Co je to?
Definice výrazu, termínu Percepce. Co znamená odborný pojem Percepce z kategorie Psychologie?

Co je Percepce?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Percepce?

Percepce čili vnímání je proces, kterým si jednotlivci osvojují, organizují a interpretují informace ze svého okolí. Jedná se o komplexní mentální aktivitu, která zahrnuje vnímání smyslových podnětů. Těmi jsou zrak, sluch, čich, chuť a hmat, a následně zpracování a interpretace těchto podnětů v mozku. Percepce je tedy subjektivní záležitosti, protože každý jednotlivec může vnímat a interpretovat podněty trochu jinak v závislosti na svých zkušenostech, očekáváních a kontextu. Proces percepce lze rozdělit do několika fází. Percepce začíná tím, že naše smyslové orgány reagují na podněty z okolí. Například sítnice oka reaguje na světlo, sluchový orgán na zvuky atd. Vnímané podněty jsou následně interpretovány v mozku. To znamená přiřazování významu a kontextu vnímaným podnětům. Mozek využívá své existující znalosti, vzpomínky a očekávání k interpretaci smyslových vjemů. Vnímané podněty jsou organizovány do soudržných celků a vzorů.
Mozek kombinuje různé informace tak, aby vytvořil smysluplný a soudržný obraz reality. Na základě interpretace a organizace informací vznikajících reakce. Mohou to být jak fyzické, tak i psychologické. Percepce hraje klíčovou roli v každodenním životě, protože umožňuje chápat a reagovat na okolní svět. Různí jedinci mohou reagovat na stejný podnět různými způsoby v závislosti na svých individuálních preferencích a zkušenostech.


Co je to Percepce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Percepce. Co znamená odborný pojem Percepce z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Percepce? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Percepce je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice, co znamená, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, co je to Percepce?, informace, význam, Percepce, popis, psychologie, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, wiki, pojem, terminus technicus, co to je


Pojem Percepce je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Percepce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Percepce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Percepce na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Percepce na Youtube

Najít termín Percepce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Percepce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Percepce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Percepce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Percepce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Percepce, odpověď na dotaz co je to Percepce?. Víte např. kdo to je Dakota Fanning? Znáte a víte kdo je Paul Coffey? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Percepce i v jiné sekci než v psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.