Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mulčovač. Co znamená odborný pojem Mulčovač z kategorie Nástroje?

Co je to Mulčovač? Význam slova

Co znamená termín Mulčovač? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mulčovač je název pro jeden z druhů zvláštních sekaček, které se používají při údržbě zatravněných ploch tam, kde se tato údržba neprovádí pravidelně. Funguje tak, že poseká vysokou trávu, uvnitř stroje j pak tráva rozsekána a vzniklá travní drť se vpracuje zase zpátky do travnaté plochy. V takovém případě není nutno sekat příliš často, většinou stačí jednou za čtvrtletí.
Mulčovač není určen pro pravidelnou údržbu např. v parcích nebo na pěstěných plochách. Dokáže však využít i plevel, nálety, vysokou trávu a zahradní rostlinný odpad. Trávu i plevel likviduje ekologicky a přispívá k rekultivaci ploch. Travní drť je také účinným hnojivem.


Co je to Mulčovač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mulčovač. Co znamená odborný pojem Mulčovač z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mulčovač? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mulčovač je v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, nástroje, význam pojmu, co to je, wiki, popis, vysvětlení, formulace, slovo, přesný význam, definice, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, termín


Pojem Mulčovač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mulčovač můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mulčovač je speciální sekačka pro nepravidelnou údržbu travnatých ploch. Tato sekačka nemá sběrný koš. Význam mulčovačů spočívá v tom, že vysokou trávu useknou, uvnitř šasí rozsekají na malé kousíčky – drť – a tuto hmotu zapracují zpět do trávníku. Díky tomu stačí travnatou plochu sekat třikrát až čtyřikrát ročně. Mulčovače neslouží pro parkovou úpravu trávníků.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Mulčovač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Mulčovač ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Mulčovač na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mulčovač ve Wikimedia Commons

Najít termín Mulčovač ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Mulčovač ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mulčovač například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mulčovač? resp. co se skrývá pod slovem Mulčovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mulčovač, odpověď na dotaz co je to Mulčovač?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Amy Winehouse? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mulčovač v jiné sekci než nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.