Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cesmína?

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Cesmína) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cesmína patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: synonymum, význam slova, formulace, Cesmína, Rostliny, co znamená, přesný význam, wiki, co je to Cesmína?, význam, popis, terminologie, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, co to je, význam pojmu, termín


Pojem Cesmína je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cesmína? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Zelená cesmína

Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay
Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Cesmína na Google.cz

Hledat termín Cesmína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cesmína ve Wikimedia Commons

Najít heslo Cesmína ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Cesmína ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cesmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cesmína? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Otrokář? Znáte a víte kdo je Julianne Moore? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cesmína v jiné sekci než Rostliny. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!