Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co je to Diverzifikace? Význam slova

Co znamená termín Diverzifikace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Diverzifikace se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, ekonomie, co znamená, co je to Diverzifikace?, termín, wiki, přesný význam, význam, slovo, formulace, terminologie, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, definice, informace


Pojem Diverzifikace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Diverzifikace můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Diverzifikace ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Diverzifikace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Diverzifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diverzifikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Diverzifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Diverzifikace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Diverzifikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je James Dewey Watson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.