Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cesmína?

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cesmína. Co znamená pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cesmína? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cesmína je v sekci Rostliny

Klíčová slova: slovník, význam, popis, Cesmína, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, heslo, wiki, co je to Cesmína?, termín, definice, Rostliny, co to je, terminus technicus, formulace, synonymum, význam pojmu


Pojem Cesmína je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cesmína?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Cesmína ve Wikislovníku

Hledat termín Cesmína na Google.cz

Vyhledat termín Cesmína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cesmína ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cesmína ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Cesmína ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Cesmína? resp. co znamená Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Ivan Vodochodský? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!