Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co je to Akvadukt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akvadukt?

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Akvadukt? Pak se o ní podělte s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akvadukt je v kategorii technika

Klíčová slova: Akvadukt, terminologie, pojem, odborný výraz, definice, slovník, slovo, popis, technika, synonymum, význam, odborné názvosloví, termín, co znamená, co to je, názvosloví, význam slova, formulace


Pojem Akvadukt je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akvadukt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Další informační zdroje

Hledat slovo Akvadukt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Akvadukt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Akvadukt ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvadukt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvadukt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Akvadukt? resp. co znamená slovo Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Tomáš Němec? Znáte a víte kdo je Jožka Černý? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.