Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mandragora. Co znamená pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Co je to Mandragora? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandragora?

Mandragora, českým názvem pokřín obecný, je jedovatá rostlina, zařazená do čeledi lilkovitých. Pochází z oblasti Středomoří. Celkem se můžete setkat se šesti druhy mandragory. Rostlina má psychogenní účinky.
Mágové a čarodějové oceňovali také neobvyklý tvar silného rozvětveného kořene. Ten může dosahovat až do metru hloubky a vzhledově často připomíná lidské tělo. Tato trvalka může dosáhnout věku až 50 let.


Co je to Mandragora? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mandragora. Co znamená pojem Mandragora z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mandragora se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, definice, terminus technicus, co znamená, názvosloví, význam slova, odborný výraz, pojem, popis, význam pojmu, přesný význam, Rostliny, termín, co je to Mandragora?, vysvětlení


Pojem Mandragora je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mandragora píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandragora (Mandragora), česky také pokřín či pekřín, je rod rostlin čeledi lilkovitých. Zahrnuje šest zástupců tohoto rodu, z nichž nejznámější je mandragora lékařská. Je rozšířena ve Středomoří, jeden druh roste v Himálaji. Má afrodisiakální účinky. Její kořen občas připomíná lidské tělo.

Rostlina mandragora

Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay
Fotografie kvetoucí mandragory. Autor: Erik Llerena, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Mandragora na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandragora ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mandragora na Youtube

Zkusit najít pojem Mandragora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Mandragora ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandragora ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandragora například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mandragora? resp. co přesně označuje termín Mandragora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandragora, odpověď na dotaz co je to Mandragora?. Víte např. kdo to je Ubožák? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Mandragora hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.