Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Patentka. Co znamená pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Co je Patentka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Patentka?

Patentka je druh dvoudílného knoflíku, určeného k rychlému spojení textilií nebo kůží.Říká se jí také druk nebo stiskací knoflík. Patentka má dvě samostatné části, patici a hlavu, které se přišívají nebo nýtují k oděvu či jiné textilii.
Hlavice patentky se zacvakává do patice, takže se mechanicky spojí obě části textilie. Výrobci a zdokonalovateli patentky byli Jindřich Waldes a Hynek Puc a firma Koh-i-noor Waldes. Logo jejich firmy se využívá dodnes.


Co je to Patentka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Patentka. Co znamená pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Patentka se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: terminologie, slovo, synonymum, význam, definice, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, nástroje, lexikon, nástroje, význam slova, slovník, formulace, popis, heslo, názvosloví, co znamená


Pojem Patentka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Patentka píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Patentka, druk neboli stiskací knoflík je drobný, většinou kovový dvoudílný knoflík užívaný pro rychlé spojování dvou textilních či kožených součástí k sobě. Skládá se ze dvou samostatných dílů, hlavice a patice, které se obvykle nýtují na oděv, textilní povlak nebo jinou textilní součástku. Hlavice patentky se zacvakává do patice, čímž obě části mechanicky spojuje dohromady.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Patentka na Google.cz

Najít pojem Patentka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Patentka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Patentka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Patentka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Patentka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Patentka například v Google obrázcích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Patentka? resp. co znamená Patentka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patentka, odpověď na dotaz co je to Patentka?. Víte např. kdo to je Tomáš Řepka? Znáte a víte kdo je Akademik? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Patentka v jiné sekci než nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Šroub, patentka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.