Co je to?
Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co je to Keratokonus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Keratokonus?

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.


Co je to Keratokonus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Keratokonus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, co to je, termín, Keratokonus, co je to Keratokonus?, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, heslo, Nemoce, synonymum, formulace, pojem, wiki, informace, terminologie, význam pojmu


Pojem Keratokonus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Keratokonus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Keratokonus na Youtube

Najít výraz Keratokonus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Keratokonus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Keratokonus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Keratokonus ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Keratokonus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratokonus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Keratokonus? resp. co se skrývá pod slovem Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Šička? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.