Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Audit

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.


Co je to Audit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Audit? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Audit se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, Audit, přesný výraz, co to je, slovník, vysvětlení, definice, Právo, význam pojmu, co znamená, názvosloví, wiki, formulace, slovo, přesný význam, definice pojmu, popis, terminologie


Pojem Audit je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Audit

Hledat slovo Audit na Google.cz

Hledat heslo Audit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Audit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Audit ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Audit ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Audit například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Audit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.