Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co to je Akvadukt? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akvadukt

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akvadukt. Co znamená pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Akvadukt? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akvadukt se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, co znamená, co to je, popis, wiki, Technika, význam slova, odborný výraz, terminologie, pojem, lexikon, synonymum, názvosloví, formulace, heslo, terminus technicus


Pojem Akvadukt je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akvadukt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvadukt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Akvadukt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Akvadukt ve Wikislovníku

Hledat heslo Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Akvadukt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Akvadukt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Akvadukt? resp. co znamená výraz Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.