Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prostata. Co znamená odborný pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Co je to Prostata? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prostata

Prostata neboli předstojná žláza patří mezi mužské pohlavní žlázy. Její výměšek je součástí ejakulátu. Prostata má tvar prstence, který tvoří kolem močové trubice. Nachází se pod močovým měchýřem a často je příčinou různých zdravotních potíží, o nichž se muži zbytečně stydí před lékařem mluvit, a tak snadno dojde k zanedbání potíží a ze stádia, kdy by byly tyto zdravotní problémy poměrně snadno léčitelné, přejdou do chronické podoby.


Co je to Prostata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prostata. Co znamená odborný pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Prostata patří do sekce lékařství

Klíčová slova: co znamená, informace, co je to Prostata?, vysvětlení, termín, slovník, význam slova, lékařství, odborný výraz, definice, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, terminologie, Prostata, formulace


Pojem Prostata je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prostata? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Předstojná žláza (latinsky: prostata) je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. U samic jsou k prostatě homologními strukturami Skeneho žlázy, mluví se dokonce o ženské prostatě.
Je vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem – faktu, že se dotýká stěny konečníku a je tak poměrně snadno dostupná, se využívá jak při rektálním vyšetření prostaty, tak při sexu (viz dále).

Jiné zdroje informací o pojmu Prostata

Hledat videa s názvem Prostata na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prostata ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Prostata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Prostata na Google.cz

Vyhledat výraz Prostata ve Wikizdrojích

Hledat termín Prostata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Prostata například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Prostata? resp. co se skrývá pod slovem Prostata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prostata, odpověď na dotaz co je to Prostata?. Víte např. kdo to je Umělec? Znáte a víte kdo je Zeman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.