Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akvadukt. Co znamená odborný pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co je to Akvadukt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akvadukt

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akvadukt. Co znamená odborný pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Akvadukt je v sekci technika

Klíčová slova: slovo, termín, co to je, formulace, co je to Akvadukt?, technika, lexikon, definice, slovník, Akvadukt, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, pojem, význam pojmu, heslo, přesný výraz, popis


Pojem Akvadukt je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akvadukt? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Akvadukt ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Akvadukt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Akvadukt ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Akvadukt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Akvadukt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená Akvadukt? resp. co to je Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Jaroslav Šafránek? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Akvadukt i v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.