Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ubikace. Co znamená odborný pojem Ubikace z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ubikace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ubikace

Ubikace je pojmenování stavby nebo i jen místnosti sloužící pro ubytování více lidí. Může jít o společnou nebo hromadnou ubytovnu určenou například vojsku nebo uzpůsobenou jako levnější varianta ubytování pro turisty.
Jako ubikace bývá označováno místo, kde se chovají v zajetí větší počty zvířat, může se jednat i o velké klece. Slovo pochází z latiny, kde „ubi“ znamená „kde“.


Co je to Ubikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ubikace. Co znamená odborný pojem Ubikace z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ubikace? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Ubikace je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, názvosloví, co je to Ubikace?, přesný výraz, terminus technicus, heslo, přesný význam, stavebnictví, lexikon, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, význam, terminologie, co to je, formulace, pojem, popis


Pojem Ubikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ubikace dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ubikace je označení pro zařízení sloužící ke společnému ubytování velkého množství lidí. Tomu odpovídá často skrovnější styl provedení stavby (např. ze dřeva). Ubikaci tvoří pokoje o větším počtu lůžek, kde nocují osoby vykonávající zpravidla společnou nebo stejnou činnost, tedy vojáci, brigádníci, táborníci, vodáci, lyžaři aj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ubikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ubikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ubikace ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ubikace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ubikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ubikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubikace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Ubikace? resp. jaký je přesný význam slova Ubikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubikace, odpověď na dotaz co je to Ubikace?. Víte např. kdo to je Haur? Znáte a víte kdo je Gordie Howe? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.