Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Erb?

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.

Co je to Erb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Erb sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Erb je v kategorii Kultura

Klíčová slova: Kultura, slovník, co to je, lexikon, formulace, popis, vysvětlení, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, informace, heslo, přesný výraz


Pojem Erb je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erb? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Více informací o pojmu Erb lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Erb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Erb ve Wikislovníku

Hledat termín Erb na Google.cz

Zkusit najít slovo Erb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Erb ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Erb na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Erb například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Erb? resp. co je to Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Venuše? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem