Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Audit

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.


Co je to Audit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Audit můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Audit je v sekci Právo

Klíčová slova: wiki, význam slova, definice pojmu, slovník, Právo, popis, odborný výraz, co to je, termín, Audit, lexikon, co je to Audit?, přesný význam, názvosloví, informace, význam pojmu, terminologie, definice


Pojem Audit je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Audit ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Audit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Audit ve Wikislovníku

Najít heslo Audit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Audit ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Audit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Audit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Audit? resp. co znamená Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.