Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cesmína

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cesmína doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cesmína se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: synonymum, rostliny, co to je, pojem, lexikon, definice pojmu, význam slova, slovo, definice, názvosloví, význam pojmu, Cesmína, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, formulace, rostliny, slovník


Pojem Cesmína je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cesmína? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Zelená cesmína

Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay
Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Cesmína ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Cesmína na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cesmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Cesmína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Cesmína ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cesmína ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Cesmína? resp. co je to Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Andrea Bocelli? Znáte a víte kdo je Tereza Kerndlová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Cesmína i v jiných kategoriích (než rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!