Co je to?
Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Co je to New Age? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu New Age?

New Age je ideový směr, který bývá nazýván hnutím. Shrnuje v sobě myšlenky mnoha dalších oblastí, náboženství, astrofyziky, filozofie, taoizmu, zen-buddhizmu, křesťanství, a mnoha dalších. Snaží se o nalezení nového stylu života, postoje ke světu, hledá nové cesty k hlubšímu poznání. Je založen na čtyřech hlavních základech: vědě, orientálním náboženství, nových objevech psychologie a na znamení Vodnáře.
Oproti tradičním hodnotám náboženství staví New Age individualitu osobnosti a nezávislé hledání. Za zásadní považuje také samostatnost a vzdělávání vlastním způsobem. Protože je sám sobě duševním vůdcem, má plnou odpovědnost za své činy a myšlení a nemůže své chyby přisuzovat nikomu jinému. Nehledá Boha, ale sama sebe. Lidé New Age myslí pozitivně, jsou svobodní a energičtí. Nemají svého vůdce ani nějaké základní místo. Vhodná je nezávislost na financích, protože pak má člověk dostatek času pro vlastní duchovní rozvoj.


Co je to New Age? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova New Age. Co znamená odborný pojem New Age z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo New Age patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, co je to New Age?, odborný výraz, slovník, terminologie, co znamená, wiki, termín, informace, definice, synonymum, pojem, Filozofie, terminus technicus, přesný význam, co to je, vysvětlení, význam pojmu


Pojem New Age je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín New Age? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

New Age (anglicky Nový věk) je náboženské hnutí či forma lidové religiozity náležející mezi západní esoterismus, jež zahrnuje širokou škálu věr a praktik jako léčitelství, channeling, věštění či pozitivního myšlení, společně s různými alternativními či pseudovědeckými interpretacemi historie a přírodních věd, které však nemá jednotnou věrouku ani organizaci.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz New Age ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem New Age ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem New Age na Youtube

Najít termín New Age ve vyhledávači Qwant

Najít heslo New Age ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz New Age ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo New Age například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova New Age? resp. co přesně označuje termín New Age? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu New Age, odpověď na dotaz co je to New Age?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Zmrd? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?