Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Co je to Cesmína? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cesmína?

Cesmína je druh okrasného keře s tuhými tmavě zelenými listy se zoubkovaným okrajem a plody v podobě červených kuliček. V anglosaských zemích je cesmína (anglicky "holly") symbolem Vánoc, proto ji často vídáme na přáních, věncích, vánočních ozdobách a jiných dekorativních předmětech. U nás se jedná o nepůvodní druh mající využití pouze jako okrasná dřevina.


Co je to Cesmína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cesmína. Co znamená odborný pojem Cesmína z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cesmína sdílejte se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Cesmína je v kategorii rostliny

Klíčová slova: názvosloví, význam, význam pojmu, Cesmína, vysvětlení, lexikon, rostliny, odborné názvosloví, popis, terminologie, formulace, termín, přesný význam, wiki, slovo, odborný výraz, význam slova, pojem


Pojem Cesmína je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cesmína? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cesmína (Ilex) je jediný rod čeledi cesmínovité (Aquifoliaceae) vyšších dvouděložných rostlin. Cesmíny jsou stálezelené nebo opadavé keře a stromy, rostoucí na všech kontinentech. Některé druhy a jejich kultivary jsou pěstovány jako okrasné dřeviny. V Česku cesmína přirozeně neroste. Od anglického názvu cesmíny "holly" je odvozen Hollywood.

Zelená cesmína

Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay
Zelená cesmína s červenými plody. Autor: Manfred Antranias Zimmer, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Cesmína doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Cesmína na Google.cz

Najít výraz Cesmína ve Wikislovníku

Hledat slovo Cesmína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Cesmína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Cesmína ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cesmína ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cesmína například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Cesmína? resp. jaký je význam slova Cesmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cesmína, odpověď na dotaz co je to Cesmína?. Víte např. kdo to je Titán? Znáte a víte kdo je Dita Charanzová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!