Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zorbing. Co znamená slovo Zorbing z kategorie Sport?

Co je Zorbing? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zorbing?

Zorbing, jinak také zorbování, je jedním z mírnějších adrenalinových sportů, který je určen i široké veřejnosti. Provádí se ve velké nafouknuté plastové kouli, ve které je větším množstvím lanek upevněna koule další, Zorbingová koule má průměr přes tři metry a váží necelých 100 kg. Je většinou vyrobena z PVC a bývá průhledná. Ten, kdo je uvnitř koule, může pozorovat střídání světla a tmy a nebe a země při otáčení koule během jízdy. Do koule mohou nastoupit až tři zájemci.
Základem zorbingu je kutálení této koule ze svahu. Ten je dlouhý do 200 metrů a mívá sklon kolem 20 stupňů. Koule neboli zorb se kutálí bez jakéhokoli řízení a může se pohybovat rychlostí až k 50 km/hod. Zastavuje se buď samovolně dole, nebo ho zastaví ochranná síť. Na zorbingových drahách je možno provozovat i noční zorbing, aqua zorbing nebo body zorbing. Zorbování v současnosti nabývá na popularitě zvláště jako rekreační sport.


Co je to Zorbing? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zorbing. Co znamená slovo Zorbing z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Zorbing patří do kategorie sport

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, význam, definice, přesný význam, lexikon, sport, sport, pojem, co to je, vysvětlení, termín, heslo, definice pojmu, formulace


Pojem Zorbing je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zorbing? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zorbing (též zorbování, občas i sphereing) je druh rekreační adrenalinové zábavy, využívající zorbu, tedy nafouknutou plastovou kouli, ve které je pomocí mnoha lanek upevněna ještě jedna menší. Celá koule váží 90 kg a v průměru má 3,2 m. Do menší koule se vejdou až tři lidé, nazýváni zorbonauti. Principem zorbingu je neřízené kutálení zorbu ze svahu dolů. Svah bývá dlouhý maximálně 200 m se sklonem okolo 20°. Zorb dosahuje rychlosti až 50 km/h a jeho zastavení probíhá samovolně dole pod svahem nebo v ochranné síti.
Zorbing se provozuje i v České republice.

Pro další informace o termínu Zorbing zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Zorbing ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zorbing ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Zorbing ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zorbing ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Zorbing ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zorbing na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zorbing například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Zorbing? resp. co znamená výraz Zorbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zorbing, odpověď na dotaz co je to Zorbing?. Víte např. kdo to je Alain Prost? Znáte a víte kdo je Adam Kraus? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.