Co je to?
Definice výrazu, termínu Akvadukt. Co znamená odborný pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Co je Akvadukt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akvadukt?

Akvadukt neboli vodovod je část vodního kanálu, který přivádí vody od původního zdroje do určeného místa. Je to vlastně druh umělého vodního mostu. Průtok vody je zajišťován mírným sklonem. Akvadukt proto býval stavěn nad nebo pod úrovní okolního terénu. Překážky toku vody se překonávaly právě pomocí mostů, tunelů nebo umělých kanálů.
Starověké akvadukty se stavěly ze dřeva a z kamene, později již byly zděné a doplněné kovovou konstrukcí. Sloužili k zásobování vodou nebo zavlažování. Akvadukty dnes fungují jako plavební nebo zavodňovací kanály.


Co je to Akvadukt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akvadukt. Co znamená odborný pojem Akvadukt z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akvadukt? Pak se o tuto stránku podělte se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Akvadukt je v kategorii technika

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, Akvadukt, význam pojmu, co je to Akvadukt?, co znamená, význam, lexikon, význam slova, popis, slovník, informace, terminologie, přesný výraz, synonymum, technika, terminus technicus, heslo


Pojem Akvadukt je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Akvadukt dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvadukt (latinsky aque ductus nebo aquaeductus, doslova vodovod) je umělý vodní most, část vodovodu resp. vodního kanálu, zajišťujícího přívod vody od vodního zdroje do místa její potřeby či spotřeby. Zpravidla byly tyto přivaděče stavěny s mírným, ale stálým sklonem, zajišťujícím rovnoměrný průtok vody. Proto mnoho z nich vede místy nad nebo pod úrovní okolního terénu, kde často překonává různé přírodní či jiné překážky pomocí mostů (akvaduktů) a tunelů, případně povrchových kanálů, často blízkých řece nebo rovnému potoku.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Akvadukt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Akvadukt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Akvadukt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Akvadukt na Youtube

Hledat výraz Akvadukt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Akvadukt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvadukt například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Akvadukt? resp. co přesně označuje termín Akvadukt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvadukt, odpověď na dotaz co je to Akvadukt?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.