Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co to je Akvadukt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akvadukt

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Akvadukt) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akvadukt patří do kategorie Technika

Klíčová slova: slovník, synonymum, Akvadukt, vysvětlení, terminologie, definice pojmu, formulace, definice, co to je, odborné názvosloví, heslo, význam slova, informace, Technika, význam, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Akvadukt je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akvadukt? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Pro více informací o heslu Akvadukt zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Akvadukt ve Wikislovníku

Najít slovo Akvadukt ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvadukt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Akvadukt na Youtube

Vyhledat pojem Akvadukt na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Akvadukt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Škarohlíd? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.