Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jáhly. Co znamená odborný pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Co je to Jáhly? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jáhly

Loupáním prosa se vyrábí potravinářská surovina známá jako jáhly. Vznikají malé žluté kuličky, jejichž průměr je přibližně 1 mm. Uvařené se používají v celé řadě tradičních českých pokrmů jako jahelná kaše, jáhelník či jahelné škubánky.
Jáhly mají relativně vysokou výživovou hodnotu, protože v sobě obsahují minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, meď či železo. Dále se v jáhlech nachází také vláknina a vitamín B.
Po přebrání kuliček a před vlastní přípravou je záhodno jáhly propláchnout a spařit horkou vodou. Tím se zbaví nahořklé a natrpklé chuti. Jáhly byly vytlačeny rýží.


Co je to Jáhly? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jáhly. Co znamená odborný pojem Jáhly z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Jáhly patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, popis, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, význam, co to je, termín, význam pojmu, lexikon, jídlo, informace, význam slova, odborný výraz, pojem, slovník, definice, co je to Jáhly?


Pojem Jáhly je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jáhly?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jáhly jsou bezlepková potravinářská surovina, která je vyráběna loupáním prosa. Vznikají tak žluté kuličky o průměru asi jeden milimetr. Používají se vařené v řadě tradičních českých pokrmů – např. k přípravě jáhelníku (na sladko i na slano), jahelné kaše a jahelných škubánků. Mají vysokou výživovou hodnotu – obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitamíny skupiny B. Proso je náročné na pěstování (musí se často plít), proto byly jáhly ve středověku drahé a vařily se jako sváteční jídlo a později je začala v kuchyních českých zemí nahrazovat rýže.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Jáhly ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Jáhly ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jáhly ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jáhly ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jáhly ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Jáhly ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jáhly například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jáhly? resp. jaký je přesný význam slova Jáhly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jáhly, odpověď na dotaz co je to Jáhly?. Víte např. kdo to je František Kovářík? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?