Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ubikace. Co znamená pojem Ubikace z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ubikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ubikace?

Ubikace je pojmenování stavby nebo i jen místnosti sloužící pro ubytování více lidí. Může jít o společnou nebo hromadnou ubytovnu určenou například vojsku nebo uzpůsobenou jako levnější varianta ubytování pro turisty.
Jako ubikace bývá označováno místo, kde se chovají v zajetí větší počty zvířat, může se jednat i o velké klece. Slovo pochází z latiny, kde „ubi“ znamená „kde“.


Co je to Ubikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ubikace. Co znamená pojem Ubikace z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ubikace sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ubikace patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, slovník, terminus technicus, heslo, význam slova, informace, definice, Ubikace, přesný výraz, Stavebnictví, co to je, přesný význam, odborný výraz, co je to Ubikace?, vysvětlení, Stavebnictví, termín, odborné názvosloví


Pojem Ubikace je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ubikace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ubikace je označení pro zařízení sloužící ke společnému ubytování velkého množství lidí. Tomu odpovídá často skrovnější styl provedení stavby (např. ze dřeva). Ubikaci tvoří pokoje o větším počtu lůžek, kde nocují osoby vykonávající zpravidla společnou nebo stejnou činnost, tedy vojáci, brigádníci, táborníci, vodáci, lyžaři aj.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubikace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ubikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ubikace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ubikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ubikace na Google.cz

Hledat videa s názvem Ubikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubikace například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ubikace? resp. jaká je definice slova Ubikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubikace, odpověď na dotaz co je to Ubikace?. Víte např. kdo to je Pavel Bobek? Znáte a víte kdo je Bohumil Sekla? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ubikace v jiné sekci než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.