Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Erb

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.


Co je to Erb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erb patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: co znamená, význam, co je to Erb?, Erb, co to je, odborné názvosloví, heslo, pojem, informace, význam pojmu, Kultura, význam slova, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, terminologie, termín


Pojem Erb je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Erb? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Erb ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erb ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Erb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Erb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Erb na Google.cz

Zkusit najít slovo Erb ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erb například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Erb? resp. jaký je význam pojmu Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Petr Iljič Čajkovskij? Znáte a víte kdo je Kentaur? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Erb i v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem