Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Co je to Jáhly? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jáhly?

Loupáním prosa se vyrábí potravinářská surovina známá jako jáhly. Vznikají malé žluté kuličky, jejichž průměr je přibližně 1 mm. Uvařené se používají v celé řadě tradičních českých pokrmů jako jahelná kaše, jáhelník či jahelné škubánky.
Jáhly mají relativně vysokou výživovou hodnotu, protože v sobě obsahují minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, meď či železo. Dále se v jáhlech nachází také vláknina a vitamín B.
Po přebrání kuliček a před vlastní přípravou je záhodno jáhly propláchnout a spařit horkou vodou. Tím se zbaví nahořklé a natrpklé chuti. Jáhly byly vytlačeny rýží.


Co je to Jáhly? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jáhly? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jáhly je v sekci Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, slovník, co znamená, heslo, odborné názvosloví, co je to Jáhly?, termín, odborný výraz, slovo, význam pojmu, Jídlo, význam slova, pojem, informace


Pojem Jáhly je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jáhly?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jáhly jsou bezlepková potravinářská surovina, která je vyráběna loupáním prosa. Vznikají tak žluté kuličky o průměru asi jeden milimetr. Používají se vařené v řadě tradičních českých pokrmů – např. k přípravě jáhelníku (na sladko i na slano), jahelné kaše a jahelných škubánků. Mají vysokou výživovou hodnotu – obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitamíny skupiny B. Proso je náročné na pěstování (musí se často plít), proto byly jáhly ve středověku drahé a vařily se jako sváteční jídlo a později je začala v kuchyních českých zemí nahrazovat rýže.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jáhly ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jáhly ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jáhly ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jáhly ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Jáhly ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Jáhly ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jáhly například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Jáhly? resp. co přesně znamená slovo Jáhly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jáhly, odpověď na dotaz co je to Jáhly?. Víte např. kdo to je Bloggerka? Znáte a víte kdo je Lektor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?