Co je to?
Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Co je to Power bank? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Power bank

Power bank je název externí baterie (z anglického označení energetická banka), kterou lze využít jako nabíječku. Power bank je tedy externí energetický zdroj, který nabije telefon i bez elektrické sítě.
To ocení především majitelé moderních smartphonů, které bez dobíjení vydrží jen dva až tři dny. Power bank připojíte k telefonu prostřednictvím USB kabelu a vše funguje stejně, jako by telefon byl připojen k nabíječce. Samotná power banka se nabíjí též usb kabelem z nabíječky připojené do sítě. Power bank je kompatibilní se všemi zařízeními využívající USB port k nabíjení. Je ideálním řešením pro dlouhé cestování a dovolené.
Power banky se od sebe liší kapacitou (udávanou v mAh), počtem výstupních USB konektorů (obvykle 1-2), rozměry, použitými krycími materiály (kov, plast). Některé zdroje mají možnost dobíjení prostřednictvím integrovaného solárního panelu (většinou ne moc výkonného) nebo obsahují LED svítilnu.


Co je to Power bank? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Power bank. Co znamená pojem Power bank z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Power bank se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: význam, názvosloví, definice pojmu, synonymum, terminologie, slovník, vysvětlení, Hardware, termín, co je to Power bank?, odborný výraz, pojem, význam slova, terminus technicus, definice, heslo, přesný význam, slovo


Pojem Power bank je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Power bank? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Powerbanka je záložní zdroj elektrické energie skládající se z jednoho či více akumulátorů a stejnosměrného měniče. Slouží k nabíjení/napájení především mobilních telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení. Powerbanky se zpravidla nabíjejí pomocí běžné Micro USB nabíječky pro mobilní telefony. Řízení nabíjení akumulátoru je integrováno přímo v powerbance. Vstupní napětí bývá 5V. Dle typu může mít powerbanka více výstupů pro napájení/dobíjení vícero zařízení najednou. Výstupní napětí bývá 5V, konektor většinou USB typu A.

Xiaomi power banky

Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay
Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Power bank na Youtube

Zkusit najít výraz Power bank ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Power bank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Power bank ve Wikislovníku

Najít výraz Power bank na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Power bank ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Power bank například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Power bank? resp. co se přesně ukrývá za slovem Power bank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Power bank, odpověď na dotaz co je to Power bank?. Víte např. kdo to je Goliáš? Znáte a víte kdo je Cucák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.