Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co je to Diverzifikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Diverzifikace? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Diverzifikace se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, termín, význam pojmu, přesný výraz, wiki, odborný výraz, synonymum, co je to Diverzifikace?, definice pojmu, slovník, terminologie, význam, co znamená, definice, ekonomie, terminus technicus, ekonomie, formulace


Pojem Diverzifikace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diverzifikace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Diverzifikace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diverzifikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Diverzifikace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Diverzifikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Diverzifikace na Youtube

Vyhledat slovo Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Diverzifikace? resp. jaký je přesný význam slova Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Karel Fiala? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.