Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co to je Diverzifikace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Diverzifikace) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Diverzifikace patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: Diverzifikace, co znamená, slovo, informace, význam slova, lexikon, popis, slovník, co je to Diverzifikace?, co to je, formulace, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, Ekonomie, názvosloví, synonymum, wiki


Pojem Diverzifikace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diverzifikace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Hledejte pojem Diverzifikace v následujících vyhledávačích

Najít výraz Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Diverzifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diverzifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diverzifikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Diverzifikace na Google.cz

Hledat videa s názvem Diverzifikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Diverzifikace? resp. co označuje slovo Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Lazebník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.