Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mulčovač. Co znamená pojem Mulčovač z kategorie Nástroje?

Co je Mulčovač? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mulčovač?

Mulčovač je název pro jeden z druhů zvláštních sekaček, které se používají při údržbě zatravněných ploch tam, kde se tato údržba neprovádí pravidelně. Funguje tak, že poseká vysokou trávu, uvnitř stroje j pak tráva rozsekána a vzniklá travní drť se vpracuje zase zpátky do travnaté plochy. V takovém případě není nutno sekat příliš často, většinou stačí jednou za čtvrtletí.
Mulčovač není určen pro pravidelnou údržbu např. v parcích nebo na pěstěných plochách. Dokáže však využít i plevel, nálety, vysokou trávu a zahradní rostlinný odpad. Trávu i plevel likviduje ekologicky a přispívá k rekultivaci ploch. Travní drť je také účinným hnojivem.


Co je to Mulčovač? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mulčovač. Co znamená pojem Mulčovač z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mulčovač? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Mulčovač se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: heslo, přesný význam, synonymum, popis, co to je, názvosloví, význam pojmu, nástroje, slovník, odborný výraz, význam, wiki, slovo, terminus technicus, co je to Mulčovač?, definice, nástroje, odborné názvosloví


Pojem Mulčovač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mulčovač? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mulčovač je speciální sekačka pro nepravidelnou údržbu travnatých ploch. Tato sekačka nemá sběrný koš. Význam mulčovačů spočívá v tom, že vysokou trávu useknou, uvnitř šasí rozsekají na malé kousíčky – drť – a tuto hmotu zapracují zpět do trávníku. Díky tomu stačí travnatou plochu sekat třikrát až čtyřikrát ročně. Mulčovače neslouží pro parkovou úpravu trávníků.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Mulčovač ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mulčovač na Youtube

Zkusit najít heslo Mulčovač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mulčovač ve Wikizdrojích

Hledat výraz Mulčovač ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Mulčovač ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mulčovač například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mulčovač? resp. jaký je význam pojmu Mulčovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mulčovač, odpověď na dotaz co je to Mulčovač?. Víte např. kdo to je Michael Jackson? Znáte a víte kdo je Jan Vojtko? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.