Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandragora. Co znamená odborný pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Co je to Mandragora? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandragora?

Mandragora, českým názvem pokřín obecný, je jedovatá rostlina, zařazená do čeledi lilkovitých. Pochází z oblasti Středomoří. Celkem se můžete setkat se šesti druhy mandragory. Rostlina má psychogenní účinky.
Mágové a čarodějové oceňovali také neobvyklý tvar silného rozvětveného kořene. Ten může dosahovat až do metru hloubky a vzhledově často připomíná lidské tělo. Tato trvalka může dosáhnout věku až 50 let.


Co je to Mandragora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandragora. Co znamená odborný pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Mandragora se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, formulace, popis, terminus technicus, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, slovník, význam slova, definice pojmu, wiki, pojem, názvosloví, informace, termín, rostliny, terminologie


Pojem Mandragora je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandragora? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Mandragora (Mandragora), česky také pokřín či pekřín, je rod rostlin čeledi lilkovitých. Zahrnuje šest zástupců tohoto rodu, z nichž nejznámější je mandragora lékařská. Je rozšířena ve Středomoří, jeden druh roste v Himálaji. Má afrodisiakální účinky. Její kořen občas připomíná lidské tělo.

Rostlina mandragora

Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay
Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Mandragora

Najít výraz Mandragora ve Wikislovníku

Najít termín Mandragora na Google.cz

Vyhledat heslo Mandragora ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mandragora na Youtube

Vyhledat pojem Mandragora ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Mandragora ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandragora například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Mandragora? resp. co je to Mandragora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandragora, odpověď na dotaz co je to Mandragora?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Pedolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.