Co je to?
Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Co je to Power bank? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Power bank?

Power bank je název externí baterie (z anglického označení energetická banka), kterou lze využít jako nabíječku. Power bank je tedy externí energetický zdroj, který nabije telefon i bez elektrické sítě.
To ocení především majitelé moderních smartphonů, které bez dobíjení vydrží jen dva až tři dny. Power bank připojíte k telefonu prostřednictvím USB kabelu a vše funguje stejně, jako by telefon byl připojen k nabíječce. Samotná power banka se nabíjí též usb kabelem z nabíječky připojené do sítě. Power bank je kompatibilní se všemi zařízeními využívající USB port k nabíjení. Je ideálním řešením pro dlouhé cestování a dovolené.
Power banky se od sebe liší kapacitou (udávanou v mAh), počtem výstupních USB konektorů (obvykle 1-2), rozměry, použitými krycími materiály (kov, plast). Některé zdroje mají možnost dobíjení prostřednictvím integrovaného solárního panelu (většinou ne moc výkonného) nebo obsahují LED svítilnu.


Co je to Power bank? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Power bank patří do sekce Hardware

Klíčová slova: informace, co to je, terminus technicus, termín, co znamená, Power bank, wiki, slovník, vysvětlení, co je to Power bank?, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, definice pojmu, odborný výraz, Hardware, význam slova, terminologie


Pojem Power bank je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Xiaomi power banky

Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay
Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Power bank lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Power bank ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Power bank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Power bank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Power bank ve Wikislovníku

Najít výraz Power bank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Power bank ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Power bank například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Power bank? resp. co vlastně znamená slovo Power bank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Power bank, odpověď na dotaz co je to Power bank?. Víte např. kdo to je Nacionalista? Znáte a víte kdo je Muškař? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.