Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chinin?

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chinin s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chinin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, definice pojmu, formulace, terminologie, popis, co je to Chinin?, Lékařství, význam pojmu, slovo, co znamená, slovník, Lékařství, přesný výraz, Chinin, informace, význam slova, odborný výraz


Pojem Chinin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chinin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Chinin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chinin ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chinin na Youtube

Hledat pojem Chinin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Chinin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Chinin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chinin? resp. co znamená slovo Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Horský vůdce? Znáte a víte kdo je Ješita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?