Co je to?
Definice výrazu Patentka. Co znamená odborný pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Co to je Patentka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Patentka?

Patentka je druh dvoudílného knoflíku, určeného k rychlému spojení textilií nebo kůží.Říká se jí také druk nebo stiskací knoflík. Patentka má dvě samostatné části, patici a hlavu, které se přišívají nebo nýtují k oděvu či jiné textilii.
Hlavice patentky se zacvakává do patice, takže se mechanicky spojí obě části textilie. Výrobci a zdokonalovateli patentky byli Jindřich Waldes a Hynek Puc a firma Koh-i-noor Waldes. Logo jejich firmy se využívá dodnes.


Co je to Patentka? Význam slova, termín, Definice výrazu Patentka. Co znamená odborný pojem Patentka z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Patentka s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Patentka se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: slovo, význam slova, wiki, synonymum, názvosloví, přesný výraz, Patentka, pojem, terminologie, Nástroje, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, informace, termín, Nástroje, definice


Pojem Patentka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Patentka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Patentka, druk neboli stiskací knoflík je drobný, většinou kovový dvoudílný knoflík užívaný pro rychlé spojování dvou textilních či kožených součástí k sobě. Skládá se ze dvou samostatných dílů, hlavice a patice, které se obvykle nýtují na oděv, textilní povlak nebo jinou textilní součástku. Hlavice patentky se zacvakává do patice, čímž obě části mechanicky spojuje dohromady.

Více informací o slovu Patentka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Patentka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Patentka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Patentka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Patentka na Google.cz

Najít slovo Patentka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Patentka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Patentka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Patentka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Patentka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Patentka, odpověď na dotaz co je to Patentka?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Paul McCartney? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.