Co je to?
Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Co je to Power bank? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Power bank

Power bank je název externí baterie (z anglického označení energetická banka), kterou lze využít jako nabíječku. Power bank je tedy externí energetický zdroj, který nabije telefon i bez elektrické sítě.
To ocení především majitelé moderních smartphonů, které bez dobíjení vydrží jen dva až tři dny. Power bank připojíte k telefonu prostřednictvím USB kabelu a vše funguje stejně, jako by telefon byl připojen k nabíječce. Samotná power banka se nabíjí též usb kabelem z nabíječky připojené do sítě. Power bank je kompatibilní se všemi zařízeními využívající USB port k nabíjení. Je ideálním řešením pro dlouhé cestování a dovolené.
Power banky se od sebe liší kapacitou (udávanou v mAh), počtem výstupních USB konektorů (obvykle 1-2), rozměry, použitými krycími materiály (kov, plast). Některé zdroje mají možnost dobíjení prostřednictvím integrovaného solárního panelu (většinou ne moc výkonného) nebo obsahují LED svítilnu.


Co je to Power bank? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Power bank s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Power bank se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, formulace, definice, význam slova, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, wiki, lexikon, co to je, heslo, vysvětlení, slovo, pojem, slovník, informace, význam


Pojem Power bank je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Power bank? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Powerbanka je záložní zdroj elektrické energie skládající se z jednoho či více akumulátorů a stejnosměrného měniče. Slouží k nabíjení/napájení především mobilních telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení. Powerbanky se zpravidla nabíjejí pomocí běžné Micro USB nabíječky pro mobilní telefony. Řízení nabíjení akumulátoru je integrováno přímo v powerbance. Vstupní napětí bývá 5V. Dle typu může mít powerbanka více výstupů pro napájení/dobíjení vícero zařízení najednou. Výstupní napětí bývá 5V, konektor většinou USB typu A.

Xiaomi power banky

Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay
Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Power bank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Power bank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Power bank ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Power bank ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Power bank ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Power bank na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Power bank například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Power bank? resp. jaká je definice termínu Power bank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Power bank, odpověď na dotaz co je to Power bank?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Slídil? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Power bank i v jiných kategoriích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.