Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keratokonus. Co znamená odborný pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co je to Keratokonus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Keratokonus?

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.


Co je to Keratokonus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keratokonus. Co znamená odborný pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Keratokonus se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, význam, co to je, termín, Keratokonus, vysvětlení, slovo, definice pojmu, terminologie, význam slova, nemoce, slovník, co znamená


Pojem Keratokonus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Keratokonus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Keratokonus je nemoc postihující rohovku oka. Dochází k deformaci rohovky oka a jejímu mnohačetnému vyklenutí a změně tloušťky v příčném řezu rohovkou. Změna tvaru rohovky má za následek zhoršení vidění. Z počátku je postup onemocnění zcela nepatrný. Postižený se v dlouhodobém horizontu na zhoršování svého zraku dobře adaptuje a nápravě neklade velký význam. Postupem času však zjišťuje, že náprava je nezbytná, neboť se zhoršuje více vidění na dálku a mnohdy dochází k dezorientaci a zmenšování vzdálenosti pro tak zvané smyslové uspokojení, jaké lidské oko bezesporu nabízí, pokud je zdravé. Korekce je zpočátku řešena brýlemi. Postupem času je už ale nezbytná korekce tvrdými čočkami, nebo operace.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keratokonus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Keratokonus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Keratokonus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Keratokonus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Keratokonus na Youtube

Hledat termín Keratokonus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratokonus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Keratokonus? resp. jaká je definice slova Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Vladimír Coufal? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Keratokonus v jiné sekci než nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.