Co je to?
Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Co je to Erb? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Erb

Od středověku se můžete setkat se znaky šlechtických rodů nebo konkrétních osob. Tyto znaky se nazývají erby a jejich zkoumáním se zabývá pomocná věda historická - heraldika. Jediná povinná součást erbu byl znak a štít. Pro erby často existovaly různé příběhy jako vysvětlení historie rodu. Obsahují základní části erbu a pak také honosnější kusy.


Co je to Erb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Erb. Co znamená odborný pojem Erb z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Erb? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Erb je v sekci Kultura

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, terminus technicus, Erb, slovník, přesný výraz, význam slova, formulace, terminologie, wiki, termín, odborný výraz, informace, Kultura, definice pojmu, popis, význam, odborné názvosloví


Pojem Erb je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Erb? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Erb (z něm. der Erbe - dědic, případně das Erbe - dědictví) je barevné grafické znamení, které označuje konkrétní osobu, resp. rod, a to zejména znakem umístěným na štítě. Štít se znakem je jediná povinná součást erbu. Vlastností erbu je jeho dědičnost a stálost.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Erb na Google.cz

Hledat termín Erb ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erb ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Erb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Erb ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Erb ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erb například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Erb? resp. co přesně znamená slovo Erb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erb, odpověď na dotaz co je to Erb?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Kentaur? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem