Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mandragora. Co znamená pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Co je to Mandragora? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mandragora?

Mandragora, českým názvem pokřín obecný, je jedovatá rostlina, zařazená do čeledi lilkovitých. Pochází z oblasti Středomoří. Celkem se můžete setkat se šesti druhy mandragory. Rostlina má psychogenní účinky.
Mágové a čarodějové oceňovali také neobvyklý tvar silného rozvětveného kořene. Ten může dosahovat až do metru hloubky a vzhledově často připomíná lidské tělo. Tato trvalka může dosáhnout věku až 50 let.


Co je to Mandragora? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mandragora. Co znamená pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mandragora s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mandragora patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: formulace, význam slova, přesný význam, Mandragora, slovník, přesný výraz, informace, Rostliny, terminus technicus, vysvětlení, co je to Mandragora?, slovo, názvosloví, wiki, terminologie, synonymum, lexikon, definice


Pojem Mandragora je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandragora? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandragora (Mandragora), česky také pokřín či pekřín, je rod rostlin čeledi lilkovitých. Zahrnuje šest zástupců tohoto rodu, z nichž nejznámější je mandragora lékařská. Je rozšířena ve Středomoří, jeden druh roste v Himálaji. Má afrodisiakální účinky. Její kořen občas připomíná lidské tělo.

Rostlina mandragora

Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay
Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat termín Mandragora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Mandragora ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandragora ve Wikimedia Commons

Najít heslo Mandragora na Google.cz

Hledat videa s názvem Mandragora na Youtube

Hledat slovo Mandragora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandragora například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mandragora? resp. co je to Mandragora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandragora, odpověď na dotaz co je to Mandragora?. Víte např. kdo to je Aragorn? Znáte a víte kdo je Office manager? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.