Co je to?
Definice výrazu KWp. Co znamená odborný pojem KWp z kategorie Zkratky?

Co to je KWp? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu KWp

KWp čili kilowatt-peak je jednotka označující nominální výkon fotovoltaického panelu, popřípadě celé elektrárny. KWp poskytuje údaj o velikosti výkonu, který panel podává za přesně specifikovaných podmínek.
Skutečný výkon však bývá menší, protože klimatické podmínky nezaručují po celou dobu dne plný sluneční svit. Ten bývá většinu kolem poledne, kdy bývá hodnota kWp i překročena.


Co je to KWp? Význam slova, termín, Definice výrazu KWp. Co znamená odborný pojem KWp z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem KWp s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem KWp patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: termín, popis, wiki, co to je, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, Zkratky, definice, formulace, názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, informace, synonymum, lexikon, KWp


Pojem KWp je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín KWp? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Watt-peak (Wp) je míra nominálního výkonu solárního panelu v laboratorních (ideálních) světelných podmínkách.[1] Nejčastěji se používá odvozená jednotka kilowatt-peak (kWp) a také megawatt-peak (MWp) v souvislosti s instalovaným výkonem. Jedná se o výkon fotovoltaické elektrárny při standardních testovacích podmínkách (STC = Standard Test Conditions), které jsou: energie dopadá na fotovoltaický panel kolmo a má hodnotu E = 1 kW/m2, průzračnost atmosféry Am = 1,5, teplota článků T = 25 °C.

Více informací o pojmu KWp lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem KWp na Google.cz

Najít heslo KWp ve vyhledávači Qwant

Najít pojem KWp ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo KWp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem KWp na Youtube

Vyhledat termín KWp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo KWp například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova KWp? resp. jaká je definice termínu KWp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu KWp, odpověď na dotaz co je to KWp?. Víte např. kdo to je Pavel Rychetský? Znáte a víte kdo je Michaela Ochotská? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.