Co je to?
Definice výrazu, termínu Prostata. Co znamená odborný pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Co je Prostata?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Prostata

Prostata neboli předstojná žláza patří mezi mužské pohlavní žlázy. Její výměšek je součástí ejakulátu. Prostata má tvar prstence, který tvoří kolem močové trubice. Nachází se pod močovým měchýřem a často je příčinou různých zdravotních potíží, o nichž se muži zbytečně stydí před lékařem mluvit, a tak snadno dojde k zanedbání potíží a ze stádia, kdy by byly tyto zdravotní problémy poměrně snadno léčitelné, přejdou do chronické podoby.


Co je to Prostata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prostata. Co znamená odborný pojem Prostata z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prostata se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Prostata je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, co to je, popis, lékařství, formulace, význam pojmu, termín, co je to Prostata?, definice pojmu, terminus technicus, definice, přesný význam, vysvětlení, terminologie, slovo, význam slova, pojem


Pojem Prostata je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Prostata můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Předstojná žláza (latinsky: prostata) je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. U samic jsou k prostatě homologními strukturami Skeneho žlázy, mluví se dokonce o ženské prostatě.
Je vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem – faktu, že se dotýká stěny konečníku a je tak poměrně snadno dostupná, se využívá jak při rektálním vyšetření prostaty, tak při sexu (viz dále).

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prostata ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Prostata ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Prostata ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Prostata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prostata ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Prostata na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prostata například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Prostata? resp. co přesně označuje termín Prostata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prostata, odpověď na dotaz co je to Prostata?. Víte např. kdo to je Svatý Ambrož? Znáte a víte kdo je Novinář? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.