Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je Chinin?

Co znamená termín Chinin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Chinin doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Chinin se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, terminologie, termín, slovník, Chinin, lékařství, co to je, význam slova, wiki, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, co je to Chinin?, heslo, odborné názvosloví, pojem, popis, formulace


Pojem Chinin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chinin?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Linky na další online zdroje

Najít termín Chinin ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Chinin ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Chinin ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Chinin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chinin ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Chinin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chinin? resp. co znamená slovo Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Petr Ulrych? Znáte a víte kdo je Antisemita? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk, chinin, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?