Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prostata. Co znamená pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Co je to Prostata? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Prostata

Prostata neboli předstojná žláza patří mezi mužské pohlavní žlázy. Její výměšek je součástí ejakulátu. Prostata má tvar prstence, který tvoří kolem močové trubice. Nachází se pod močovým měchýřem a často je příčinou různých zdravotních potíží, o nichž se muži zbytečně stydí před lékařem mluvit, a tak snadno dojde k zanedbání potíží a ze stádia, kdy by byly tyto zdravotní problémy poměrně snadno léčitelné, přejdou do chronické podoby.


Co je to Prostata? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prostata. Co znamená pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Prostata se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, popis, odborné názvosloví, co je to Prostata?, přesný výraz, terminologie, slovník, wiki, význam slova, pojem, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, Prostata, názvosloví, terminus technicus, heslo


Pojem Prostata je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Prostata?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Předstojná žláza (latinsky: prostata) je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. U samic jsou k prostatě homologními strukturami Skeneho žlázy, mluví se dokonce o ženské prostatě.
Je vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem – faktu, že se dotýká stěny konečníku a je tak poměrně snadno dostupná, se využívá jak při rektálním vyšetření prostaty, tak při sexu (viz dále).

Hledejte pojem Prostata v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prostata ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Prostata ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Prostata ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Prostata na Youtube

Zkusit najít pojem Prostata ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Prostata na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prostata například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Prostata? resp. co znamená Prostata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prostata, odpověď na dotaz co je to Prostata?. Víte např. kdo to je Ekonom? Znáte a víte kdo je Rytíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.