Co je to?
Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co je to Keratokonus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Keratokonus

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.


Co je to Keratokonus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Keratokonus se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Keratokonus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, co znamená, přesný význam, slovník, terminus technicus, co to je, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, formulace, informace, co je to Keratokonus?, Nemoce, definice pojmu


Pojem Keratokonus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Keratokonus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Keratokonus je nemoc postihující rohovku oka. Dochází k deformaci rohovky oka a jejímu mnohačetnému vyklenutí a změně tloušťky v příčném řezu rohovkou. Změna tvaru rohovky má za následek zhoršení vidění. Z počátku je postup onemocnění zcela nepatrný. Postižený se v dlouhodobém horizontu na zhoršování svého zraku dobře adaptuje a nápravě neklade velký význam. Postupem času však zjišťuje, že náprava je nezbytná, neboť se zhoršuje více vidění na dálku a mnohdy dochází k dezorientaci a zmenšování vzdálenosti pro tak zvané smyslové uspokojení, jaké lidské oko bezesporu nabízí, pokud je zdravé. Korekce je zpočátku řešena brýlemi. Postupem času je už ale nezbytná korekce tvrdými čočkami, nebo operace.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Keratokonus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Keratokonus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keratokonus ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Keratokonus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Keratokonus na Google.cz

Najít slovo Keratokonus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratokonus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Keratokonus? resp. co vlastně znamená slovo Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Keratokonus i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.