Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chinin. Co znamená odborný pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chinin?

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chinin. Co znamená odborný pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chinin můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Chinin je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovo, lexikon, pojem, Chinin, wiki, vysvětlení, význam, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, popis, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, co to je


Pojem Chinin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Chinin?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Jiné informační zdroje o pojmu Chinin

Najít heslo Chinin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Chinin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Chinin ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Chinin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chinin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Chinin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chinin? resp. co označuje slovo Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Senior? Znáte a víte kdo je Ješita? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?