Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Audit

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.


Co je to Audit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Audit) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Audit patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, terminus technicus, význam, Právo, definice, termín, Audit, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, přesný význam, formulace, co je to Audit?, pojem, slovník, heslo, synonymum


Pojem Audit je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Audit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Audit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Audit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Audit ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Audit ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Audit například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Audit? resp. jaký je přesný význam slova Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.