Co je to?
Definice výrazu, termínu Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je Audit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Audit?

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.


Co je to Audit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Audit s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Audit je v kategorii právo

Klíčová slova: význam slova, Audit, termín, slovo, formulace, přesný význam, synonymum, terminologie, význam, definice pojmu, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, heslo, odborný výraz, lexikon, definice


Pojem Audit je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Audit? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Audit (z lat. auditus, slyšení) znamená úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, zejména účtů, nezávislou osobou. Účelem je zjistit, zda doklady podávají platné a spolehlivé informace o skutečnosti a obvykle také zhodnotit kvalitu vnitřní kontroly firmy. Vzhledem k rozsahu dokumentace se audit obvykle zabývá jen vzorky a jeho výsledek tedy neznamená naprostou jistotu, nýbrž jen rozumnou pravděpodobnost konečného hodnocení. Kromě finančního auditu se v poslední době zavádí i audit dopadů na životní prostředí, technický audit na kvalitu výrobků nebo bezpečnost procesů a podobně. Pro audity platí ve většině zemí státem stanovená pravidla.

Pro více informací o heslu Audit zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Audit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Audit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Audit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Audit na Youtube

Vyhledat slovo Audit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Audit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Audit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Audit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Alena Antalová? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Audit i v jiné kategorii než v právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.