Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co to je Akvadukt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akvadukt?

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Akvadukt můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akvadukt je v kategorii Technika

Klíčová slova: wiki, terminologie, slovník, termín, význam, názvosloví, Akvadukt, pojem, terminus technicus, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, formulace, vysvětlení, Technika, lexikon, synonymum, popis


Pojem Akvadukt je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akvadukt?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Akvadukt na Youtube

Najít termín Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Akvadukt ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvadukt ve Wikimedia Commons

Najít výraz Akvadukt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Akvadukt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Akvadukt? resp. co vlastně znamená slovo Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.