Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chinin

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chinin sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Chinin patří do sekce lékařství

Klíčová slova: definice, Chinin, slovo, význam pojmu, co je to Chinin?, definice pojmu, wiki, informace, popis, lékařství, přesný výraz, význam, vysvětlení, význam slova, termín, synonymum, lékařství, pojem


Pojem Chinin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chinin dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Další informační zdroje o slovu Chinin

Hledat heslo Chinin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Chinin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chinin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Chinin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Chinin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chinin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Chinin? resp. co se skrývá pod slovem Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Gerard Butler? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Chinin i v jiné kategorii než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?