Co je to?
Definice výrazu Patentka. Co znamená odborný pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Co to je Patentka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Patentka?

Patentka je druh dvoudílného knoflíku, určeného k rychlému spojení textilií nebo kůží.Říká se jí také druk nebo stiskací knoflík. Patentka má dvě samostatné části, patici a hlavu, které se přišívají nebo nýtují k oděvu či jiné textilii.
Hlavice patentky se zacvakává do patice, takže se mechanicky spojí obě části textilie. Výrobci a zdokonalovateli patentky byli Jindřich Waldes a Hynek Puc a firma Koh-i-noor Waldes. Logo jejich firmy se využívá dodnes.


Co je to Patentka? Význam slova, termín, Definice výrazu Patentka. Co znamená odborný pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Patentka se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: heslo, lexikon, význam, význam slova, terminus technicus, popis, Nástroje, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, wiki, formulace, slovník, pojem, Nástroje, informace, definice pojmu, co je to Patentka?


Pojem Patentka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Patentka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Patentka, druk neboli stiskací knoflík je drobný, většinou kovový dvoudílný knoflík užívaný pro rychlé spojování dvou textilních či kožených součástí k sobě. Skládá se ze dvou samostatných dílů, hlavice a patice, které se obvykle nýtují na oděv, textilní povlak nebo jinou textilní součástku. Hlavice patentky se zacvakává do patice, čímž obě části mechanicky spojuje dohromady.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Patentka ve Wikislovníku

Najít termín Patentka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Patentka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patentka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Patentka ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Patentka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Patentka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Patentka? resp. co znamená výraz Patentka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patentka, odpověď na dotaz co je to Patentka?. Víte např. kdo to je Jackie Chan? Znáte a víte kdo je Paul McCartney? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.