Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co to je Diverzifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diverzifikace se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: definice, slovo, lexikon, heslo, Ekonomie, názvosloví, popis, význam slova, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, slovník, význam pojmu, co je to Diverzifikace?, termín, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Diverzifikace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Diverzifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diverzifikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Diverzifikace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Diverzifikace na Google.cz

Hledat výraz Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Diverzifikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Diverzifikace? resp. co znamená Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Kouč? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Diverzifikace hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.