Co je to?
Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co je to Keratokonus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Keratokonus?

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.


Co je to Keratokonus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Keratokonus můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Keratokonus je v sekci Nemoce

Klíčová slova: co znamená, význam slova, názvosloví, popis, wiki, formulace, přesný výraz, slovník, slovo, definice, Nemoce, význam, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, terminologie, heslo, pojem


Pojem Keratokonus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Keratokonus dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Keratokonus je nemoc postihující rohovku oka. Dochází k deformaci rohovky oka a jejímu mnohačetnému vyklenutí a změně tloušťky v příčném řezu rohovkou. Změna tvaru rohovky má za následek zhoršení vidění. Z počátku je postup onemocnění zcela nepatrný. Postižený se v dlouhodobém horizontu na zhoršování svého zraku dobře adaptuje a nápravě neklade velký význam. Postupem času však zjišťuje, že náprava je nezbytná, neboť se zhoršuje více vidění na dálku a mnohdy dochází k dezorientaci a zmenšování vzdálenosti pro tak zvané smyslové uspokojení, jaké lidské oko bezesporu nabízí, pokud je zdravé. Korekce je zpočátku řešena brýlemi. Postupem času je už ale nezbytná korekce tvrdými čočkami, nebo operace.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Keratokonus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Keratokonus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Keratokonus na Youtube

Hledat heslo Keratokonus ve Wikislovníku

Najít slovo Keratokonus na Google.cz

Najít termín Keratokonus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratokonus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Keratokonus? resp. co je to Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Básník? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.