Co je to?
Definice výrazu Keratokonus. Co znamená odborný pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co to je Keratokonus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Keratokonus?

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.


Co je to Keratokonus? Význam slova, termín, Definice výrazu Keratokonus. Co znamená odborný pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Keratokonus můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Keratokonus je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, názvosloví, nemoce, terminus technicus, slovník, lexikon, co znamená, synonymum, co je to Keratokonus?, Keratokonus, formulace, pojem, informace, terminologie, heslo, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Keratokonus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Keratokonus?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Keratokonus je nemoc postihující rohovku oka. Dochází k deformaci rohovky oka a jejímu mnohačetnému vyklenutí a změně tloušťky v příčném řezu rohovkou. Změna tvaru rohovky má za následek zhoršení vidění. Z počátku je postup onemocnění zcela nepatrný. Postižený se v dlouhodobém horizontu na zhoršování svého zraku dobře adaptuje a nápravě neklade velký význam. Postupem času však zjišťuje, že náprava je nezbytná, neboť se zhoršuje více vidění na dálku a mnohdy dochází k dezorientaci a zmenšování vzdálenosti pro tak zvané smyslové uspokojení, jaké lidské oko bezesporu nabízí, pokud je zdravé. Korekce je zpočátku řešena brýlemi. Postupem času je už ale nezbytná korekce tvrdými čočkami, nebo operace.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Keratokonus na Google.cz

Zkusit najít pojem Keratokonus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Keratokonus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keratokonus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Keratokonus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Keratokonus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratokonus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Keratokonus? resp. co to je Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Pragmatik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.