Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Co je to Chinin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chinin?

Chinin se v lékařství využívá jako základní lék proti malárii. Jde o alkaloid, který patří mezi pětici základních léčiv. Z chemického hlediska se jedná o methoxyderivát cinchoninu. Chinin má hořkou chuť. V menších dávkách povzbuzuje chuť k jídlu. V ultrafialovém světle fluoreskuje.
Chinin působí jako slabé analgetikum, jelikož tlumí centrum bolesti v centrálním nervstvu. Též působí jako mírné antipyretikum, protože dokáže snižovat horečku. Též snižuje tlak krve a zpomaluje srdeční akci. Chinin se používá i jako součást likérů nebo nápojů jako je třeba tonic.


Co je to Chinin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chinin. Co znamená pojem Chinin z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Chinin sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chinin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, co je to Chinin?, termín, význam pojmu, definice pojmu, definice, wiki, informace, co znamená, popis, slovník, přesný výraz, pojem, Chinin, terminus technicus, odborný výraz, heslo, význam


Pojem Chinin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chinin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chinin (přes něm. Chinin a ital. china, chinina ze špan. quino a to z kečuánštiny) je alkaloid využívaný jako základní antimalarikum (lék proti malárii) a jedno ze základních léčiv.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Chinin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Chinin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Chinin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chinin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Chinin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Chinin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chinin například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chinin? resp. jaká je definice termínu Chinin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chinin, odpověď na dotaz co je to Chinin?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Daniel Herman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?