Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chinin?

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Chinin? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chinin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Chinin?, co to je, heslo, odborný výraz, Chinin, slovo, význam pojmu, slovník, popis, wiki, vysvětlení, Lékařství, terminus technicus, definice, pojem, terminologie, co znamená, definice pojmu


Pojem Chinin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chinin dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Chinin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chinin na Youtube

Vyhledat termín Chinin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Chinin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Chinin ve Wikislovníku

Hledat výraz Chinin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Chinin? resp. co znamená výraz Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Imám? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chinin v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?