Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cesmína

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cesmína? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cesmína je v kategorii rostliny

Klíčová slova: definice, synonymum, přesný význam, Cesmína, význam slova, co znamená, slovo, rostliny, slovník, lexikon, popis, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, co je to Cesmína?, vysvětlení, definice pojmu, heslo


Pojem Cesmína je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cesmína? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Zelená cesmína

Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay
Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Cesmína ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Cesmína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Cesmína na Google.cz

Najít termín Cesmína ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Cesmína ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cesmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cesmína? resp. co je to Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Socka? Znáte a víte kdo je Milan Štěch? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!