Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Audit

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.


Co je to Audit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Audit s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Audit se nachází v sekci právo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, pojem, wiki, názvosloví, terminus technicus, právo, slovník, přesný výraz, právo, přesný význam, formulace, co to je, informace, termín, co je to Audit?, definice, heslo


Pojem Audit je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Audit?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Audit (z lat. auditus, slyšení) znamená úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, zejména účtů, nezávislou osobou. Účelem je zjistit, zda doklady podávají platné a spolehlivé informace o skutečnosti a obvykle také zhodnotit kvalitu vnitřní kontroly firmy. Vzhledem k rozsahu dokumentace se audit obvykle zabývá jen vzorky a jeho výsledek tedy neznamená naprostou jistotu, nýbrž jen rozumnou pravděpodobnost konečného hodnocení. Kromě finančního auditu se v poslední době zavádí i audit dopadů na životní prostředí, technický audit na kvalitu výrobků nebo bezpečnost procesů a podobně. Pro audity platí ve většině zemí státem stanovená pravidla.

Další informační zdroje o slovu Audit

Vyhledat pojem Audit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Audit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Audit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Audit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Audit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Audit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Audit? resp. co označuje slovo Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.