přisuzovat nikomu jinému. Nehledá Boha, ale sama sebe. Lidé New Age myslí pozitivně, jsou svobodní a energičtí. Nemají svého vůdce ani nějaké základní místo. Vhodná je nezávislost na financích, protože pak má člověk dostatek času pro vlastní duchovní rozvoj.


Co je to New Age? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova New Age? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín New Age je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: synonymum, wiki, co je to New Age?, Filozofie, formulace, informace, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, definice, popis, Filozofie, odborné názvosloví, význam, co znamená, slovník, přesný význam, terminus technicus


Pojem New Age je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu New Age dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

New Age (anglicky Nový věk) je náboženské hnutí či forma lidové religiozity náležející mezi západní esoterismus, jež zahrnuje širokou škálu věr a praktik jako léčitelství, channeling, věštění či pozitivního myšlení, společně s různými alternativními či pseudovědeckými interpretacemi historie a přírodních věd, které však nemá jednotnou věrouku ani organizaci.

Pro další informace o termínu New Age zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem New Age ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo New Age ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem New Age ve vyhledávači Qwant

Najít pojem New Age ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem New Age na Youtube

Vyhledat výraz New Age ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo New Age například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova New Age? resp. co znamená New Age? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu New Age, odpověď na dotaz co je to New Age?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Karel Dolejší? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?