Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Erb?

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.

Co je to Erb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Erb patří do sekce kultura

Klíčová slova: formulace, Erb, význam, wiki, lexikon, pojem, slovo, co znamená, co to je, popis, odborný výraz, terminologie, informace, přesný výraz, kultura, význam pojmu, přesný význam, názvosloví


Pojem Erb je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Erb?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Erb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Erb na Google.cz

Hledat videa s názvem Erb na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erb ve Wikimedia Commons

Najít slovo Erb ve Wikislovníku

Hledat slovo Erb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Erb například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co je to Erb? resp. co se přesně ukrývá za slovem Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Komparzistka? Znáte a víte kdo je Venuše? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem