Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co je Diverzifikace?

Co znamená pojem, definice termínu Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Diverzifikace patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, význam, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, pojem, heslo, co to je, synonymum, ekonomie, význam pojmu, co je to Diverzifikace?, co znamená, popis, vysvětlení, wiki


Pojem Diverzifikace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diverzifikace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Pro více informací o heslu Diverzifikace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Diverzifikace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Diverzifikace na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Diverzifikace na Youtube

Zkusit najít Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Diverzifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Diverzifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Diverzifikace? resp. co se skrývá pod slovem Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Walther Hermann Nernst? Znáte a víte kdo je Ava Max? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Diverzifikace i v jiné sekci než je kategorie ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.