Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená slovo Jáhly z kategorie Jídlo?

Co je Jáhly?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jáhly?

Loupáním prosa se vyrábí potravinářská surovina známá jako jáhly. Vznikají malé žluté kuličky, jejichž průměr je přibližně 1 mm. Uvařené se používají v celé řadě tradičních českých pokrmů jako jahelná kaše, jáhelník či jahelné škubánky.
Jáhly mají relativně vysokou výživovou hodnotu, protože v sobě obsahují minerální látky jako draslík, fosfor, zinek, meď či železo. Dále se v jáhlech nachází také vláknina a vitamín B.
Po přebrání kuliček a před vlastní přípravou je záhodno jáhly propláchnout a spařit horkou vodou. Tím se zbaví nahořklé a natrpklé chuti. Jáhly byly vytlačeny rýží.


Co je to Jáhly? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jáhly. Co znamená slovo Jáhly z kategorie Jídlo?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jáhly s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Jáhly patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: jídlo, popis, informace, co je to Jáhly?, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, termín, synonymum, přesný význam, heslo, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, význam slova, slovník


Pojem Jáhly je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jáhly?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jáhly jsou bezlepková potravinářská surovina, která je vyráběna loupáním prosa. Vznikají tak žluté kuličky o průměru asi jeden milimetr. Používají se vařené v řadě tradičních českých pokrmů – např. k přípravě jáhelníku (na sladko i na slano), jahelné kaše a jahelných škubánků. Mají vysokou výživovou hodnotu – obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitamíny skupiny B. Proso je náročné na pěstování (musí se často plít), proto byly jáhly ve středověku drahé a vařily se jako sváteční jídlo a později je začala v kuchyních českých zemí nahrazovat rýže.

Zkuste zjistit více informací o slovu Jáhly v následujících zdrojích

Najít pojem Jáhly ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jáhly na Youtube

Zkusit najít Jáhly ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jáhly ve Wikimedia Commons

Najít výraz Jáhly ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Jáhly na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jáhly například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Jáhly? resp. co znamená slovo Jáhly? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jáhly, odpověď na dotaz co je to Jáhly?. Víte např. kdo to je Psychopat? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, fík, jáhly, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?