Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co to je Diverzifikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Diverzifikace sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diverzifikace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co je to Diverzifikace?, Diverzifikace, co znamená, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, heslo, názvosloví, termín, slovník, wiki, význam slova, přesný význam, informace, pojem, odborné názvosloví, formulace


Pojem Diverzifikace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diverzifikace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Další zdroje informací o slovu Diverzifikace

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diverzifikace ve Wikimedia Commons

Najít termín Diverzifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Diverzifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Diverzifikace na Google.cz

Najít pojem Diverzifikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Diverzifikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Investor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.