Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co to je Diverzifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Diverzifikace?

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Diverzifikace. Co znamená pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Diverzifikace? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diverzifikace patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, Diverzifikace, co je to Diverzifikace?, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, vysvětlení, význam pojmu, definice, heslo, odborný výraz, Ekonomie, přesný význam, termín, terminologie, popis, lexikon


Pojem Diverzifikace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Diverzifikace dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Diverzifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Diverzifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Diverzifikace na Google.cz

Hledat výraz Diverzifikace ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Diverzifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Diverzifikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Diverzifikace? resp. jaký je přesný význam slova Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Koordinátor? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.