Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cesmína?

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cesmína se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, slovník, význam slova, přesný význam, Rostliny, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, Cesmína, slovo, formulace, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, popis, Rostliny


Pojem Cesmína je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cesmína píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Zelená cesmína

Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay
Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Cesmína na Youtube

Vyhledat heslo Cesmína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cesmína ve Wikimedia Commons

Najít termín Cesmína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Cesmína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cesmína ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cesmína? resp. co vlastně znamená slovo Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Sandra Nováková? Znáte a víte kdo je Ivan Vodochodský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Cesmína hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!