Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Co je to Jáhly? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jáhly?

Loupáním prosa se vyrábí potravinářská surovina známá jako jáhly. Vznikají malé žluté kuličky, jejichž průměr je přibližně 1 mm. Uvařené se používají v celé řadě tradičních českých pokrmů jako jahelná kaše, jáhelník či jahelné škubánky.
Jáhly mají relativně vysokou výživovou hodnotu, protože v sobě obsahují minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, meď či železo. Dále se v jáhlech nachází také vláknina a vitamín B.
Po přebrání kuliček a před vlastní přípravou je záhodno jáhly propláchnout a spařit horkou vodou. Tím se zbaví nahořklé a natrpklé chuti. Jáhly byly vytlačeny rýží.


Co je to Jáhly? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Jáhly doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jáhly se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, co je to Jáhly?, termín, Jídlo, informace, slovo, wiki, Jídlo, slovník, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, význam, pojem


Pojem Jáhly je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jáhly? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jáhly jsou bezlepková potravinářská surovina, která je vyráběna loupáním prosa. Vznikají tak žluté kuličky o průměru asi jeden milimetr. Používají se vařené v řadě tradičních českých pokrmů – např. k přípravě jáhelníku (na sladko i na slano), jahelné kaše a jahelných škubánků. Mají vysokou výživovou hodnotu – obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitamíny skupiny B. Proso je náročné na pěstování (musí se často plít), proto byly jáhly ve středověku drahé a vařily se jako sváteční jídlo a později je začala v kuchyních českých zemí nahrazovat rýže.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jáhly ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jáhly ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Jáhly ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jáhly ve vyhledávači Yandex

Najít termín Jáhly ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jáhly ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jáhly například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Jáhly? resp. jaký je přesný význam slova Jáhly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jáhly, odpověď na dotaz co je to Jáhly?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?