Co je to?
Definice výrazu Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Co to je Diverzifikace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Diverzifikace

Diverzifikace je označení pro rozmanitost činnosti. V ekonomii se jedná o určitý záměr podnikání, jehož cílem je snížení podnikatelských rizik tím, že se podnikání nesoustředí pouze na jeden výrobek, ale bude se podnikat ve více různých oblastech.
Stejným způsobem se pak přistupuje k aktivům a investicím, které se rozdělují do různých firem. Může se jednat o naprosto rozdílné obory. Rizika jsou tak maximálně snížena, i když někdy za cenu nižších výnosů.


Co je to Diverzifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Diverzifikace. Co znamená odborný pojem Diverzifikace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Diverzifikace se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam, lexikon, popis, co to je, ekonomie, Diverzifikace, termín, názvosloví, co je to Diverzifikace?, slovník, přesný význam, pojem, význam slova, terminus technicus, formulace, definice, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Diverzifikace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Diverzifikace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podnikání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně - rozložení například investic, (investičních či výrobních) aktivit apod.

Další informace o pojmu Diverzifikace hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Diverzifikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Diverzifikace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Diverzifikace na Youtube

Vyhledat termín Diverzifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Diverzifikace ve Wikislovníku

Hledat frázi Diverzifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzifikace například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Diverzifikace? resp. co to je Diverzifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diverzifikace, odpověď na dotaz co je to Diverzifikace?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Lewis Capaldi? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.