Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chinin?

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chinin? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chinin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, Chinin, slovo, slovník, význam, co to je, pojem, vysvětlení, význam slova, wiki, popis, definice pojmu, co je to Chinin?, Lékařství, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Chinin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chinin můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Chinin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chinin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Chinin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Chinin na Google.cz

Najít slovo Chinin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Chinin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Chinin? resp. jaký je význam slova Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Imám? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?