Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandragora. Co znamená odborný pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Co je Mandragora? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mandragora

Mandragora, českým názvem pokřín obecný, je jedovatá rostlina, zařazená do čeledi lilkovitých. Pochází z oblasti Středomoří. Celkem se můžete setkat se šesti druhy mandragory. Rostlina má psychogenní účinky.
Mágové a čarodějové oceňovali také neobvyklý tvar silného rozvětveného kořene. Ten může dosahovat až do metru hloubky a vzhledově často připomíná lidské tělo. Tato trvalka může dosáhnout věku až 50 let.


Co je to Mandragora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandragora. Co znamená odborný pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mandragora? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Mandragora je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam, co znamená, terminus technicus, rostliny, přesný význam, co je to Mandragora?, informace, wiki, terminologie, synonymum, heslo, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, definice, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví


Pojem Mandragora je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Mandragora dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mandragora (Mandragora), česky také pokřín či pekřín, je rod rostlin čeledi lilkovitých. Zahrnuje šest zástupců tohoto rodu, z nichž nejznámější je mandragora lékařská. Je rozšířena ve Středomoří, jeden druh roste v Himálaji. Má afrodisiakální účinky. Její kořen občas připomíná lidské tělo.

Rostlina mandragora

Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay
Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít termín Mandragora na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandragora ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mandragora ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Mandragora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Mandragora ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mandragora na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandragora například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Mandragora? resp. co znamená výraz Mandragora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandragora, odpověď na dotaz co je to Mandragora?. Víte např. kdo to je Trader? Znáte a víte kdo je Ekonom? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Mandragora hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.