Co je to?
Výraz, termín, definice slova Power bank. Co znamená odborný pojem Power bank z kategorie Hardware?

Co je Power bank? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Power bank?

Power bank je název externí baterie (z anglického označení energetická banka), kterou lze využít jako nabíječku. Power bank je tedy externí energetický zdroj, který nabije telefon i bez elektrické sítě.
To ocení především majitelé moderních smartphonů, které bez dobíjení vydrží jen dva až tři dny. Power bank připojíte k telefonu prostřednictvím USB kabelu a vše funguje stejně, jako by telefon byl připojen k nabíječce. Samotná power banka se nabíjí též usb kabelem z nabíječky připojené do sítě. Power bank je kompatibilní se všemi zařízeními využívající USB port k nabíjení. Je ideálním řešením pro dlouhé cestování a dovolené.
Power banky se od sebe liší kapacitou (udávanou v mAh), počtem výstupních USB konektorů (obvykle 1-2), rozměry, použitými krycími materiály (kov, plast). Některé zdroje mají možnost dobíjení prostřednictvím integrovaného solárního panelu (většinou ne moc výkonného) nebo obsahují LED svítilnu.


Co je to Power bank? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Power bank. Co znamená odborný pojem Power bank z kategorie Hardware?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Power bank můžete sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Power bank je v kategorii hardware

Klíčová slova: význam, význam pojmu, synonymum, lexikon, co je to Power bank?, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, wiki, přesný výraz, definice, informace, přesný význam, popis, slovník, Power bank, co to je


Pojem Power bank je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Power bank?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Powerbanka je záložní zdroj elektrické energie skládající se z jednoho či více akumulátorů a stejnosměrného měniče. Slouží k nabíjení/napájení především mobilních telefonů, tabletů a dalších elektronických zařízení. Powerbanky se zpravidla nabíjejí pomocí běžné Micro USB nabíječky pro mobilní telefony. Řízení nabíjení akumulátoru je integrováno přímo v powerbance. Vstupní napětí bývá 5V. Dle typu může mít powerbanka více výstupů pro napájení/dobíjení vícero zařízení najednou. Výstupní napětí bývá 5V, konektor většinou USB typu A.

Xiaomi power banky

Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay
Různé Xiaomi power banky lišící se barvou a kapacitou. Autor: Juraj Vasek, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Power bank v následujících zdrojích

Hledat výraz Power bank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Power bank ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Power bank na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Power bank ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Power bank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Power bank na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Power bank například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Power bank? resp. co označuje slovo Power bank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Power bank, odpověď na dotaz co je to Power bank?. Víte např. kdo to je Misogyn? Znáte a víte kdo je Rarášek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Power bank hledat i v jiných kategoriích (než hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.